Noslēgusies nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotā akcija „Darba devējs, pie kura vēlos atgriezties”. Tajā piedalījās arī pusaudži no Cēsīm.
Kā jau iepriekš rakstījām, Cēsīs par labākajiem darbiem atzīts Lienes Brigaderes un Montas Vīņau-des. Liene strādāja SIA “Apneri”, Monta – Cēsu rajona slimnīcā. Meitenes balvā saņēma Mp3 atskaņotājus.
Noslēguma pasākumā Rīgā piedalījās pusaudži, kuri bija iesaistījušies NVA organizētajā nodarbinātības pasākumā, vasaras brīvlaikā strādājot kādā uzņēmumā vai iestādē Latvijā. Skolēnu uzdevums bija arī sagatavot sienasavīzi vai citu vizuāli pievilcīgu informējošu materiālu, kurā atspoguļoti veicamie pienākumi, darba process, tostarp savi piedzīvojumi, līdz ar to uzslavējot arī savu darba devēju.
Cēsniece Monta Vīņaude atzina, ka bija patīkami saņemt atzinību par labi padarītu darbu.
“Pateicoties NVA piedāvātajai iespējai, pieteicos darbā slimnīcas traumatoloģiskajā nodaļā, jo savu nākotnes profesiju saistu ar medicīnu. Turklāt no draugiem jau biju dzirdējusi arī labas atsauksmes. Tīrīju grīdas, palīdzēju dakteriem un medicīnas māsām. Sākumā, protams, biju nedaudz nobijusies, jo nezināju, kā mani uzņems. Bet biju patīkami pārsteigta, jo visi bija ļoti laipni. Domāju, ka lielākais nopelns par to, ka kolektīvs ir ļoti saliedēts, pienākas nodaļas vadītājai Andai Skrastiņai. Es jautāju un man atbildēja. Atsaucība bija liela,” atzīst M. Vīņaude.
“Ieguvumi? Kontakts ar cilvēkiem. Redzēju, kā pārsien brūces, kā taisa blokādi un liek ģipsi. Tā ir mana pirmā pieredze,” saka Monta un piebilst, ka pēc studijām diez vai atgriezīsies Cēsīs, jo galvaspilsētā ir lielākas izaugsmes iespējas. Taču pieļauj iespēju, ka dzīvē viss vēl var mainīties. Projektu vadītāja Ilona Luste pastāstīja, ka rajona slimnīca jau trīs gadus sadarbojas ar NVA Cēsu filiāli.
“Esam lepni par to, ka piedalījāmies šajā projektā un spējām ne tikai nodarbināt jauniešus, dot viņiem iespēju nopelnīt, bet radām iespēju slimnīcā viņiem izbaudīt “otrās mājas” atmosfēru. Valsts mēroga projektā “Jauniešu nodarbinātība vasaras brīvlaikā” trijos gados esam nodarbinājuši 82 jauniešus. Ar katru gadu jūtama lielāka jauniešu mērķtiecība, stabilitāte, nosvērtība un briedums darbam, bet “laimes meklētāju” kļūst arvien mazāk,” stāsta I.Luste un piebilst, ka šī gada vasarā strādāja 42 jaunieši, no kuriem trīs bija invalīdi. Jauniešiem palīdzēja 14 darba vadītāji.
“No visiem darba vadītājiem par jaukāko, sirsnīgāko un atsaucīgāko jaunieši atzina terapeitiskās nodaļas vecāko māsu Mirdzu Krūmiņu. Izvērtējot atsauksmes, secinājām, ka Mirdza Krūmiņa ir tas cilvēks, pie kura jaunieši vēlas atgriezties vēl un vēl. Terapeitiskajā nodaļā vasarā strādāja seši jaunieši. Viņi uzkopa slimnīcas telpas, strādāja ēdiena sadalē un pasniegšanā, palīdzēja pacientu ēdināšanā un aprūpē, kopa teritoriju,” saka projektu vadītāja I.Luste un atklāj, ka ir pateicīga visiem darba vadītājiem par sadarbību, uzņēmību, atsaucību, par to, ka viņi piedalījās ne tikai jauniešu nodarbinātības veicināšanā, bet arī audzināšanā.
Noslēguma akcijā „Darba devējs, pie kura vēlos atgriezties” pusaudžus uzrunāja labklājības ministre Dagnija Staķe. Ministre norādīja, ka trīs gadu laikā valsts piedāvāto iespēju strādāt vasaras brīvlaikā izmantojuši vairāk nekā 25 tūkstoši pusaudžu. Turklāt šogad pirmo reizi strādāja arī gandrīz 300 pusaudži ar speciālajām vajadzībām.
“Darba devēji laikā, kopš tiek organizēti skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumi, parādījuši augstu sociālo atbildību, savos uzņēmumos izveidojot un nodrošinot skolēniem, tajā skaitā pusaudžiem ar speciālajām vajadzībām, draudzīgu darba vidi. Bieži vien papildus valsts sniegtajam atbalstam paši darba devēji ir raduši iespējas nodrošināt papildu finansējumu darba samaksai, pusdienas, transportu un citus pakalpojumus. Domāju, ka pusaudžu izteiktā atzinība būs stimuls pārējiem darba devējiem aktīvāk iesaistīties skolēnu nodarbinātības pasākumu īstenošanā nākotnē,” atzīst D.Staķe.
Komentāri