Notika konkurss un abas Cēsu ģimnāzijas šovasar uzņēmušas maksimālo skaitu – četras desmitās klases. Dažā klasē pat 30 skolēnus. Ažiotāža ap uzņemšanu sākas jau ziemā, kad ģimnāzijas pamatskolu audzēkņiem rīko mācības un kontroldarbus Mazajā ģimnāzijā. ” Šajā laikā jaunieši izvērtē savas zināšanas un daļa uz konkursu nemaz neatnāk. Tomēr ap 70 bērnu konkursu neizturēja,” pastāstīja Cēsu pilsētas ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa. Uzņemšanas laiks tur spriedzē arī vecākus, un kāda ģimene šovasar to nav izturējusi, uzrakstot sūdzību izglītības valsts inspekcijai it kā par lauku bērnu ignorēšanu.
”Pēc šīs sūdzības skolā bija ļoti sīkumaina inspekcijas pārbaude. Tai beidzoties, saņēmām uzslavu par atbilstoši likumdošanai rīkoto uzņemšanu, bet mācību pārzine Maruta Vēvere uz-klausīja inspektoru pateicību par dokumentācijas noformēšanu. Pārbaude nav nekas patīkams, bet tās rezultāts mums liek uzelpot, ka esam novērtēti par labu darbu.” Vislielākais konkurss bija jāiztur komerczinībās un dabas zinību un tehnisko zinību klasē. Rezultātus izšķīra punktu simtdaļas.
Ņemot vērā skolēnu interesi par padziļinātas vispārējās izglītības iegūšanu, 2. vidusskolā, kura otro gadu uzņem klases latviešu plūsmā, viena no klasēm izveidota tieši ģimnāzijas neveiksminiekiem, viņi pastiprināti mācīsies matemātiku. Cēsu 2. vidusskolā šogad nokomplektētas trīs latviešu un divas krievu plūsmā.
Maksimālo skolēnu skaitu uzņēmusi arī Cēsu vakara vidusskola – četras 10. klases. Klātienē mācīsies 60, neklātienē – 28 skolēni. Vakarskolas konsultpunkti darbosies Vecpiebalgā un Dzērbenē. Arī 11. un 12. klasēs ir daudz jaunpienācēju – 20. ”Tie ir jaunieši, kuriem mācoties arodskolās, valsts savulaik liedza iegūt pilnu vidējo izglītību, jaunieši, kuri uz laiku bija pārtraukuši mācības vai dažādu iemeslu dēļ no dienas vidusskolām pārnāk uz ne-klātieni,” audzēkņus raksturoja direktore Ilga Smeltere.
Priekuļu vidusskolu šajā mācību gadā beigs četras 12. klases, mācīsies trīs 11. klases. Skolēnu vidū daudz ir cēsnieku. Šogad Priekuļu vidusskolā nolemts veidot tikai divas 10. klases. ”Skolotāji nespēj izturēt slodzi, jo pēdējos divos gados strauji pieauga vidusskolēnu skaits,” lēmumu pamatoja Ināra Dumbre.
Divas klases ar 45 audzēkņiem nokomplektētas Vecpiebalgas vidusskolā. Sākot ar 11. klasi, skolēniem būs iespēja izvēlēties kādu no trim skolas piedāvātajām programmām. Jaunpiebalgā 10. klasē iestājušies tikpat daudz skolēnu, cik pavasarī bija beidzēju. Stabili izveidojušās klases Stalbē, Līgatnē, Raunā un Dzērbenē. Skolotāji zina teikt, ka vēl pēdējās augusta dienās būs skolēnu iesniegumi, jo ne visi spēj laikus izlemt, kur mācīties, un vidusskolu atstāj kā rezerves variantu.
Komentāri