“Mēs esam un būsim, bet strādāsim ar specializāciju. Laika gaitā
izkristalizējies, ka mūsu sienās vairāk dzīvo pusaudži. Nākotnē ceram profesionāli palīdzēt pusaudžiem un jauniešiem. Arī apkārtne ir piemērota, lai šeit dzīvotu lielāki bērni,” skaidroja “Gaujaslīču” direktore Ina Ozola, piebilstot, ka rajona padomes lēmumu atbalsta, bet vairāk komentāru šajā sakarā nesniegšot.
“Man pagaidām nav neviena oficiāla dokumenta par reorganizāciju. Ko lai es komentēju?” bilda I. Ozola. Pirms diviem mēnešiem tika izveidota darba grupa, kurā piedalījās rajona padomes, pilsētas domes sociālā darba un izglītības speciālisti. Cēsu rajona padomes galvenā speciāliste sociālajos jautājumos Ģertrūde Šulmeistere atrunājās, ka nav vērts celt ažiotāžu par reorganizāciju, kamēr bērnu nama direktorei jāizstrādā stratēģiskais plāns, kā iestāde darbosies nākamos četrus, piecus gadus.
“Bērnu namā strādā profesionāļi, darbs iestādē nav no vieglajiem. Dzīve šobrīd piespiež domāt, kas ir svarīgākais. Uzturēt iestādi ar, piemēram, divdesmit bērniem ir finansiāli neizdevīgi. Specializējoties labā aprūpē varētu nonākt arī kaimiņrajonu pusaudži un jaunieši,” stāstīja Ģertrūde Šulmeistere un piebilda, ka rajonā ir daudzas audžuģimenes, kuras labprāt gādātu par maziem bērniem.
“Es domāju, ka esam pieņēmuši pozitīvu lēmumu. Iestāde nav jālikvidē. Mazie bērni atradīs mājas ģimenēs, bet pusaudžiem vajadzēs šādas iestādes. Pusaudžu izvietošana audžuģimenēs visā valstī pagaidām pieklibo,” tā Ģ. Šulmeistere. Ir padomāts arī par alternatīvu, kur uz laiku ievietot mazgadīgus mūsu rajona bērnus, ja tie jāizņem no ģimenes, proti, Madonas rajonā bērnu namam “Zīļuks” ir pieredze tieši pirmsskolas vecuma bērnu aprūpē un audzināšanā.
Komentāri