Rajona policijas pārvaldes kriminālpolicijas darbinieki, sadarbojoties ar iecirkņu inspektoriem, veica reidus, lai konstatētu nelegālā alkohola tirdzniecības vietas. Rajonā mēneša laikā pārbaudītas 26 točkas. Reidu skaits palielinājās pēc Preiļu dramatiskajiem notikumiem, kad cilvēki saindējās ar nelegālo alkoholu. Vēl joprojām konstatē saindēšanās gadījumus.
“Vispirms policijas darbinieki veic ekspertīzi, pārbaudot, vai tas ir nelegālais alkohols. Šoreiz sastādīti 12 administratīvā pārkāpuma protokoli,” pastāstīja rajona policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Goba. “Valsts ieņēmumu dienests var uzlikt naudas sodu līdz 500 latiem, jo tikai pēc atkārtota gadījuma konstatēšanas iestājas kriminālatbildība.” Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes reģiona Cēsu nodaļas nodokļu maksātāju un konsultācijas daļas priekšniece Mirdza Kuzņecova pastāstīja, ka krutkas tirgotājiem šogad 34 gadījumos papildus aprēķināts akcīzes nodoklis 1050 lati, kas jāiemaksā valsts budžetā. Savukārt Vidzemes reģiona VID biroja vadītāja Sandra Alksne informēja, ka VID Vidzemes reģionālajā iestādē par to, ka pārkāpti ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumi, Cēsu rajonā sodītas fiziskas personas: par pašizgatavotu alkoholisko dzērienu uzglabāšanu: augustā – viena, soda nauda Ls 75; septembrī – divas, soda nauda Ls 200 un Ls 50, novembrī – viena, soda nauda 100 lati.
“Pašlaik ierosināti trīs kriminālprocesi. Rindā jau nākamie administratīvās lietas materiāli, kas pozitīva ekspertīzes slēdziena gadījumā ļaus uzsākt kriminālprocesus. Alkohola tirgoņi iemanījušies, ja pieķer vienu, tad jau nākamajā reizē krutku pārdod cits. Tāpēc līdz tiesas sankcionētai kratīšanai, kas ir visefektīvākais veids, kā pilnībā atklāt noziegumu, viegli netiekam. Uzskatu, ka točku problēma ir aktuāla un pasākumiem jābūt daudz bargākiem, likumdošanā jāparedz izmaiņas, policijai jādod lielākas pilnvaras. Protokoli sastādīti desmitiem reižu vienā un tajā pašā adresē, bet nekas nemainās,” uzskata rajona policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Goba. “Točku atrašanās vietu policija noskaidrojusi operatīvā ceļā, par tām ziņo arī iedzīvotāji. Nelegāla alkohola tirdzniecība aktuāla visur, un izcelt kādu pagastu nevar, protams, vislielākais mums zināmais točku skaits ir Cēsīs- vairāk nekā 30, kopumā rajonā ap 70. Pēc notikumiem Preiļos nelegālā alkohola tirgotāji sabijušies. Tagad reidu laikā pie viņiem atrod tikai pāris pudeles grādīgās dziras. Viņi uzskata, ka vieglāk pievest klāt, kad nebūs manāma policijas klātbūtne. Savukārt policijai aktuāli noskaidrot, kur alkohols glabājas.
Policijā nav arī atsevišķa darbinieka, kas tikai ar to nodarbotos. Ja, piemēram, būtu divi, panākumi cīņā ar nelegālā alkohola pārdošanu būtu daudz lielāki.”
Komentāri