“Izskatās, ka telpas kļuvušas plašākas. Gaisotne ir mainījusies. Remonts bija tā vērts,” sacīja Jānis, kurš iekārtojies košajā, sārti zilajā zēnu istabā, bet meitenes izrāda telpu, kurai rozā sienas, violeti aizkari, arī jaunas mēbeles.
“Tik skaistas dāvanas mums nekad nav bijis. Gribējās, lai ir kaut kas jauns. Ļoti patika tumšā koka kumode. Tagad tā ir manā istabā,” priecīgi stāstīja Eva.
Pārvērtības bez vecāku gādības atstāto bērnu mājās notikušas, pateicoties Līderisma akadēmijas studentu aktivitātēm. Studenti meklējuši iestādi, kuras sakārtošanā ieguldīt darbu un līdzekļus, vākuši ziedojumus.
“Esmu vietējā un zināju, kādos apstākļos jādzīvo šiem bērniem. Domājām, ja varam, tad arī jāpalīdz. Par paveikto ir liels gandarījums,” stāstīja Līderisma akadēmijas studente Ilvita Dravante. Studentiem pāris mēnešu laikā bija izdevies atrast atsaucīgas privātpersonas un firmas, kas nepieciešamo darbu veikšanai saziedojuši četrus tūkstošus latu.
“Viss izdevās. Tikai vienu grīdu nepaspējām nokrāsot, to izdarīsim līdz Ziemassvētkiem. Kopā darbojoties, bērniem bija tāds prieks acīs,” sacīja students Ivars Martinsons.
“Visas vecās mēbeles tagad ir pagrabā. Varam palielīties, ka istabiņas iekārtotas, izmantojot Lielbritānijas vēstniecības dāvinātās mēbeles. Viņi karaliski noziedoja, un mēs jūtamies kā mazie prinči,” tēlaini sacīja centra direktore Aija Groza un piebilda, ka, pirms gada izveidojot sociālās aprūpes iestādi, iecerei trūcis finansiāla seguma. Izlīdzējušies ar
mēbelēm, kuras nebija vajadzīgas mācību klasēs, bet par telpu remontu varējuši tikai sapņot.
“Man prieks arī par to, ka bērni palīdzēja studentiem un piedalījās visos darbos. Mazgāja un krāsoja. Pašu spēkiem būs jāsakārto tikai sanitārais mezgls. Ziedojumu konts arī janvārī ir atvērts, varbūt satiekam vēl kādu labu cilvēku,” sacīja Aija Groza.
Centra darbību finansē Rīgas domes labklājības departaments. “Riekšaviņā” desmit vietas rezervētas galvaspilsētas pašvaldību bērniem, ja tie palikuši bez vecāku gādības.
Komentāri