Straupē rit aktīva kultūras dzīve. Kultūras namā darbojas četri amatiermākslas kolektīvi. Vispieredzējušākais ir Straupes jauktais koris, kurš dibināts 1864. gadā. Kultūras nama vadītāja Ināra Baltgalve atzīst, ka koris piedalījies visos Dziesmu svētkos. Darbojas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Straupe”, kas pērn nosvinēja desmit gadu jubileju. Senioru deju kolektīvam “Munsturis” rit devītā sezona. No 2000. gada darbojas arī amatierteātris “Sapņojums”, kura režisore ir Ināra Baltgalve pati. Katru gadu tiek iestudēta jauna izrāde, vienu gadu – kaut kas nopietnāks, nākamajā gadā – kas jautrāks. Pērn iestudēti Harija Gulbja “Cīrulīši”, izrāde veltīta Valentīnai Ferberai nozīmīgā dzīves jubilejā. Šogad sasparojies jauniešu deju kolektīvs. Tas būs piektais amatierkolektīvs pagastā.
Kolektīvi aktīvi uzstājas un brauc vieskoncertos. Finansiāli tos atbalsta pašvaldība, dalībnieki tērē arī pašu līdzekļus. Lielākie braucieni bijuši uz Hanzas pilsētu svinībām. Kas aicina pulcēties kolektīvos? Ināra Baltgalve uzskata, ka tā ir kopā būšanas sajūta.
Runā, ka Straupē trešā daļa ļaužu esot aktieri. Pagasta padomes priekšsēdētājs Imants Kalniņš pat spēlē Cēsu Tautas teātrī.
Šoreiz tikāmies ar kolektīvu pārstāvjiem, lai uzzinātu par pašdarbnieku aicinājumu un kā tas ietekmē ģimeni. Ināra pati ir ļoti rosīga, tāpēc spēj aizraut pašdarbībā arī citus. Viņa ir gandarīta, ka korī no Rozulas nāk dziedāt divas ģimenes – Krivašonoki un Medņi, bet no Stalbes Grieta Grosberga. Vidējās paaudzes deju kolektīva ilggadējs dalībnieks ir stalbēnietis Jānis Tiltiņš.
Inārai lielākais kreņķis ir kultūras nama kritiskais tehniskais stāvoklis. Paši pieraduši, bet viesus aicināt reizēm neērti. Tāpēc pagasta ļaudis labprāt brauc citur uz pasākumiem, izrādēm, koncertiem.
Komentāri