Kristīne Parfenkova apguvusi uzņēmējdarbības un vadīšanas specialitāti Latvijas Lauksaimniecības universitātē, bet darbu valsts sektorā nav varējusi atrast darba pieredzes trūkuma dēļ. “Latvijas Lauksaimniecības universitāte sniedz ļoti labu izglītību, nav saprotams, kāpēc to nenovērtēja, “ brīnās Kristīne. Prakses laikā viņas uzdevums ir koordinēt projektu, kas uztur informācijas tīklu tūristiem 24 stundas diennaktī, sniedz ziņas par Vidzemes dabu, kultūras un vēstures mantojumu. Šo projektu līdzfinansē Phare sociāli ekonomiskās kohēzijas fonds, tā īstenošanas partneris ir Cēsu rajona pašvaldību aģentūra “Vidzemes vēstures un tūrisma centrs”.
“Man interesē projektu izstrāde un ieviešana, gūstu gandarījumu, ja cilvēkiem ir jaunas iespējas no manā vadībā paveiktā,” tā Kristīne. “Galvenais, ka nu varu strādāt ar reāliem projektiem”.
Pavasarī, beidzoties praksei, Kristīne labprāt strādātu Cēsu rajona pašvaldībā. Viņai rekomendāciju strādāt praksi devusi Straupes pagasta padome, un iespējams, ka tā varētu kļūt par viņas pirmo darba vietu.
Līdz ar Kristīni praktiskas iemaņas Vidzemes attīstības aģentūrā iegūst vēl trīs jaunieši – no Alūksnes, Rīgas un Valkas. Arī viņu prakses laiks beigsies aprīlī, un viņu vietā iegūt praktiskas iemaņas pašvaldības varēs ieteikt citus jauniešus vecumā līdz 25 gadiem ar augstāko izglītību.
No projekta jauniešiem pienāksies gan apmaksāti ceļa izdevumi, gan atalgojums, tiks iekārtota darba vieta, būs dators un nepieciešamā programmatūra, kas vajadzīga projektu vadītājam. Katram projekta dalībniekam būs prakses darbu vadītājs, kā arī nodrošinātas speciālistu konsultācijas juridiskajos, finanšu, iepirkuma procedūras un citos jautājumos.
Komentāri