Pēc operācijas Cēsu rajona centrālajā slimnīcā, īsi pirms cietušā pārvešanas uz Rīgas P. Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, “Druvai” izdevās parunāties ar Māri un viņa sievu Ilutu, kura neatgāja no vīra gultas.
“No 14. uz 15. jūniju ap vieniem naktī Mārim piezvanīja un izsauca taksometru. Pasažieris bijis ap deviņpadsmit gadus vecs puisis…” vīra stāstīto atceras Iluta, bet Māris atzīst, ka pirms tam šo pasažieri nekad nebija vedis. “Viņš iekāpa aizmugurē. Strādājot naktīs, ja ir tikai viens pasažieris, lūdzu viņu sēsties blakus, bet puisis bija ļoti jauns un neiedomājos, ka kaut kas varētu notikt,” atceras Māris, uzbrukuma situāciju skaidrojot kā naudas izspiešanu. “Mani vēl tagad šokē šī puiša vārdi: “Tu mirsi, tu mirsi…” Stipri asiņoju, tādēļ lūdzu, lai viņš izsauc ātro palīdzību, bet puisis tik kliedza, ka es miršot… Centos atgrūst mašīnas durvis, bet viņš ar kāju tās aizspēra, iespiežot manu plaukstu. Uzbrucējs izrāva mašīnas atslēgas, automašīnas cimdu nodalījumā paņēma divus mobilos telefonus, naudas maku un tiesības, kā arī taksometra vadītāja licenci. Izdzirdējis pa ceļu šurp braucošas automašīna troksni, viņš aizbēga. Ar pūlēm izvēlos no savas automašīnas, un cik vēl bija spēka, māju garāmbraucējiem ar roku, bet auto pabrauca garām… gulēju asins peļķē, bet domās izskrēja visa dzīve, jo nebija cerību, ka nakts vidū vēl kāds brauks pa šo ceļu. Tomēr garāmbraucēji bija izsaukuši policiju…” ar piepūli stāsta Māris.
Jautāts, kādus drošības pasākumus vajadzētu ieviest taksometru šoferiem, jo, kā zinām, ne Cēsīs, ne Latvijā šis nav vienīgais gadījums, kad pasažieri uzbrūk, Māris atbildēja: “Šajā gadījumā pat personīgais ierocis, ja arī man tāds būtu, nepalīdzētu. Pirmais dūriens mani paralizēja, es nespēju pakustināt rokas. Šis nav pirmais gadījums, kad pasažieris man uzbrūk, bet divas iepriekšējās reizes paspēju noreaģēt, jo toreiz klients sēdēja blakus. Šoreiz nebiju gatavs, jo uzbrukums notika no mugurpuses.
Domāju, ka taksometros starp vadītāju un aizmugurējo sēdekli jāievieto restes, kā to jau praktizē Amerikā,” teica cietušais.
M. Vītiņš par individuālā taksometra vadītāju strādā jau astoņus gadus. Iluta atzīst, ka, apzinoties informāciju par uzbrukumiem taksometru vadītājiem, nekad nav varējusi gulēt ciešā miegā
naktīs, kad vīrs strādā.
“Nezinu, kurš piezvanīja un paziņoja policijai, bet šim cilvēkam ar avīzes starpniecību gribu pateikt vislielāko paldies, ka viņš izglāba mana vīra un trīs mazu bērnu tēva dzīvību,” pateicās Māra sieva Ilu-ta.
Cēsu rajona policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Goba informēja, ka aizdomās turamā persona aizturēta, notiek apstākļu noskaidrošana.
Komentāri