To vadīja nepilngadīgais. Aizmugurē sēdēja vēl viens pilngadību nesasniegušais jaunietis. Policists pēc kvadracikla vadītāja vecuma noskaidrošanas lūdza parādīt vadītāja apliecību, kvadracikla dokumentus, kā arī uzdeva jautājumus par numura zīmēm, kuru nebija ne piekabei, ne kvadraciklam. Notikuma vietā atradās 12 pusaudži, vairāki pieaugušie un bērni pirmsskolas vecumā. Vēlāk atnāca kvadracikla īpašnieka pārstāvji, kā arī nepilngadīgā vadītāja māte. Pēc protokola sastādīšanas izsauca evakuatoru, kura vadītājs pajautāja pusaudžiem: ”Kas ir? Aizbēgt nevarējāt?”
KO DZIRDĒJA KLĀTESOŠIE? Viņi noklausījās mātes piedāvājumu protokolā norādīt viņu pašu kā vadītāju, apelēšanu pie policista cilvēcīguma un sirdsapziņas, piezīmes par to, kā policists pelna sev prēmiju. Māte aktīvi centās atrast vainu policistā – vai esot stādījies priekšā, vai kvadracikls esot apturēts, vai dēls pats bijis jau apstājies, vai vispār tajā brīdī policistam ir darba laiks utt. Viņa deva mājienus par to, ka incidents notiek uz privātīpašuma. Policistam izteica draudus – ja viņš neieradīsies uz mātes izsaukumu, kad viņa ziņos par iereibušiem autovadītājiem, tad izveidosies nepatīkama situācija.
KO MĀTE MĀCĪJA GAN SAVAM, GAN CITIEM BĒRNIEM? Tā bija pamācība neatzīt savu vainu, rupji izturēties pret policistu, visiem līdzekļiem censties izvairīties no atbildības, ignorēt satiksmes drošības noteikumus, pavirši izturēties pret savu un draugu veselību un dzīvību… NEOFICIĀLĀ INFORMĀCIJA. Policists jau iepriekš bija saņēmis sūdzības par jauniešiem, kuri brauc ar to un traucē citiem. Šie paši jaunieši iepriekšējā dienā ar kvadraciklu iereibuši bija vizinājušies pa apdzīvotās vietas centru.
SECINĀJUMS. Māte un citi pieaugušie palaida garām lielisku iespēju audzināt pusaudžus, lai viņiem iemācītu uzņemties atbildību par savu rīcību, lai cienītu likumus, ievērotu tos, lai pakļautos varas pārstāvja prasībām, lai nopietni izvērtētu dzīvības vērtību.
JAUTĀJUMS. Kuram gan būtu jāmāca bērnam pienākumi un uzvedības normas, ja ne viņa paša vecākiem?
PALDIES policistam Gintam Bērtulsonam. Viņš, cenšoties saglabāt savaldību, izturēja mātes agresiju, pusaudžu replikas un pieaugušo klaji noraidošo attieksmi pret viņu dienesta pienākumu pildīšanas laikā.
Komentāri