Par kārtības nodrošināšanu Rīgā rūpējās arī rajona kārtības sargi. “Mūsu atrašanās vieta bija Rīgas centrā,” stāstīja policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Goba. Darbības mērķis- nepieļaut nekārtības konkrētajā teritorijā.
Rīgā strādāja arī ceļu policisti. Viņi regulēja satiksmi. Nācās uz kājām pavadīt 12 stundas, jo nekādas pastaigas netika atļautas.
Cēsu policisti eskortēja arī NATO samita dalībniekus no lidostas uz notikuma vietām, uz nakstmītnēm. Tad sanācis braukt ar jaunām policijas mašīnām.
Rīgā bija arī ceļu policijas inspektore Solvita Bauere. Viņa informēja: ”Stāvējām pie Vanšu tilta. Nekādi incidenti nenotika. Domāju, ka mūsu darbība nebija tik nozīmīga kā tur, kur cilvēkus ar caurlaidēm laida iekšā norises vietās. Cilvēki bija ļoti saprotoši, gājēji – uzmanīgi. Visgrūtāk bija no rīta – no pulksten pieciem līdz astoņiem. Nāca miegs, bija migla, bet labi, ka ārā nebija sals.”
Igors Saļmo, pilsētas iecirkņa inspektors, par darbu Rīgā: ”Tik nopietnā pasākumā biju pirmo reizi, uz pasaules hokeja čempionātu un ASV prezidenta Džordža Buša vizīti es nebraucu. Atbildības sajūta bija liela. Pats jutos droši. Līdzās bija bruņu transportieris. Ja šautu, nezinu, kā justos. Pa apli pastaigāt drīkstēja, lai no ilgstošas stāvēšanas nesāpētu mugura. Kad atrados pie gājēju pārejas un brauca konvojs, bija jāseko gājēju plūsmai un aizdomīgiem elementiem… Cilvēki vēlējās nofotografēt bruņutransportieri un nāca prasīt atļauju. Bija daudz ārzemnieku, uz jautājumiem atbildēt mācēju.”
“Informācija vēl nav pilnībā atklājama, kur sammita laikā darbojās rajona policijas darbinieki, nav stāstāmas visas organizatoriskās detaļas. Tas ir daļēji konfidenciāli,” sacīja Jānis Goba un piebilda, ka ne vieglāk bija darbiniekiem, kuri bija mazākumā palikuši Cēsīs.
Komentāri