“VOAVA nepasaka, kāds būs štats, bet Veselības ministrija nesūta atbildes vēstuli, kur paliks inventārs. Viens likvidē (tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra – I.K.), bet nerunā ar rajona padomi. Es taču nevaru ieiet svešā ēkā un rīkoties, kaut šoreiz varbūt vajadzēja,” situācijas neskaidrību komentēja VOAVA Vidzemes nodaļas konsultatīvās padomes vadītājs Māris Niklass un piebilda, ka nodaļas vadītājs Artis Stuburs pašlaik ir atvaļinājumā, tāpēc neviens šos jautājumus nerisina.
“No savas puses esmu izdarījis visu, kas bija iespējams,” sacīja M. Niklass un nosauca vairākus datumus, kad rakstījis un zvanījis gan uz VOAVA, gan Veselības ministriju.
“Nav lēmuma. Vēl šodien sazināšos,” sacīja Māris Niklass.
Mediķu rīcībā esošajos dokumentos rakstīts, ka 2. janvāris ir pēdējā Cēsu tuberkulozes slimnīcas un arī ambulatorās nodaļas darba diena. Slimnīca darbu neturpinās un pa-cienti no Vidzemes rajoniem ārstēsies tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras stacionārā Rīgā. Tie, kuriem vairs nav nepieciešama hospitalizācija, uzturošo terapiju saņems ambulatori. Tāpēc mediķi uzsver ambulatorās nodaļas lietderību Cēsīs.
“Esam muļķīgā situācijā. VOAVA it kā ir piekritusi, ka ambulatorajā nodaļā strādās divi ārsti un trīs māsas, bet konkrēta lēmuma nav. Esmu atbrīvota un jaunu darba līgumu man parakstīt nepiedāvā,” sacīja ārste Zinta Bērziņa. Cēsu filiāles vadītāja Biruta Bramane skaidroja, ka pirms un pēc svētkiem zvanījusi vairākām amatpersonām, bet konkrētu atbildi vai rīkošanos kolektīvs nav sagaidījis.
“Man otrdien vairs nav juridisku tiesību kārtot lietas. Kolēģi nenāks uz darbu, jo atlaistiem nav tādu tiesību. Pacienti būs, bet nodaļas durvis būs slēgtas,” sacīja Biruta Bramane un piebilda, ka arī citos rajonos notikuši pārkārtojumi plaušu slimnieku aprūpē, bet nekur nav bijis tik lielas neizlēmības kā Cēsīs.
Komentāri