
speciāli “Druvai”
Cēsnieks Pēteris Kampenuss kā individuālais komersants šogad nodibināja uzņēmumu “Bērnu parks”. Viņš iecerējis piedāvāt rotaļu namiņus un mājiņas kokā no dabiskiem materiāliem, tā rosinot bērnus atrauties no datoriem, rast saikni ar dabu.
Kopā ar draudzeni Andu Blumbergu izstrādāts mājiņu dizains. Anda: „Atceros no bērnības, ka man gribējās tādu mazu mājiņu, kurā saimniekotu un visu iekārtotu, kā vēlos, vai kur paslēptos un kādu laiku pabūtu viena. Arī grāmatās lasīts, ka bērni sapņo par saviem štābiem vai leļļu mājām, ceļ tās no palagiem un krēsliem, ja nekas cits nav pieejams.”
Pēteris stāsta, ka “Anda sniedz idejas, kas bērniem varētu patikt, bet es to izskatu no tehniskā viedokļa un salieku kopā. Esam lūguši paziņu bērniem uzzīmēt, kādas viņi gribētu redzēt savas mājiņas” .
Mājiņas ir gatavotas no koka, apstrādātas ar dabisku materiālu – nekaitīgo lineļļu. Kā jumta segums tiek izmantots sentēvu materiāls – lubiņas. Šis segums piešķir mājiņai pasaku namiņa izskatu un lieliski iederas jebkura dārza vai pagalma ainavā.
Namiņu var aprīkot ar puķu kastēm, putnu būrīti vai barotavu, jumta un bēniņu lodziņiem, vējlukturi, soliņu, stūra galdiņu, slidkalniņu, klinšu sienu, dekoratīvajiem tīkliem u.c. Uzņēmējs domā, ka namiņa
projektēšana pilnībā pabeidzama tad, kad redzēta vieta, kur tas tiks novietots, un noskaidrotas klienta vēlmes. Iespējams pievienot kāpnes, izgatavot divus namiņus un savienot tos ar pāreju. Namiņus var novietot uz celma, uz stabiem, uz zemes, kokā. Tā būtu lieliska dāvana bērnam, lai piepildītu viņa sapņus un dotu iespēju radoši pavadīt brīvo laiku dabā.
Kad bērni izauguši, mājiņa noder mazbērniem vai ciemiņu jaunajai paaudzei. Namiņš var palikt kā dārza dekoratīvais elements, vasarā izgreznojams ar puķēm, ziemā – ar elektrisko spuldzīšu virtenēm.
Pēteris: „Papildus mājiņām gatavosim arī smilšu kastes, šūpoles. Gribētos ar laiku ieņemt zināmu Latvijas tirgus daļu, lai mūsu ražojumi būtu pazīstami ar latvisko dizainu un to, ka ražoti no dabiskiem materiāliem”.
Komentāri