Svētdiena, 24. novembris
Vārda dienas: Velta, Velda

Meksikānis, kas pārcēlies uz dzīvi Līgatnē

Anna Kola
23:00
01.06.2023
39
Meksika1

Pavisam nesen no dzīves Līgatnē uz Siguldu pārcēlies meksikānis Alehandro Purons Sids.

Atbildot uz jautājumu, kā dzīves ceļš viņu atvedis uz Latviju, Alehandro smaida un teic, ka tas no tiesas ir jautājums, ko viņam uzdodot ļoti, ļoti bieži. “Kā es nokļuvu Latvijā, tas ir tas, ko man jautā visbiežāk. Otrs populārākais – kā varu sadzīvot ar klimatu un ārā veicamajām aktivitātēm,” smejas Alehandro.

Viņš teic, ka parasti uz pirmo jautājumu atbild ar joku, ka dzīve piespēlējusi savādu situāciju – vai nu mīlestības, vai naida dēļ – , ļaujot jautātājam minēt, kas tad ir pareizais iemesls. Parasti jau visi sakot, ka pie vainas noteikti ir mīlestība, un Alehandro apstiprina, ka tā arī ir. Tomēr viņam patīk humors, tāpēc mēdzot ķircināt ar atbildi, ka esot šeit tikai naida pēc.

Pagātnes un nākotnes notikumi katram ir paredzēti, viss ir likumsakarīgi, atzīst Alehandro un teic, ka katrā mirklī jāsaredz tas īstais, patiesais un vērtīgais, lai kas arī tas būtu. “No dzimtās zemes atrodos vairāk nekā desmit tūkstoš kilometru tālu tāpēc, ka šeit ir mājas manai sievai – sievietei ar vissiltāko sirdi, spēcīgai un skaistai latvietei. Mēs, jāteic, esam viens no pandēmijas mājsēdes mīlas stāstiem,” smaidot stāsta Alehandro. “Ir milzīgs prieks būt Latvijā, satikt cilvēkus, iepazīt zemi, tradīcijas, uzskatus un pat nacionālos tērpus. Visinte­resantāk gan šķiet dzirdēt stāstus par personīgās dzīves līkločiem. Ir bijis atsvaidzinoši atklāti parunāt par katra bailēm, sāpēm, vilšanos tāpat kā ticību, paļaušanos, veiksmēm un panākumiem.”

Alehandro teic, ka viņa ikdiena Latvijā ir dziļi piepildīta ar garīgu un sirdspilnu darbošanos. “Es cenšos arvien izaicināt savu prātu, saredzēt un izzināt ko jaunu, ķermeni stiprināt tā, lai varu uz dzīvi raudzīties bez jebkādām brillēm,” alegorijās runā Alehan­dro. “Dzīve daudzējādā ziņā ir unikāla, dziedējoša, augt un attīstīties veicinoša dāvana gluži kā tagadne, šis mirklis – katrs mirklis, ko izdzīvojam.”

Runājot par Alehandro dzīvesstāstu, viņš vēlas dalīties ar trim epizodēm, kas varētu dot ieskatu tajā, kas viņš ir. “Pirmo stāstu man patīk saukt par “mirkļa pateicīgo, nejaušo laimi”. Kad piedzimu Mehiko pilsētā un ārsti teica manam tētim, ka viņam nu ir divi mazi eņģelīši, tētis bija neticami priecīgs, burtiski lēkāja! Mamma, kad mūs ar brāli gaidīja, strādāja, varbūt tas bija tādēļ, ka viņa par visām varītēm gribēja kaut ko darīt, pat esot stāvoklī. Bet gadījās, ka viņa nokrita, tā dzemdības sākās septītajā mēnesī – piedzima dvīņi. Stāsta morāle ir tā, ka ir svarīgi ar pateicību sirdī raudzīties uz jebkuru negadījumu, jo tas var dot svētību esošajam brīdim dzīvē,” pārdomās dalās Ale­handro.

Otrais stāsts, kā teic Alehandro, ir “pazemības dižais raksturs”. “Kad biju pusaudža vecumā, mana ikdiena bija mācības skolā un darbošanās dažādos sporta veidos. Sauciet mani par naivu vai provinciālu, bet es tiešām bieži prātoju, kāpēc bija sajūta, ka pasaule cenšas mani pavērst pret paša mērķiem, šķita, ka mēģinu peldēt pret straumi. Tagad saprotu, ka daudziem šķita vienkāršāk ietaupīt laiku un enerģiju, jo tā vienkārši bija vieglāk, nekā ļaut pusaudzim pastāvēt uz savām domām, savu viedokli.

