Ārija Miškina, kadastra inženiere:
– Man ļoti te patīk dzīvot, ārā no pilsētas. Te esmu jau no 1980. gada. Ciemats ir sakopts. Tomēr ir šis tas, ko varētu vēl ieteikt – ziemā galvenās ielas biežāk tīrīt, pie galvenās ielas Līvānu māju rajonā varētu izvietot kopīgus atkritumu konteinerus, jo nevaru ļaut smagajai mašīnai braukt savā pagalmā, nav pietiekami labs iebraucamais ceļš. Ļoti žēl, ka kafejnīcas vairs nav. Tur šad tad mēdzu pasēdēt. Manuprāt, kafejnīcā dažkārt varēja rīkot pasākumus visai ģimenei. Tad arī cilvēki tur ietu. Mihails Bobrovskis, celtnieks:
– Neko sliktu nevaru teikt – ciemats sakārtots, īpaši pēdējos gados. Iedzīvotāju vidū draudzīga atmosfēra. Nekā mums netrūkst – ir moderns medpunkts, kur pieņem ārsts un zobārsts, nākamgad pašvaldība iekārtos bērnu laukumu. Mums ir ļoti laba pašvaldības priekšsēdētāja, kas tiešām daudz dara ciemata labā. Aleksejs Slepihs, celtnieks:
– Man patīk šeit dzīvot, kluss un mierīgs, viss nepieciešamais tepat blakus, arī transports pieejams. Vienīgi brīvdienās mikroautobuss varēja kursēt biežāk, jo tiem, kam nav savas mašīnas, grūti uz pilsētu tikt. Viss cits ir kārtībā. Inese Valta, datormāksliniece:
– Man viss šeit patīk. Medpunkts tepat tuvumā, galvenā iela salabota, apgaismojums ierīkots, ļoti labs bērnudārzs, kur meitai Elīzai ļoti patīk. Vienīgi ar transportu vakaros varēja būt labāk. Mikroautobusi no Cēsīm vakaros nāk sešos, bet varēja būt vēlāk. Tad bērni varētu tikt pilsētā uz pulciņiem un dažādām nodarbībām. Arī no darba vai skolas braucot, šis nav labākais laiks, jo daudziem tieši sešos darbs beidzas un nevar paspēt. Saprotu, ka par šo problēmu pašvaldība jau sen runā ar “CATA” vadību, bet nekas nemainās. Jānis Pablaks, poligrāfists, reklāmlaikraksta izdevējs:
– Patīk, ka ielas labo, izveidots gājēju celiņš. Manuprāt, mums tās ir labākas nekā pilsētā. Ko vēlētos? Domāju, man piekritīs daudzi Līvu iedzīvotāji, ka vajadzīgs kultūras un atpūtas centrs, kur jauniešiem varētu piedāvāt dažādas fiziskas un izklaidējošas aktivitātes. Vecāka gada gājuma cilvēkiem varētu piedāvāt ne tikai izklaides pasākumus, bet arī rehabilitācijas un dziednieciskus pakalpojumus. Šādā centrā varētu būt pasākumi ģimenēm. Centrs varbūt labotu situāciju, kad daudzi iedzīvotāji kā izklaides un relaksācijas līdzekli izvēlējušies alkoholu un citu nevajadzīgo. Manuprāt, dome varētu veikt arī iedzīvotāju aptaujas, lai uzzinātu, kas nepieciešams, un kopīgi rastu risinājumus. Jauniešiem varētu dot iespējas dažādu perspektīvu ideju īstenošanai.
Komentāri