Arodskolnieka skolotājs, meistars Andis Jēgers ir gandarīts par audzēkņa panākumiem – iegūta otrā vieta. Viņš atzina: “Šogad tikai mazliet pietrūka līdz uzvarai. Taču tik un tā sasniegts labs rezultāts, tāpēc arī radās
ideja Guntara krēslu nodot Cēsu 800 gades koordinatorei Jolantai Borītei, lai viņa to pēc tam pasniegtu Cēsu vēstures un māk-slas muzejam. Tas ir jauks žests, kā pateikties par atbalstu konkursā.” Jolanta Borīte apgalvoja, ka krēsls muzejam nodots tajā pašā dienā.
Šogad konkursu “Krēsls 2006” veltīja Cēsu 800 gadei. “Puiši gatavoja krēsla kopiju, kura oriģināls atrodas Kārļa Ulmaņa muzejā “Pikšās”. Tas ir arī valstiski nozīmīgs krēsls. Tā kā Cēsis ir Latvijas karoga šūpulis, pēc Cēsu 800 gades organizētāju, konkursa rīkotāju un darba autora vienošanās Guntara krēslu uzdāvināja Cēsu vēstures un mākslas muzejam,” paskaidroja J. Borīte.
Viņa pauda prieku, ka arodskola aktīvi piedalās konkursā. Šogad tas notika jau 14. reizi, un vienmēr ar labiem panākumiem startē arī Cēsu 4. arodskolas audzēkņi.
Guntars ir gandarīts, ka šogad konkursā iegūta 2. vieta. Pērn viņš izcīnīja trešo, bet vēl gadu iepriekš – ceturto vietu. Krēsla autors stāsta: “Vērtē diezgan smalki- profesionālismu, pareizu instrumentu izvēli, darba tehnoloģisko secību, virsmas apstrādes kvalitāti, precizitāti, darba organizāciju, drošības tehniku u.c. Piedalīties konkursā nav viegli, bet man patīk. Tā es varu sevi pierādīt.” Tādu pašu uzskatu pauda arī skolas direktors Vinsents Naglis, kurš apgalvoja, ka puišiem tā ir iespēja apliecināt sevi, iegūt pārliecību par savām spējām: “Uzvara konkursā ir svarīga, jo tā pierāda audzēkņa augsto profesionālismu. Lai uzvarētu, nepieciešams ieguldīt papildu darbu un visu gadu cītīgi gatavoties. Tas savukārt nozīmē, ka galdnieks apgūst daudz vairāk nekā paredzēts standartprogrammā.”
Konkursā dalībnieki gatavoja ne tikai krēslus, bet arī drēbju pakaramos. Tie pēc rasējuma bija jāizveido no bērza. Ar kokmateriāliem nodrošināja konkursa organizatori, taču gandrīz visi instrumenti dalībniekiem bija jāgādā pašiem. Nedēļas laikā dalībnieki nojumē Rīgas amatniecības vidusskolas pagalmā veidoja darbus. Šogad konkursā piedalījās 23 dalībnieki.
Komentāri