“Jau 1988.gada pilsētas ģenerālajā plānā bija minēta iecere šajā vietā varētu būvēt brīvdabas estrādi, un ideja joprojām ir aktuāla. Tā ir piemērota vieta plašāka atpūtas kompleksa veidošanai. Teritorijai paredzētas divas funkcijas:
lieliem masu pasākumiem, bet pārējā laikā šī zona varētu kalpot iedzīvotāju atpūtai. Ideju ir daudz un dažādas. Te varētu būt brīvdabas estrāde, bērnu spēļu laukumi, veloceliņi, smilšu volejbola laukumi, ziemā aktīvās atpūtas cienītājiem te varētu ierīkot distanču slēpošanas trasi,” stāsta I. Ādamsone.
Vēl viens iemesls, kāpēc nepieciešams sākt detālplānojuma izstrādi, ir Cēsu domes saņemtais atbalsts projektam “Ilgtspējīgas lietusūdeņu apsaimniekošanas sistēmas izveide Latvijas pašvaldībās”, kas notiek PHARE programmas ie- tvaros. Arī Pirtsupītes teritorija iekļauta šajā projektā, jo teritorija ir ļoti avotaina un PHARE projekts saistīts ar lietus ūdens novadīšanas sistēmu. Tāpēc pirms detālplānojuma izstrādes pašvaldība grib uzzināt pilsētas iedzīvotāju domas un priekšlikumus – ko cēsnieki grib redzēt šajā teritorijā.
“Pēc mēneša mums jādod skaidri uzdevumi detālplāna izstrādātājiem, tāpēc ir svarīgi zināt, kādu cēsnieki grib redzēt šo teritoriju. Sabiedrībā vajadzētu izdiskutēt šo jautājumu, lai varam pieņemt iespējami labāko variantu. Varbūt ir vēl kāda laba ideja, ko mēs neesam iedomājušies, varbūt cēsnieki šajā teritorijā grib redzēt ko īpašu,” saka I. Ādamsone.
Dzirdētas iedzīvotāju bažas, vai Pirtsupītes ielejas pārveidošana neskars reljefu. I. Ādamsone norāda, ka teritorijas reljefs tiks saglabāts, visi labiekārtošanas darbi būs pakārtoti tam.
Pašvaldība aicina iedzīvotājus līdz 20.februārim rakstiski sūtīt
ierosinājumus par šīs teritorijas attīstību. Tiesa, līdz šim cēsnieku interese nav bijusi īpaši liela. Kad aizvadītajā gadā notika sabiedriskā apspriešana par ieceri būvēt Pirtsupītes ielejā vieglas konstrukcijas brīvdabas estrādi, savu viedokli izteica tikai četri cēsnieki.
Komentāri