“Darbi paliks kā dāvinājums japāņiem. Izstāde notiek kalnu apgabalā, kur nav daudz iedzīvotāju, viņi veica pasūtījumus. Izveidojām pasta kastīti, krēslu, galdiņu, lielu un ļoti interesantu suņu būdu. Uzdāvināsim, tas viņiem būs pārsteigums,” sprieda SIA “Armandi” projektu vadītājs Egons Mudulis un paskaidroja, ka šim darbam nav racionalitātes, tas ir piedzīvojums. Dizaineris Uģis Krieviņš jau atrodas un strādā Japānā, un drīzumā turp dosies arī citi kolēģi. Viņi būs vienīgie, kas Latviju pārstāvēs starptautiskajā pasākumā, kur piedalīšoties vismaz 40 tēlnieki no visas pasaules.
“Nav jau pie mums firmas, kas strādā jūgendstilā, nav, kas vērtē un darbojas spāņu arhitekta Antonio Goudi stilā. Ir kāds, kurš mēģina, bet tā ir kopēšana. Mums ir idejas,” uzsver Egons Mudulis, sakot, ka dizaineris Uģis Krieviņš katrai lietai uzzīmē skici, bet, kāda tā izskatīsies gatava, tā joprojām ir ideja dizainera galvā. Jau desmit gadus šie koka meistari strādā ar māksliniecisku ievirzi, un nekad nav bijusi doma, ka daļu saražotā varētu štancēt un realizēt vairumā. Tāpēc izveidojusies apmēram 20 cilvēku liela komanda, kas darbojas kopā, lai
strādātu ar prieku un to sagādātu pasūtītājam. Mākslinieki neslēpj, ka viņu darbus pasūta turīgi cilvēki. Latvijas miljonāri sēž uz viņu veidotiem krēsliem un guļ viņu izdomātās gultās. Tajā pašā laikā idejām bagātie koka meistari piedalās pašvaldību izsludinātajos konkursos, piemēram, Siguldas bērnu dārzam taps savdabīgs spēļu namiņš, viņi izpilda arī restaurācijas darbus.
“Visu izdomājam konkrētajai vietai, cilvēkiem, noskaņai. Mums ir svarīgi, lai izgatavotā mākslinieciskā kvalitāte būtu tāda, ka cilvēks, kurš to iegādājas, saņem vairāk, nekā gaidījis,” uzņēmuma filozofiju atklāj Egons, piebilstot, ka arī ar
pārdošanu un cenām ir tā, ka “vienmēr tiek vairāk ieguldīts, nekā tiek saņemts. Mums ir svarīgi, lai tā manta būtu ļoti laba, lai nekad nav kauns.” Uzņēmēji neslēpj, ka firma mēbeles gatavojusi arī zviedriem, īriem. Tie visi bijuši individuāli pasūtījumi. Arī pašlaik daudzi cilvēki darbnīcās strādā pie viena pasūtījuma, top viesistabas iekārtojums, sākot no krēsla un beidzot ar griestu nišā iebūvētu skapi, bet bufetes durtiņas rotāšot stikli bronzas krāsā. Durvis greznos kokā grebts zieds. Viss pārdomāts līdz sīkumam. Kad šis pasūtījums būs pabeigts, darbs sāksies pie nākamā. Kur ir māksla, tur nav steigas.
“Nu, kaut kā tā, jā,” noteica Egons, nočukstot, ka viņu gadījumā jau arī praviešus savā mājā nebūt tā neciena, jo pie mums pierasts, ka tie, kuri to var atļauties, pērk nevis mākslu un atšķirīgo, bet vārdu, piemēram, Gucci, viņuprāt, noteikti pirktu un pasūtītu ar skubu, bet “Armandi” ir kaut kas pasvešs.
Tikai “Armandi” priekšā cepuri noņem dizaineri Krievijā un Barselonas Goudi kluba biedri. Ieraugot Līgatnē tapušo, klusējuši, līdz teikuši, ka viņi tieši klusumā var izbaudīt īstus mākslas darbus.
Komentāri