Pirmdiena, 22. jūlijs
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Ieteikumi ūdens lietošanā

Druva
23:15
17.06.2009
9

Ūdens dziedinošās spējas augstu novērtējušas visas senās tautas, tādēļ peldes nereti kļuvušas pat par daļu no kultūras. Viena no populārākām ūdens procedūrām ir kontrastduša. No rīta ta palīdz ātrāk atmosties, bet vakarā – mazināt spriedzi un nogurumu. Kontrasduša uzlabo asinsriti un imunitāti, veicina vielmaiņu, mazina svīšanu un sašaurina poras. Kontrastdušu sāk no pēdām un virza uz augšu, uz sirdi. Pabeigt procedūru vēlams ar aukstu ūdeni, lai asinsvadi sašaurinātos.Pēc kontrasdušas ieteicams neslaucīties dvielī, bet gan ļaut ādai nožūt, tā mazinot mitruma iztvaikošanu.

Jūras ūdens ir lielisks līdzeklis, lai ātri mazinātu nogurumu. Lai sarīkotu sev šādu peldi, nav jādodas uz jūru. Pietiek ar jūras sāli vannām. Vēl labāk, ja sāls bagātināta ar jūras aļģu ekstraktiem. Šāds ūdens ātri atjauno spēkus, turklāt jūras sāls satur daudz minerālvielas, kuru sastāvs ir tuvu asins plazmai, tādēļ šāda pelde labvēlīgi ietekmē vielmaiņas procesus. Karstā laikā ieteicams allaž turēt pa rokai ar smidzinātāju aprīkotu flakonu, kurā ietilpst negāzēts minerālūdens. Laiku pa laikam sr šo minerālūdeni apsmidzina ādu, lai uzturētu tās mitruma līmeni un atjaunotu minerālvielu līdzsvaru.

1. Ūdens par katru cenu! Kad vien iespējams! Arī tad, ja nejūties īsti vesela, piemēram, saaukstēšanās gadījumā, izredzes uz to, ka ūdens procedūras nesīs labumu, ir krietni lielākas nekā sarežģījumu briesmas. Iemācījusies būt uzmanīga pret savu ķermeni, Jūs pati viegli sajūtīsiet, cik daudz un kādā veidā izmantot ūdeni. 2. Dodiet priekšroku dabiskajām ūdenskrātuvēm salīdzinājumā ar mākslīgajām, tekošam ūdenim – salīdzinājumā ar stāvošu. Jūras ūdens ir lielisks atveseļošanās līdzeklis, taču prasa piesardzību, jo, lai gan mēs esam cēlušies tieši no tā, visvairāk esam no tā arī atraduši. Pēdējā vietā nākas ierindot peldbaseina hlorēto ūdeni. 3. Īpaša uzmanība – avota, sniega, lietus ūdenim un rasai – dabiskākajiem un tīrākajiem ūdeņiem. Kad vien iespējams, mazgāties, noberzējieties – un dzeriet. Piecas, septiņas svaigas rasas lāsītes katru vasaras dienu var Jums dot vairāk nekā piecas pudeles zāļu. Pievērsiet uzmanību: suņi un mazi bērni bieži ēd svaigu sniegu. 4. Peldēšanai praktiski vismazāk riskantā ūdens temperatūra ir no 17 līudz 22 grādiem Celsija, tādā organisms operatīvi adaptējas; tāds ūdens gan tonizē, gan nomierina, gan norūda. Pakāpeniski, tomēr nelokāmi pieradinieties pie aukstāka ūdens un temperatūras kontrastiem. 5. Nekādā ūdenī neuzturieties nekustīgi. Pat vannā guļot dziļā atslābinājumā, lēnītēmkustieties, mainiet stāvokli, vieglītēm masējiet sevi. Gan pirms, gan tūlīt pēc ūdens lietošanas izdariet fiziskus vingrinājumus, intensīvas kustības. Jebkurus ūdens procedūras savienojiet ar vienlaicīgu vai tām sekojošu pašmasāžu. 6. Attiecībā uz ūdeni, tāpat kā uz ēdienu, uz kustībām, uz baudu: “labāk desmitreiz pa reizei nekā vienreiz desmit reizes”.

