ViA vispopulārākā šogad ir tūrisma organizācijas un vadības studiju programma, kur saņemti 193 pieteikumi un uz vienu budžeta vietu pretendē 13,7 cilvēki. Otrajā vietā ierindojusies komunikācijas un sabiedrisko attiecību profesionālā bakalaura studiju programma, uz kuru pieteikušies 135 potenciālie studētgribētāji un kur konkurss uz vienu budžeta vietu ir 9,06. Pavisam iesniegti 536 pieteikumi. 2006./2007.gadā ViA uzņems 245 jaunos studentus. No Cēsīm un rajona ViA saņēmusi 67 reflektantu pieteikumus. Tas ir aptuveni 13 procenti no kopējā pieteikumu skaita.
“Reflektantu skaits kopumā ir tuvu pagājušā gada rādītājiem. Atsevišķu studiju programmu ietvaros, piemēram, biznesa vadības un informācijas tehnoloģiju koledžas programmā tas ir pieaudzis. Populārākās studiju programmas ir nemainīgas jau vairākus gadus. Tas saistāms gan ar atsevišķu specialitāšu popularitāti un pieprasījumu valsts mērogā, gan programmu labo slavu darba devēju un esošo studentu vidū. Kā viena no galvenajām ViA studiju vērtībām noteikti jāmin prakses, kuru laikā students iemācās pielietot apgūtās teorētiskās zināšanas un kas mūs nereti atšķir no citām augstskolām ar vairāk akadēmisku ievirzi,” skaidro Anžela Jurāne-Brēmane, ViA studiju daļas vadītājas p.i.
Mārtiņš Paupers no Amatas novada Ģikšiem jau noslēdzis studiju līgumu ar ViA. Šogad beidzis Cēsu Draudzīgā aicinājuma valsts ģimnāziju un iestājies informācijas tehnoloģiju (IT) bakalaura studiju programmā: “ViA izvēlējos tādēļ, ka Rīgā mācīties negribēju. Bija arī otrs variants – studēt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) informācijas tehnoloģijas. Man lielās augstskolas nepatīk, pie tam Valmiera man tuvāk mājām. Par skolu biju dzirdējis tikai labas atsauksmes. Noskaidroju, ka manis izvēlētajā IT programmā ViA ir 35 budžeta vietas, konkurss nav tik liels, ņemot vērā, ka tā ir reģionālā augstskola. Biju dzirdējis, ka augstskolai ir vienas no labākajām kopmītnēm Latvijā un tās nav dārgas.” M. Paupers atzīst, ka nebija viegli izvēlēties studiju jomu: “Centralizētos eksāmenus nenokārtoju tik labi, lai pavērtos visas iespējas. Reti kurš jaunietis mūsdienās zina, ko īsti vēlas studēt. Darba tirgus ir pārpildīts ar darba ņēmējiem, tāpēc rūpīgi jāpārdomā, ko mācīties. IT zināšanas ir universālas, tā perspektīva joma, un galvenais, ka man šī nozare interesē.”
M. Pauperam pirmie iespaidi par augstskolu pozitīvi – ViA esot jūtama personiskāka attieksme pret studentu, ja salīdzinot ar citām augstskolām. Jaunais students pirmo mācību gadu ViA gaida ar patīkamām izjūtām, taču esot arī neziņa: “Priecē, ka daudzi bijušie klasesbiedri arī izvēlējušies studēt ViA, vismaz draugi būs līdzās.”
Savukārt Līga Ādamsone no Cēsīm ViA izvēlējusies studēt biznesa vadības studiju programmā: “Jau sen biju nolēmusi, ka pirmo augstāko izglītību vēlos saistīt ar ekonomiku. Tas, manuprāt, būs labs pamats turpmākai izaugsmei. Ar darbu noteikti būšu nodrošināta pēc studiju beigšanas – programma piedāvā plaša profila zināšanas un prasmes.” L. Ādamsone atzinīgi novērtē to, ka biznesa vadību ViA var apgūt tieši profesionālajā programmā un tās ietvaros studentiem ir prakses, kas topošajai pirmkursniecei šķiet ļoti svarīgi. L. Ādamsonei neesot bijis grūti izturēt konkursu uz studiju vietu: “Man iestājoties, priekšrocība bija “Junior Achievement – Latvija” iegūtais sertifikāts.” Jaunajai ViA studentei vissarežģītāk bijis izšķirties, kur studēt – Latvijas Universitātē vai ViA. Dokumentus iesniegusi arī RTU.
No 25. līdz 31. jūlijam ViA slēdz studiju līgumus ar budžeta, bet no 31.jūlija līdz 4.augustam – ar maksas studiju vietu ieguvējiem.
No 1. līdz 25.augustam notiks dokumentu pieņemšana ViA maģistrantūras programmās. Šogad ViA piedāvā trīs maģistrantūras programmas: sabiedrības pārvaldība, sociotehnisko sistēmu inženierija un tūrisma stratēģiskā vadība (arī nepilna laika studijas).
Komentāri