Gadiem ejot, sapratu, ka vieglāk dzīves līkločus uztvert ar dziļu, dziļu ieelpu, lai sagatavotu sevi būt atvērtam pašreizējam brīdim.Lai skrejošas domas nepamodina manī jau tā mājojošās bailes līdz neiedomājamiem augstumiem – nekontrolētam stresam un pat nerimstošai trauksmei. Tā es iemācījos, ko nozīmē pazemība.”

Trešo stāstu Alehandro dēvē par “iekšējo balsi, kas savieno mani ar tevi tā, lai es vairāk iepazītu pats sevi”. “Daudzus gadus dzīvoju tādā emocionālā blenderī, lēkājot no idejām un darbībām, kas vairāk balstītas materiālajā pasaulē, uz garīgajām. Tam visam pa vidu daudzās ikdienā paveicamās lietas. Šķita, tā es piepildu savus sapņus un dzīves vīziju, bet faktiski es vienkārši arvien pieaudzēju to lietu sarakstu, kuras gribu īstenot. Patiesībā tas bija tādēļ, ka biju pārāk spītīgs, lai sekotu sirdsbalsij un īstenotu pusaudža vecuma sapņus. Tā bija kā cīņa starp manu jaunības dzīvi un tagadējo, pieaugušā cilvēka, dzīvi.”

Alehandro teic, ka tieši tobrīd sapratis, ka viss dzīvē, arī citi cilvēki, savā ziņā ir spogulis mums pašiem – veids, kā katram pašam pietuvināties savai īstajai būtībai, izmantot dzīvi kā skolu, lai iepazītu sevi. “Tas ir kā mācīties visas pasaules zināšanas un beigu beigās uzzināt, ka tā sapratne jau sen atrodas mūsos pašos, viss ir savienots, viss ir saistīts, tikai esam par spītīgu, esam aizmālējuši acis, lai to neredzētu, jo šķiet, ka ir daudz svarīgākas lietas,” atzīst Alehandro.

Viņš teic, ka savas emocijas uzskata par savu kompasu, kas palīdz prātam rast atbildes. “Katrā mājo gudrība, kas palīdz saredzēt ceļu, kas ejams, un cilvēkus, ko izvēlēties sev blakus. Es izvēlējos programmēt savu prātu citādi, ļaujot emocijām mani padarīt traku kā zirgu kalna pakājē. Tagad es cenšos ļoti uzmanīgi ieklausīties tajā, ko saka mana iekšējā balss, un pagājušogad šī balss teica, ka man ir jāpārceļas uz Latviju.”

Šobrīd Alehandro izdzīvojot savu ceturto stāstu – visa balansa harmoniju. Lai gan Alehandro profesionālo izglītību ieguvis ekonomikā un starptautiskajā tirdz­niecībā, vēlāk izlēmis studēt psiholoģiju. “Šobrīd internetā vadu psiholoģijas konsultācijas pacientiem Meksikā, ASV un Du­bajā, AAE. Mana terapija balstīta uz kognitīvi biheiviroālo pieeju, esmu ieguvis specializāciju arī konfliktu risināšanā. No 1998. līdz 2012.gadam esmu strādājis starptautiskās kompānijās, no 2014. līdz 2020.gadam arī daudzās nevalstiskajās organizācijās saistībā ar dzīvnieku tiesībām un cilvēku tiesībām.”

Tā Līgatnē un Siguldā Ale­handro māca jogas prasmes. “Druva” jautāja, kā veicas šī darbošanās. “Runājot par jogu, visiem zināms, ka tai ir zinātniski pierādītas labas īpašības veselības veicināšanai. Tā ne tikai spēcina fizisko izturību, stiprina kaulus un locītavas, bet arī palīdz pacelt enerģijas, vitalitātes līmeni. Joga man pirms aptuveni 20 gadiem palīdzēja atgūt veselību pēc negadījuma darbā, tāpēc izlēmu kļūt arī par jogas skolotāju. Katrs cilvēks var sākt nodarboties ar jogu. Šobrīd mācu cilvēkus vecumā no četriem līdz 65 gadiem, visvairāk gan ir sieviešu no 20 līdz 50. Sigita, mana sieva, šajās nodarbības palīdz ar tulkojumu. Es gan ceru, ka drīz izdosies apgūt latviešu valodu, lai darbs šeit noris vieglāk.”

