Rajona policijas pārvaldes lauku policijas iecirkņa priekšnieks Ģirts Fūrmanis “Druvai” pastāstīja, ka Skujenes mežniecības sestās Vaives apgaitas mežsargs Atis Stonka sestdien gājis medībās, un suns viņu aizvedis pie cilpās noķertas stirnas, kas jau bijusi beigta. Par notikušo viņš ziņojis policijai. Pēc pēdām, kas iezīmējušās tikko uzkritušajā sniegā, policijas darbinieks nokļuvis pie iespējamā vainīgā, kur arī atrada lietiskos pierādījumus.
Rajona policijas pārvaldes kārtības policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Jānis Goba: “Mums ir laba sadarbība ar Cēsu virsmežniecību, tādēļ arī laikus par notikušo tikām informēti. Ģ. Fūrmanis uzreiz reaģēja, konstatēja faktu un to, ka cilpas mežā izliktas arī citās vietās. Tika pārbaudītas tuvākās mājas un aizturēts aizdomās turamais, kura vārdu nenosaukšu sakarā ar ierosināto kriminālprocesu. Tā kā bija savākti visi pierādījumi, kriminālprocess tika uzsākts tai pašā dienā.”
Valsts meža dienesta Cēsu virsmežniecības virsmežzinis Māris Sestulis rajona policijas pārvaldei uzrakstīja iesniegumu par dabai nodarītā zaudējuma apjomu. “Nelikumīgi nomedījot divas stirnu kazas, valstij nodarīti zaudējumi 848 latu apmērā. Nodarīts ne tikai mantiskais kaitējums, bet apdraudētas arī
sabiedrības intereses un tiesības. Stirna medību saimniecībā ir nozīmīgs medījamais dzīvnieks, no kura iegūst augstvērtīgu trofeju un gaļas produkciju. “Medību likuma” 6. pants nosaka, ka medību resursi izmantojami tā, lai nodrošinātu medījamo dzīvnieku sugu populāciju saglabāšanu. Iepriekšminētā likuma 20. pants savukārt nosaka, ka lielāko pieļaujamo limitējamo medījamo dzīvnieku skaitu medību platībās ik gadu nosaka valsts meža dienests. Nelikumīgu medību gadījumos šis lielākais pieļaujamais nomedījamo dzīvnieku skaits tiek pārsniegts, un tas nelabvēlīgi ietekmē attiecīgās dzīvnieku sugas populācijas atjaunošanos un pastāvēšanu.”
J. Goba pastāstīja, ka jau uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 112. panta otrās daļas par patvaļīgām medībām, ja tās izdarītas personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un izdarītas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, izdarot tai būtis-ku kaitējumu. Par šo malu medniecības gadījumu iespējamais sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem ar arestu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 40 minimālajām mēnešalgām.
Komentāri