“Ierodoties notikuma vietā, vada komandieris, ātri novērtējis reālo situāciju, izsauca papildspēkus. Notikuma vietā ieradās astoņas ugunsdzēsēju mašīnas – četras no Cēsīm, viena no Valmieras, kā arī brīvprātīgo komandas no Raiskuma, Stalbes un Straupes. Dzēšanu apgrūtināja tas, ka tuvumā nebija ūdens ņemšanas vietas, un to nācās vest no hidranta, kas atrodas Bērzainē. Labi, ka ieradās tik daudz mašīnu, jo tad varējām nodrošināt ūdens piegādi,” saka P. Serovs.
No pusēkas tagad palikušas vien krāsmatas, un P. Serovs atzīst, ka saglābt to nebija iespējams, jo liesmas bija pārāk spēcīgas. Uzsākta izmeklēšana, lai noskaidrotu ugunsgrēka iemeslus.
Ēka pieder Cēsu patērētāju biedrībai, un tās valdes priekšsēdētājs Ādolfs Zeļonka saka, ka nekavējoties jāķeras pie ēkas atjaunošanas. Viņš jau ticies ar izdegušo telpu nomnieku, un panākta vienošanās par atjaunošanas darbu sākšanu.
“Nomas līgumā noteikts, ka nomnieks ir atbildīgs, un sarunā viņš atzi-na, ka gatavs to uzņemties. Vienojāmies, ka atjaunošanas darbi jāsāk iespējami ātrākā laikā, lai līdz pilsētas jubilejai viss ir pabeigts. Šī ēka tomēr ir pilsētas vizītkarte, un to nevar atstāt šādā stāvoklī. Ja no pašvaldības ierēdņu puses nekādu šķēršļu nebūs, darbi sāksies iespējami drīz,” saka Ā. Zeļonka.
Ēkas otrajā pusē ir dzīvokļi, un tajā dzīvojošajiem piektdienas vakars bija satraukuma pilns. Nav patīkami atrasties mājā, kuras vienā galā plosās ugunsgrēks. Daži jau sāka nest laukā iedzīvi, baidoties, ka liesmas var pārsviesties arī uz ēkas otru pusi. Tomēr uguni izdevās savaldīt, un dzīvojamā puse tikpat kā nav cie-tusi. Te jāpateicas arī ēkas būvētājiem.
“Māja savulaik būvēta, ņemot vērā, ka ar uguni jokot nevar. Starp abām ēkas daļām uzbūvēts tā sauktais brandmūris jeb ugunsmūris, kas neļāva liesmām iekļūt ēkas otrā pusē,” stāsta Ā. Zeļonka.
Lai arī ugunsgrēks notika vēlu vakarā, notikuma vietā saradās gana daudz interesentu, kuri vēlējās sekot līdzi notikumu attīstībai. A. Zeļonka izsaka pateicību rajona policijas pārvaldes darbiniekiem, kuri regulēja satiksmi un neļāva traucēt dzēšanas darbus.
Tomēr šī nav vienīgā ugunsnelaime, kas reģistrēta nedēļas nogalē. Svētdienas vakarā Rīgas ielas 61. nama otrajā stāvā tika konstatēts pamatīgs piedūmojums.
“Kad notikuma vietā ieradās dzēsēji, viņi dzīvokļa virtuvē uz grīdas atrada guļošus divus vīriešus, kuriem blakus dega lupatu kaudze. Abi vīrieši bija alkohola reibumā, un vienam jau bija sācis gruzdēt apģērbs, bet guļošais to nejuta. Abiem konstatēta saindēšanās ar dūmiem, un cietušie nogādāti rajona slimnīcā,” stāstīja P. Serovs, kā aizdegšanās iemeslu minot neuzmanīgu smēķēšanu. Ja ugunsgrēks nebūtu laikus pamanīts, sekas varēja būt daudz bēdīgākas. Februārī Jaunpiebalgā kāds vīrietis pēc alkohola lietošanas aizmiga ar cigareti rokās, kā rezultātā gāja bojā, nosmokot dūmos. Šādos gadījumos visbiežāk ugunsgrēks nemaz neizceļas, bet rodas indīgs piedūmojums, kas izraisa neuzmanīgā smēķētāja nāvi.
Komentāri