Alehandro teic, ka viņam patīk dalīties ar to, ko savā pieredzē iemācījies – kā sabalansēt sevi un savu ikdienas dzīvi, lai varētu izbaudīt dzīves ceļojumus. Viņš teic, ka mīl Latviju. “Kad atbraucu šeit, lai apprecētos ar Sigitu, bija pats ziemas vidus, tieši tas laiks, kad starptautiskās ziņas brīdināja par kara sākšanos Ukrainā. Kad nolaidos Rīgas lidostā, viena no stjuartēm atvainojās par slikto laiku. Es atbildēju, ka man tas patīk! Un viņa bija ļoti, ļoti izbrīnīta,” smaidot teic jogas pasniedzējs. “Interesanti ir tas, ka cilvēki, uzzinot, ka esmu psihologs, man brīvi sāk stāstīt par savām problēmām. Sieva gan teic, ka tas neesot normāli,” smaidot bilst meksikānis. “Es viņai atbildu, ka man ir dota Dieva dāvana ļaut cilvēkiem ar mani justies brīvi un runāt atklāti, un tad viņa smejas. Man patiesi paveicies ar sievu!”

Par to, kādas ir atšķirības starp latviešiem un meksikāņiem, Alehandro teic, ka pēdējiem ļoti patīk smaidīt par dzīvi. “Ne tikai pie glāzes mezkala (tradicionāls meksikāņu alkoholiskais dzēriens – aut.), tako, mariači, čili vai šokolādes, vai pat piņjatām. Mēs smaidām ikdienā. Vieni no populārākajiem svētkiem Meksikā ir “Mirušo diena”, kad mēs aicinām atpakaļ aizgājušo dvēseles, lai tos vēlreiz satiktu, tas ir kā smiešanās nāvei sejā. Mēs esam pārmantojuši ļoti daudz no senajām meso­amerikāņu kultūrām – olmekiem, maijiem, toltekiem, actekiem -, tāpēc mums, meksikāņiem, ir īpašs skatījums uz dzīvi.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Plaša teritorija jaudīgai uzņēmējdarbībai

00:00
24.11.2024
18

Valmieras pievārtē pagājušajā nedēļā atklāja Industriālā parka būvniecību nepilnu 60 hektāru plašā teritorijā. Darbus plānots pabeigt nākamā gada beigās. Apbūves teritorijā būs inženierkomunikāciju infrastruktūra, liels loģistikas centrs, industriāls elektroenerģijas pieslēgums, plašas stāvvietas, dzelzceļa pievads. Dzelzceļu varēs izmantot, lai nodrošinātu kravu pārvietošanu starp Valmieras dzelzceļa staciju un    Industriālo parku. Paredzēts izbūvēt platsliežu dzelzceļa privātās lietošanas […]

Sava laika personība. Arturs Dronis

00:00
23.11.2024
33

Vairākas paaudzes atceras Arturu Droni – cēsnieku, mākslinieku, skolotāju. Šis ir viņa 120.jubilejas gads. “Viņš bija gleznotāju gleznotājs, skolotāju skolotājs, iedvesmoja skolēnus, sabiedrību gan ar savām gleznām, gan personību. Skatot šodien viņa darbus, varam sajust mākslinieka vienkāršību, inteliģenci. A.Dronis teica, ka katru dienu jāuzglezno kāds portrets, ja nav modeļa, gleznoja pats sevi. Tāpēc starp viņa […]

Jaunieši pagatavo svētku maltīti senioriem

00:00
22.11.2024
44
1

124 seniori Cēsu novadā Lāčplēša dienā saņēma siltu svētku maltīti. Pusdienas Smiltenes tehnikuma jaunieši un “Latvijas Samariešu apvienības” aprūpētāji piegādāja visiem senioriem, kuri novadā saņem pakalpojumu “Aprūpe mājās”. “Senioru emocijas, prieku, laimi, sajūsmu un pateicību nav iespējams aprakstīt,” “Dru­vai” teic Dana Laicāne, vecākā aprūpētāja Cēsu un Valmieras novadā. “Lai gan bijām pieteikuši, ka viņi saņems […]

Automašīnu iegādē cilvēki kļūst arvien racionālāki

10:27
21.11.2024
46

Iegādājoties automašīnu, cilvēki kļūst arvien racionālāki, intervijā aģentūrai LETA norādīja lietoto auto tirgotāja “Longo Group” valdes priekšsēdētājs Edgars Cērps. Pieprasījums pēc vieglajām automašīnām cenu kategorijā zem 10 tūkstošiem eiro palielinājies, bet spēkratiem, kas dārgāki par 20 tūkstošiem eiro, sarucis. Ar Edgaru Cērpu sarunājas LETA žurnāliste Justīne Bere­zovska. “Druvas” lasītājiem piedāvājam saīsinātu interviju.  -Kā pašlaik varētu […]