7. Visas ūdens procedūras ir labas tukšā dūšā un problemātiskas pēc ēšanas. Ūdens jonizēšana mājās. Ja ir iespēja iegādāties gaisa kondicionētāju, mitruma regulētāju vai ūdens jonizētāju – nelaidiet garām ir vērts. Bet arī bez tiem nav grūti veikt mājās ūdens jonizēšanas seansus, kas dažos gadījumos, burtiski, glābj mūs. Lūk, viens no parastākajiem paņēmieniem. 5 – 8 minūtes paelpojiet, stāvēdami apmēram pus metra attālumā no spēcīgas ūdens strūklas, kas, plūzdama no krāna, atsitas pret izlietni (tikai ūdenim jābūt aukstam! – karsts vai silts dod tvaiku, un tas ne vienmēr ir vēlami), un Jūs varēsiet atsvaidzināt asinis, atvieglot elpošanu (īpaši, ja Jums ie iesnas, bet reizēm arīastmas lēkmju laikā), remdēt galvassāpes un novērst visvisādas spazmas. Kad strūkla sašķīst sīku ūdens pilienu mākonītī, izveidojas paaugstināti jonizēta mikrozona. Radīsies svaigums, možums un skaidrība uz stundām trim, reizēm pat ilgāk. (Informācija no Vladimirs Levi “Sarunas vestules”.) Interesanti fakti par ūdeni Cilvēka dzīvības procesu norisē ūdens ieņem 2. vietu pēc gaisa. Trenēts cilvēks bez gaisa var nodzīvot ne vairāk kā 3-4 minūtes, pēc tam cilvēka smadzenēs sākas neatgriezeniski procesi. Bez ūdens var iztikt 4-5 dienas. Bez ēdiena – 40 dienas, vai nedaudz vairāk, atkarībā no badošanās treninga.

Jūs varat teikt: “Mēs taču esam uzauguši ar krāna ūdeni, tāpat arī mūsu vecmāmiņas un vectētiņi.” Jā, bet pa šo laiku rūpniecība ir spērusi milzu soļus – cik ir bijis ekoloģisko katastrofu, kaut vai pēdējos 20 gados! Avārijas Černobiļā, Sverdlovskā, un cik ir tādu, par kurām mēs neko nezinām, ziņas par kurām nenonāca atklātībā.

Tas viss nonāk augsnē, iztvaiko un reaģē ar ūdeni. Minerālmēsli, nitrāti, lauku apsmīdīnāšana no lidmašīnām, skābais lietus, notekūdeņi, bet cik gan tankkuģu avarē, un cik daudz naftas izplūst ūdenī!!! Diemžēl, šie piesārņojumi ūdens cirkulācijas dēļ nokļūst gruntsūdeņos un tālāk ūdenskrātuvēs, no kurām mēs ņemam dzeramo ūdeni.

Hlora, nitrātu, amonjaka saturs mūsu krāna ūdenī pārsniedz visas normas. Bet hlors, reaģējot ar ūdenī izšķīdinātiem organiskiem piemaisījumiem, veido kancerogēnus savienojumus (piemēram indīgo THM), un lēnām iznīcina cilvēku. Tas uzkrājas cilvēka organismā un par 60% palielina onkoloģisko saslimšanu risku.

20. gados hloru sāka lietot kā dezinficējošu līdzekli pret holēru, bet 90. gados mēs izjūtam tā sekas. Visizplatītākās slimības ir priekšdziedzera vēzis vīriešiem un mastopātija, mioma sievietēm. Onkoloģisko saslimšanu ziņā Latvija ir Eiropas valstu pirmajās rindās! Onkoloģija ir kļuvusi jaunāka. Ja 1960.-65. gados ar onkoloģiskām slimības slimoja pārsvarā padzīvojuši cilvēki, tad pašlaik onkoloģiskie centri ir pārpildīti ar jauniem cilvēkiem un bērniem.

Svins, cinks, alva, kadmijs uzkrājas nierēs un citos iekšējos orgānos, kaulos un smadzenēs. Bet ogļūdeņraži, fenols, pesticīdi un citas kaitīgas vielas var kļūt par cēloni dažādām kuņģa slimībām un var arī radīt saindēšanos. Dzīvsudraba un amonjaka piemaisījumi ūdenī izraisa alerģiju un matu izkrišanu.

Bieži parādās informācija par ūdens piesārņošanu ar bioloģiski aktīvām vielām – baktērijām un citiem mikroorganismiem, piemēram, salmonellu vai kriptosporidiju parazītiem. Tā kā ūdensapgādes sistēma ir ļoti sazarota, mēs nekad nevaram būt droši par mūsu krāna ūdens kvalitāti.

Kas ir OSMOZE: Zinātniskā valodā:«Osmoze – tā ir ūdens izspiešanās caur puscaurlaidīgu membrānu no šķīduma ar zemāku koncentrāciju šķīdumā ar augstāku koncentrāciju». Osmoze ir dabisks process, kurš ļauj ūdenim iet cauri puscaurlaidīgai membrānai augu un dzīvnieku šūnās. Un tajā pat laikā ūdenī izšķīdinātās substances tiek aizturētas. Puscaurlaidīgas membrānas ir visu dzīvo organismu šūnās, arī cilvēka. Pateicoties osmozes procesiem notiek šūnu vielumaiņa. Praktiski, pateicoties osmozei, attīstās dzīvība.

