Ģimenes ārsts- privātprakse (vēlējās palikt anonīms): – Nav skaidrs, kam tas bija vajadzīgs. Sevišķi īpašās receptes prasa lielāku darba ieguldījumu, bet lielas jēgas tam visas neredzu. Saraksti noteiktām zāļu grupām, kuru izrakstīšana kādu iemeslu dēļ bija ierobežota, jau pastāvēja un pilnīgi pietika ar parasto recepšu veidlapu, lai sniegtu visu nepieciešamo informāciju. Šī recepšu maiņa ir bezjēdzīga. Tā jāuztver kā Veselības ministrijas aktivitātes simulācija, lai būtu redzams, ka viņi kaut ko dara. Farmaceitiem būs savs viedoklis, jo viņiem tagad arī ar receptēm vairāk darba un jaunās izmaiņas skārušas kompensējamo medikamentu apmaksu.
Sanāk, ka Veselības ministrija neuzticas ārstiem, kaut gan saskaņā ar likumdošanu ārstam dotas diezgan lielas tiesības. Bet šajā gadījumā tā kā tāda ārsta tiesību un viedokļu apšaubīšana. Receptē jāraksta slimības kods. Sarežģīti, ja pacientam ir vairākas saslimšanas. Iespējams, ka ģimenes ārstiem, kuriem ir līgums ar valsts obligātās veselības apdrošināšanas aģentūru, tās atvieglo kompensējamo medikamentu izrakstīšanu, bet vai tāpēc bija jēga radīt tādu celtni, kura nevienam nav vajadzīga.
Šādas lietas tikai parāda to, ka Veselības ministrija nenodarbojas ar to, ar ko būtu jāstrādā- ar veselības aprūpes sistēmas sakārtošanu. Tā ir kārtējā nekompetences demonstrācija, nekas vairāk.
Komentāri