Zaubē aptieka pārcēlusies uz gaišām un plašām telpām

00:00
21.11.2024
141
1

Zaubē ilgi gaidīts brīdis –vietējā aptieka iekārtojusies ērtākās un gaišākās telpās. Pagājušajā nedēļā uz jauno telpu atklāšanu pulcējās pagasta iedzīvotāji un cilvēki, kas gādāja, lai aptieka būtu mūsdienīga. Zaubes aptieka ir “Lat­vijas aptieka” filiāle, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Alvis Ērglis telpu atklāšanā sacīja: “Šodien vairākkārtīgi izskanēja vārdi – tik saviļņojoši. Un patiesi ir prieks, ka laikā, […]

Sagatavo auto Ukrainai

00:00
20.11.2024
62

Patriotiskās noskaņās Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma (VTDT) audzēkņi fondam “Uzņēmēji mieram” nodeva salaboto automašīnu, kas tiks nogādāta Ukrainā. Tehnikums saņēma arī nākamo mašīnu, kuru saremontēs, lai sūtītu ukraiņiem uz fronti. VTDT ir pirmais tehnikums, kurš iesaistījies Ukrainai ziedoto automašīnu tehniskā sagatavošanā, tagad jau to dara septiņas mācību iestādes. “Valsts policijas ziedotais spēkrats, kuru mēs […]

Tautas balss

Vai svarīgākā ir domes vadība

11:01
21.11.2024
49
J. raksta:

“Pagājušajā “Druvas” numurā bija ziņa, ka Cēsu novada pašvaldība par labu darbu valsts svētkos apbalvo 50 darbiniekus. Neviens pagodinātais vārdā nebija nosaukts, bet domes priekšsēdētājs un viņa vietnieki gan minēti pilnībā. Vai tad tikai viņi pelnījuši tādu godu, citi ne,” neapmierinātību ar publikāciju izteica J.

Sveiciens glābējiem un policistiem

11:01
21.11.2024
18
14
Seniore raksta:

“Noskatījos dokumentālo filmu par ugunsdzēsēju glābēju darbu. Tajā bija uzskatāmi parādīti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku pienākumi, reālas situācijas, kādās viņi strādā, ar kādu bīstamību jāsastopas un cik profesionāli viņi atrisina situācijas. Gribu novēlēt visiem, kas strādā šajā dienestā, veselību un izturību un visus sveikt svētkos. Paldies vēlos teikt arī Valsts policijai. Arī tas […]

Kur novilkt robežu

11:39
20.11.2024
33
Lasītāja raksta:

“Lasu, ka Cēsīs Leona Paegles ielai atjaunots Ģimnāzijas ielas nosaukums. Nosaukumā, protams, nav nekā slikta, taču, manuprāt, nav pareizi, ka mēs cenšamies aizslaucīt visu mūsu vēsturi. Šoreiz varbūt ne tik daudz par Cēsīm, bet kopumā. Nav jau neviens cilvēks ideāls, arī rakstnieki, mākslinieki. Katram savi un varbūt daudziem nepareizi uzskati, bet vai tāpēc viņu vārdi […]

Pilsoniska atbildība

11:39
20.11.2024
27
M.N. raksta:

“Paldies priekulietim Gundaram Muceniekam, kurš Lāčplēša dienas rītā Priekuļu birzītē pie piemiņas zīmes Kārlim Ulmanim nopļāva kūlu. G.Mucenieks nežēloja savu laiku un izmantoja arī savu trimmeri,” pastāstīja M.N.

Nevar atrast tualetes

14:54
13.11.2024
66
Seniore no kaimiņu novada raksta:

“Mēs, trīs kundzes astotajā gadu desmitā, no kaimiņu novada bijām ciemos Cēsīs. Izstaigājām pilsētu, vēsturiskās vietas. Kā jau ekskursijā, katrai bija līdzi ūdens pudele. Pienāca brīdis, kad, kā mēdz teikt, daba sauc. Tā kā man Cēsis zināmākas, vedu draudzenes uz Rožu laukumu, atceros, tam līdzās bija pārvietojamās tualetes. Aizgājām, bet nekā, to vairs nav. Un […]

Sludinājumi