Kā “Druvai” pastāstīja Cēsu
ainavu arhitekts Jānis Sirlaks, 23. jūlijā baltie gulbji Pēterītis un Džūlija bija nodomājuši Pils parka dīķi pamest. J. Sirlaks uzskata, ka, iespējams, gulbjiem nepatīk kultūras aktivitātes, kas notiek parkā, vai arī dīķī pietrūkst dabiskās barības. Cēsu pašvaldības policijas vīri 24. jūlijā Pēterīti notvēra kādā no slimnīcas apkārtnes mazdārziņiem un nogā-dāja atpakaļ dīķī. Putnam tika apgriezti spārnu gali. Savukārt Džūlija, kā jauns putns, lidojuma attālumu bija izvēlējusies lielāku un to policistiem sagūstīt neizdevās. J. Sirlaks teica, ka pastāv cerība, ka Džūlija tomēr dīķī atgriezīsies. Ja ne, Pēterītim būs jāmeklē jauna partnere.
“Druva” jau rakstīja (2006.g. 18. februārī), ka sliktās veselības dēļ bojā aizgāja Pēterīša draudzene Anniņa. Abus baltos gulbjus atveda no Rīgas zooloģiskā dārza un Pils parka dīķī ielaida pērnā gada jūnija nogalē. Anniņas slimības laikā janvārī uz Rīgas – Daugavpils šosejas tika atrasts jauns gulbis, kurš cieta no stiprā sala. To pēc Rīgas zooloģiskā dārza ieteikuma nogādāja Cēsīs. Pēc Anniņas nāves Pēterītis jauno gulbi pieņēma audzināšanā un tam izrādīja lielu uzmanību. J. Sirlaks uzskata, ka Džūlija, kas dzimusi brīvībā, nav samierinājusies ar dzīvi pilsētas dīķī un meklējusi citu, klusāku vietu. Pavasarī, kad baltos gulbjus ielaida dīķī, tiem apgrieza spārnu galus, bet pa pāris mēnešiem spalvas bija ataugušas. Melnajam gulbju pārim, kas tika atvests no Portugāles un dzīvo Maija parkā, zooloģiskajā dārzā jau pēc putnu izšķilšanās amputēti spārnu gali. Tā kā tie aizlidot nevarēs.
Kāds no cēsniekiem, kurš skatījās grandiozo Cēsu 800 gades uguņošanu, stāstīja, ka baltie gulbji tai brīdī bija cieši saspiedušies kopā un sastinguši kā statuetes, un tikai tad, kad troksnis pierimis, devušies paslēpties uz dīķa saliņas. J. Sirlaks teica, ka nākotnē paredzēts realizēt estrādes projektu, lai Pils parkā skaļi pasākumi vairs nenotiktu.
Komentāri