Bērna dzimšanas diena – tā ir bērna ieņemšanas diena. 9 mēnešu laikā mātes miesās bērniņam visapkārt ir ūdens. Šo ūdeni jau ir attīrījis viņas organisms. Ja mūsu organisms par 70% sastāv no ūdens, tad bērna – 80-90%. Kādu ūdeni viņš dzer pēc nākšanas pasaulē? Viņš dzer mātes pienu, kas par 80% sastāv no ūdens, kurš mātes organismā attīrīts pēc tā paša osmozes principa.

Visi augļi un dārzeņi par 85% sastāv no tīra ūdens – ar osmozes palīdzību daba tīra ūdeni, laižot to cauri augu un dzīvnieku dzīvajām šūnām.

Cilvēka organisma šūnas veic osmozi, t.i., visa uzņemtā šķidruma attīrīšanu par 98%.

Pirms asinis aizgādā līdz sirdij attīrīto ūdeni un tajā izšķīdinātās, ar pārtiku uzņemtās, barības vielas, aknas, nieres un asinsvadi veic milzīgu un dažreiz pat pārmērīgi smagu attīrīšanas darbu.

Šīs pārslodzes dēļ notiek mūsu attīrīšanas orgānu priekšlaicīga nolietošanās, kas savukārt rada traucējumu šo orgānu darbībā un izsauc akmeņu un smilts veidošanās nierēs, aknās, žultspūslī un urīnpūslī, asinsvadu aizsprostošanos – aterosklerozi u.t. Bet kā ir ar mūsu locītavām? Tās sastāv no tā paša šķidruma – tās ir artrozes, artrīti…

Pareizi teicis Luijs Pastērs:”Cilvēks izdzer 90% savu slimību”.

Tad kāpēc gan šodien nepalīdzēt mūsu organismam, pagarināt mūsu dzīvi bez slimībām, bez iespējamām operācijām, lai atbrīvotos no akmeņiem un ar to visu saistītiem materiālajiem zaudējumiem. Labāk lai ūdeni tīra filtrs, nevis mūsu iekšējie orgāni. Kartridžus un filtra membrānu mēs varam viegli nomainīt, bet nieres un aknas. Cilvēks dienā zaudē līdz trīsarpus litriem ūdens un, protams, arī papildina krājumus, bet ar kādu ūdeni? Šie trīsarpus litri izdalās ar urīnu, izkārnījumiem, sviedriem un izelpu (tikai izelpojot vien izdalās 600-700ml ūdens dienā).

Ūdens – tā ir dzīvība! Mūsu organismā ūdens veic transportlīdzekļa funkcijas: piegādā barības vielas šūnām un izvada dzīvības procesu gala produktus, lai šūnas varētu dzīvot. Tā kā cilvēks diennaktī zaudē līdz trīsarpus litriem ūdens, tad viņam ir nepieciešams tāds pats daudzums tīra ūdens.

Lai saglabātu veselību, dienā ir jāizdzer 2.5L tīra ūdens un pārējais ūdens daudzums jāuzņem ar ēdienu. Mazāka ūdens daudzuma uzņemšana rada priekšlaicīgu organisma novecošanu. Ūdens zudumi 10% apmērā no organisma kopsvara izsauc fiziskas un psihiskas novirzes, bet, ja zudumi ir 20% – tad iestājas nāve. Ūdens ir visbūtiskākā mūsu organisma sastāvdaļa. Lūk, kāpēc bez ūdens cilvēks var izdzīvot ne vairāk kā 4-5 dienas. Lūk, kāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, kādu ūdeni mēs dodam mūsu organismam.

Kas ir tīrs ūdens? H2O – divi ūdeņraža atomi un viens skābekļa atoms. Viss pārējais – piemaisījumi! 73kg smags cilvēks sastāv no 43 līdz 50 litriem ūdens: ·

Mūsu asins par 86% sastāv no tīra ūdens, bet pēc jogu datiem, veģetāriešiem – līdz 98%. Jo mazāks procentuālais ūdens saturs asinīs, jo biezākas tās ir, bet tas ir trombozes un aterosklerozes risks.

* Cilvēka smadzenes par 78% sastāv no ūdens; * sirds – 77%; *aknas – 84%; * muskuļi – 84% 21 dienas laikā notiek pilnīga ūdens maiņa cilvēka organismā, mainās tā ūdens līdzsvars. Ne jau velti ceļazīmes uz Žeļeznovodskas, Esentuku un Ķislovodskas sanatorijām bija uz 24-28 dienām. Šajā laikā notika pilnīga ūdens apmaiņa cilvēka organismā.

