Jānis Rozenbergs, Cēsu domes izpilddirektors:
– Dienas pirmajā pusē kā pašvaldības pārstāvis iešu apsveikt skrējiena “Jānis” un “Jānītis” uzvarētājus, bet Līgo vakaru svinēšu draugu un paziņu lokā
tēva mājās. Pēc ilgiem gadiem Jāņus sagaidīšu, iejusdamies namatēva lomā. Šogad sapratu, ka jārīko svētki pašam, un domāju, ka būs jautri.
Jānis Mičulis, Priekuļu pagasta sporta dzīves koordinators:
– Jau piekto gadu 23.jūniju pavadīšu sportiskās noskaņās. Pirmos gadus braucu sportot ārpus rajona, nu otro gadu šajā dienā notiks Priekuļu pagasta sporta svētki. Novērojumi liecina – cilvēki ir priecīgi šādi pavadīt šo dienu. Pērn atbrauca arī daudzi cēsnieki. Var teikt, ka glābjam tos, kam
nav ko darīt. Sporta svētkos uzstāsies Amatas teātris, vietējie dejotāji, vakarā būs balle, un būšu kopā ar visiem. Pērn bija labs laiks, tāpēc jau izveidojies ticējums – ja Priekuļos 23.jūnijā ir sporta svētki, Līgo nakts paies bez lietus.
Jānis Sniedze, Vecpiebalgas ūdensrožu vīrs:
– Dārzā kurināšu ugunskuru, nāks līgotāji. Cienāšu viņus ar alu un sieru. Pa dienu garāmbraucēji piestās, gribēs ūdensrozes un dos man Jāņu kroņus un puķes. Meitenes mani vienmēr apdāvina. Pie ugunskura visas dziesmas jāizdzied. Lai gan… nav vairs vecumā tādi Jāņi, kādi bija jaunībā.
Jānis Sekste, Skujenes pagasta padomes priekšsēdētājs:
– Jāņus, kā vienmēr svinēšu ģimenes lokā. Tā jau ir tradīcija. Atbrauks bērni, mazbērni no Rīgas un Jelgavas, atnāks kaimiņi. Dziedāsim senas latviešu tautas dziesmas, ēdīsim sieru un dzersim tikai alu.
Jānis Kalniņš, Cēsu rajona policijas pārvaldes priekšnieks:
-Policisti ir tie, kuriem svētkos jāstrādā. Neviens nav vainīgs, pats šo darbu esmu izvēlējies. Līgo vakarā patrulēšu. Ja svētku dienās izdosies aizbraukt pie jūras, pie radiem, tad arī palīgošu.
Komentāri