Restaurētās Valmieras muzeja ēkas Pilskalna ielā 2 apmeklētājiem durvis vērs Muzeju naktī, 14.maijā, informēja Valmieras pašvaldībā.
Eiropas Ekonomiskās zonas projektā “Vecpilsētas ainava pie Gaujas – Valmieras vēsturiskā centra revitalizācija” noslēgumam tuvojas ēku restaurācija un renovācija, ko veic SIA “Ekers” sadarbībā ar citiem restaurācijas un celtniecības uzņēmumiem.
Kā informē projekta koordinatore, Valmieras muzeja krājuma nodaļas vadītāja Indra Vīlistere, pašlaik vēl notiek pēdējie darbi pie pagrabstāva fasādes apmetuma sakārtošanas. “Ir restaurēts esošais senais apmetums, savukārt bojātajās vietās izveidota jauna apmetuma kārta, saglabājot fasādes ārējo izskatu. Ar lineļļas krāsu nokrāsotas dzīvojamās ēkas ārsienas, arī palīgēkas ārsienas ieguvušas jaunu krāsojumu,” sacīja Vīlistere.
Muzeja darbinieki jau sākuši iekārtot jaunās telpas, izvietojot tajās projektā iegādātās mēbeles, inventāru un aprīkojumu. “Pēc ēku nodošanas ekspluatācijā telpās apskatei un glabāšanai tiks izvietoti muzeja krājuma priekšmeti un iekārtoti darba kabineti. Pirmajai apskatei ēkas apmeklētājiem tiks atvērtas šā gada Muzeju naktī – 14.maija vakarā. Apmeklētājus sagaidīs “Pilskalna māja” un “Dreikambaris”,” stāsta Vīlistere.
Projektā norisinājās arī Valmieras vecpilsētas reģenerācijas plāna izstrāde, kuru īstenoja SIA “Geo Consultants”. Plāna galvenais vadmotīvs ir “Soļi”. Kā norāda Vīlistere, izstrādātās idejas ir saistītas ar skatu laukumu izveidošanu, kas vērsts uz Sv.Sīmaņa baznīcu kā Valmieras vecpilsētas dominanti.
Plāns arī paredz promenādes izveidošanu gar Gaujas un Rātsupītes krastiem, teritorijā esošo veco koku pakāpenisku nomaiņu pret jauniem, tiltu margu un barjeru vizuālā tēla nomaiņu ar oriģinālu motīvu izmantošanu. Tāpat plāns paredz centra skvēra iekārtošanu kā cilvēku uzturēšanās vietu, ietvertas arī idejas par gājēju tuneli zem Lāčplēša ielas, par pilsdrupu konservāciju un labiekārtošanu, kā arī par Zilā bastiona un Ziloņu ielas sakārtošanu un izmantošanu.
LETA jau ziņoja, ka projekts “Vecpilsētas ainava pie Gaujas – Valmieras vēsturiskā centra revitalizācija” tika sākts 2009.gada maijā ar mērķi sekmēt vides kvalitātes paaugstināšanu Valmieras vecpilsētā, modernizējot un attīstot muzeja infrastruktūru. Tā kopējais finansējums ir 694 918 latu, no kuriem 85% ir Eiropas ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta finansējums, bet 15% – Valmieras pašvaldības līdzfinansējums.
LETA
Komentāri