Dzeramais ūdens nekad nav bijis galvenais minerālu kā arī olbaltumvielu piegādātājs. Ūdens mūsu organismā ir tikai šķīdinātājs un transportlīdzeklis. Kad mēs dzeram tīru ūdeni, tad mikroelementu trūkumu mēs kompensējam ar pārtikas produktiem.

Kā redzam no tabulas, lai nodrošinātu organismam nepieciešamo kalcija diennakts devu, jāizdzer 10.53 litri ūdens. Vieglāk, protams, apēst 100g biezpiena. Dārzeņos un augļos ir atrodama gandrīz visa Mendeļejeva tabula.

Daudzi maldās, domājot, ka vārīšanas procesā tiek iznīcināti visi vīrusi un mikrobi. Daži iet bojā, bet citi izdzīvo. Piemēram, B hepatīta vīruss iet bojā tikai pēc vārīšanas 5 minūšu laikā. Listerijas – infekcijas slimības listerozes ierosinātājas – kura rada centrālās nervu sistēmas un limfmezglu bojājumus, iet bojā pēc vārīšanas 3 minūšu laikā. Vārot ūdeni, iztvaiko tīrs ūdens, bet paliek kaitīgo vielu koncentrētāks šķīdums.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Pārraut apburto loku

06:02
16.07.2024
45

Jauno māmiņu un grūtnieču atbalsta centrs “Madaras”, kas darbojas Liepā, nosvinējis 20 gadu jubileju. Tā darbība organizēta kā ģimenes modelis ar atbilstošu vidi, lai katrai māmiņai veltītu individuālu uzmanību. Šobrīd “Madarās” uzturas septiņas mammas un deviņi bērni, daļa māmiņu ir ar īpašām vajadzībām. Bet šo gadu laikā palīdzēts vairākiem simtiem sieviešu. Teju no pirmsākumiem biedrības […]

Svešumā latviskums uztur garu

08:03
11.07.2024
36

Jāņa Vecozola dzīve metusi dažādus līkumus. “Kā daudziem latviešiem šajos laikos,” viņš saka un piebilst, ka vasarā gribas būt Latvijā. Jānis dzimis un bērnību pavadījis Cēsīs, tad ģimene pārcēlās uz Priekuļiem, tur mācības pamatskolā, tad Jāņmuižas lauksaimniecības skolā, armija, darbs un ģimene Cēsīs. “Strādāju par šoferi, lai tiktu pie dzīvokļa, pārgāju uz celtniecību. Tad sākās […]

Suns māca dzīvot rotaļīgi un dalīties ar to

06:24
08.07.2024
34

 “Kanisterapija ir suņu asistēta terapija. Nereti šķiet, ka tā ir suņa glaudīšana, un dažreiz tā tas arī var izskatīties, taču kanisterapija ir daudzveidīga gan atkarībā no mērķauditorijas, gan suņa,” teic kanisterapijas speciāliste Tamāra Kabakova. “Bērni visbiežāk vēlas suni paglaudīt, pabužināt, samīļot. Tāpēc arī lielos pasākumos ir svarīgi stāstīt, kā ar suni pareizi darboties. Es to […]

Savā īpašajā vietā

07:21
07.07.2024
85

“Kamēr vēl mitrs un neput, zāle jānopļauj,” saka Solvita Jansone un steidz appļaut mājas apkārtni. Viņa atzīst, ka pagaidām vasara ilgstoši nav bijusi tik karsta kā  pērn, bet puķes nācās regulāri un cītīgi laistīt, dārzam gan bija jāpietiek ar rezervēm un rasu. “Lietus bija ļoti vajadzīgs, tagad apkārt    svaigums, viss var augt,” teic Solvita […]

Radošais process kā terapija

05:26
07.07.2024
37

Saruna ar digitālā satura veidošanas un skatuves mākslinieci DĀRTU ZVANERI Daudziem Dārtas vārds noteikti pazīstams caur labskanīgā ķeltu arfas un čella dueta “Infini” skaņām. Ar viņu sarunājāmies par mūzikas ceļu, teātri un to, ka dzīve allaž zina labāk, kas mums vajadzīgs. -Daudzi jūs iepazinuši caur mūziku, bet pati sakāt, ka esat ļoti radoša būtne – […]

Veselīgu matu augšanas noslēpums

14:31
05.07.2024
329

Veselīgu matu veidošana ir kopīgs mērķis daudziem, tomēr bieži vien tas šķiet kā slepenas dārgumu medības ar grūti iegūstamām balvām. Patiesi veselīgu matu pamatā ir ne tikai spīdīgi attēli reklāmās un nemitīgi mainīgās matu kopšanas tendences, bet arī izpratne par to unikālajām vajadzībām un rūpes par tām. Veselīgu matu kopšanas nozīme ir nepārspīlēta; tā nav […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
29
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
23
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
17
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
23
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
30
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi