Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Veiksme uzsmaidīja visiem

Jānis Gabrāns
00:00
10.11.2016
5
Img 7673 1

Jau vairākus gadus Eiroparlamenta deputāts Krišjānis Kariņš sadarbībā ar laikrakstu “Druva” rīko konkursu lasītājiem, dodot iespēju balvā saņemt apmaksātu braucienu uz Eiropas Parlamentu Briselē. Ja iepriekšējos gados laikrakstā tika publicēti jautājumi par Eiropas Savienību, uz kuru lasītājiem bija jāatrod atbildes, šogad konkursa formāts bija pamainīts. Tika izsludināts fotokonkurss “Eiropa manā dzīvē”, kurā konkursa dalībniekus aicināja izcelt tās labās lietas, kas paveiktas 11 gadu laikā, kopš Latvija ir ES dalībvalsts. Dalībniekiem bija uzdevums nofotografēties pie kāda objekta, kura celtniecību, renovāciju atbalstījusi Eiropas Savienība.

Lai arī jautājums likās viegls, jo vēsturiskajā Cēsu rajonā ļoti daudz paveikts ar Eiropas fondu atbalstu, konkursam tika iesūtīts krietni mazāk darbu nekā iepriekšējos gados. Atsaucās vien seši konkursanti, no kuriem uz balvas izlozi ieradās četri.

Vizma Kronīte un Agnese Kronīte pastāstīja, ka šajā konkursā piedalās jau daudzus gadus, taču veiksme vienmēr gājusi secen, ceļojums uz Briseli joprojām palicis nesasniegts. V. Kronīte atzina, ka šis konkurss bijis vienkāršāks nekā iepriekšējie, jo katram vai turpat kaimiņos ir kāds objekts, kas atbilst prasībām, atliek tikai nofotografēties pie tā.

Arī Einārs Giels atzina, ka šis bijis visvienkāršākais uzdevums, citus gadus nācies krietni padomāt, pameklēt informāciju: “Iespēja bija, uzdevums kaulus nelauž, kāpēc nepamēģināt.”

Pirmo reizi konkursā piedalījās Ilze Liepiņa, kura atzina, ka zinājusi par tiem, bet nav piedalījusies: “Vienmēr likās, ka tas nav man, bet šoreiz nolēmu, ka jāpamēģina.”

Pats Eiropas Parlamenta deputāts atzina, ka nākotnē, iespējams, jāiet atpakaļ uz ierasto jautājumu – atbilžu formu: “Lai arī mums likās, ka šī gada uzdevums vieglāks, cilvēki varbūt domāja citādi, varbūt kādam bija grūtības ar fotografēšanu, fotogrāfiju nosūtīšanu. Lai arī dalībnieku maz, priecājos, ka ir cilvēki, kuri grib iesaistīties šajos konkursos.”

Laikraksta “Druva” redaktore Andra Gaņģe norādīja, ka sadarbība ar Eiropas Parlamenta deputātiem ļauj lasītājiem piedāvāt ko interesantu, ne tikai uzzināt ko vairāk par Eiropas Savienību, bet rezultātā arī nokļūt Briselē, iepazīt Eiropas Parlamentu.

Pirms ceļojuma ieguvēju noskaidrošanas K. Kariņš pastāstīja par šī brīža aktualitātēm. Stāstot par kopējo noskaņojumu, viņš atzina, ka, lai arī pasaule šobrīd nav ļoti mierīgā stāvoklī, situācija tomēr neesot pārāk sarežģīta: “Ja atskatāmies vēsturē, mūsu valstij nekad nav gājis viegli, bet to pašu teiks arī beļģi un citas tautas. Jānovērtē, ka Eiropā jau ilgi valda miers, ieguvums, ka esam Eiropas Savienībā, kur domstarpības tiek risinātas sarunu ceļā, kas ir daudz labāk, nekā to darīt ar spēka palīdzību.”

Tā kā konkurss saistīts ar Eiropas fondu līdzekļu izmantošanu, deputāts norādīja, ka Latvija joprojām ir pārāk atkarīga no Eiropas naudas. Tiklīdz finansējums neienāk, ekonomika bremzējas, kas nav pareizi.

“Protams, Eiropas līdzekļi izmantoti lietderīgi, uzlaboti ceļi, atjaunotas skolas, siltinātas ēkas, tās ir ilgstošas, paliekošas investīcijas, bet nevaram savu attīstības modeli balstīt tikai uz Eiropas fondu naudu, jo tā nebūs mūžīgi. Šobrīd zināms, kāds finansējums pieejams līdz 2020.gadam, tālāk ir neziņa, bet ir skaidrs, ka dalībvalstis nepalielinās finansējumu šiem fondiem. Optimistiskajā versijā – paliks līdzšinējā līmenī, bet reālāk, ka mazināsies. Jādomā, kā piesaistīt privātās investīcijas, bet tur jābūt labam piedāvājumam,” teica K. Kariņš.

Tika pārrunāts arī par ASV prezidenta vēlēšanām un Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, kas, pēc K. Kariņa domām, var būt ļoti ilgs process, un vēl nav zināms, kāds būs gala rezultāts.

Pirms uzvarētāja noteikšanas konkursanti pastāstīja par objektiem, pie kuriem fotografējušies Cēsīs – Jaunā pils, Cēsu Centrālā bibliotēka, Cēsu Profesionālās vidusskolas jaunās darbnīcas. Pēc tam kopīgi tika izlemts, ka balvas izlozē piedalās tikai tie, kuri ieradušies. Kad bija sagatavotas četras lapas ar uzvārdiem, K. Kariņš paziņoja, ka sākotnēji plānojis ceļojumu uz Briseli dāvāt diviem, bet, redzot, ka konkursantu skaits tik neliels, nolēmis dot šo iespēju visiem četriem! Šis paziņojums tika uztverts ar priecīgiem aplausiem un Agneses Kronītes izsaucienu: “Beidzot mans sapnis ir piepildījies!”

Jau novembrī konkursanti dosies apmaksātā braucienā uz Briseli, kur iepazīs Eiropas Parlamenta darbību.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
16

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
22

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
47

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
57

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
58
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
68
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
29
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi