Pirmdiena, 22. jūlijs
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Šonedēļ Valkā atzīmēs Pasaules valcēniešu dienas

Leta
12:50
29.09.2015
3

Pēc 10 gadu pārtraukuma Valkā 2. un 3.oktobrī atkal vērienīgi atzīmēs Pasaules valcēniešu dienas, kurām dota devīze “Uz priekšu, uz Valku!”

Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, iepriekš minētajos datumos svinēs arī Valkas ģimnāzijas 95. un Valkas mākslas skolas 25.jubileju.

Svētki sāksies 2.oktobrī plkst.18 ar izstādes “Veltījums Valkai II” atklāšanu Valkas novadpētniecības muzejā. Stundu vēlāk, plkst.19, pilsētas kultūras namā atklās Valkas novada Centrālās bibliotēkas veidoto grāmatu izstādi “Valcēnieši raksta – kopības apzināšanās”.

Plkst.21 no Valkas ģimnāzijas sāksies lāpu gājiens no Valkas ģimnāzijas uz Lugažu evaņģēliski luterisko baznīcu. Gājiens būs veltīts trīs ģimnāzistu varonīgajai rīcībai – 1940.gada 1.septembrī, spītējot aizliegumam un pretojoties padomju iekārtai, zēni devās uz Lugažu baznīcu, lai svētītu jauno mācību gadu. Šogad, pēc vairāku gadu desmitiem, vēsturiskajā maršrutā Raiņa-Dārziņa-Rīgas iela pieminēs brašos zēnus. Ap plkst.21.10 lāpu gājiens apstāsies pie kultūras nama, kur atklās piemiņas zīmi Latvijas armijas virsniekam Ādolfam Maršauam, kurš 1941.gadā paglāba namu no uzspridzināšanas. Gājiens noslēgsies pie baznīcas, kur plkst.22 notiks svētbrīdis Lugažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kuru kuplinās Cēsu baptistu draudzes Zvanu ansamblis Tabitas Marhelas vadībā.

Vēlāk visi dosies uz Putraskalnu, kur plkst.23 sveču instalāciju un mūzikas pavadījumā notiks veltījums visiem valcēniešiem pasaulē. Ar šo priekšnesumu un veltījumu Valkā ieskandinās Latvijas simtgadi.

3.oktobrī, pasākuma otrajā dienā, jau no plkst.9 visi būs aicināti apmeklēt ģimnāziju un mākslas skolu. Reģistrēšanās notiks dienas garumā.

Stundu vēlāk – plkst.10 – Valkas novada domē norisināsies Pasaules valcēniešu dienu domnīca. Tā norisināsies trīs daļās – pirmajā daļā tās dalībnieki un klātesošie diskutēs par uzņēmējdarbības attīstību Valkā un par priekšnosacījumiem, lai cilvēki novadā paliktu un atgrieztos. Otrās daļas temati būs aktualitātes izglītībā, valcēniešu kultūras identitāte un latviskā apziņa Latvijas simtgades kontekstā un sporta izrāviens. Trešās daļas diskusijas tēmas būs tūrisms, mobilitāte un piederība, Valkas tēls – XXI gadsimta realitāte.

Domnīcu vadīs Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (“Vidzemes partija”). Diskusijas daļas vadīs uzaicinātie vadītāji – Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmiera un Vidzemei”), sociālantropologs Roberts Ķīlis un žurnāla “FHM” galvenais redaktors Sandris Metuzāls.

Uz diskusiju aicinās nozares profesionāļus, kuri diskutēs par tēmām. Domnīcā aicināts piedalīties ikviens, jo diskusiju daļā būs iespēja arī savas idejas paust plašākai publikai.

Pēc diskusijām visi viedokļi un idejas tiks apkopotas un publicētas novada mājaslapā, izmantotas un iestrādātas novada kultūras un izglītības stratēģijā, kā arī izmantotas pašvaldības darbā.

Pēc diskusijām visi būs aicināti apmeklēt un priecāties Lugažu laukuma svētkos, kuru sākums būs plkst.12 tajos būs iespēja ceļot vēsturē, mūzika un citas aktivitātes.

Programma turpināsies plkst.15 ar Valkas mākslas skolas absolventu darbu izstādes atklāšanu.

Plkst.17 būs iespēja baudīt arī basketbola spēli – Valgas sporta hallē pirmo mājas spēli aizvadīs Latvijas basketbola līgas debitanti – Valkas/Valgas basketbola klubs ar BK “Jūrmalas fenikss”.

Plkst.18 notiks Pasaules valcēniešu dienu spilgtākais notikums – koncerts “Valcēnieši Valkai” pilsētas kultūras namā. Pirmajā koncerta daļā uzstāsies ģimnāzijas kolektīvi – jauktais koris un tautas deju kolektīvs “Vendīgs”, kā arī J.Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņi. Starpbrīdī – atspirdzinājumi foajē. Otrajā daļā uzstāsies zināmi mūziķi un izpildītāji, kuri nes Valkas vārdu pasaulē – Guntars Freibergs, Janeks Niklavičs, Ginta Krievkalna, Māris Rozenfelds un citi. Koncerta pamattēma – “Pasaules dižgari raksta Valkai”.

Plkst.20 ģimnāzijā notiks klašu stundas, bet plkst.21 pilsētas apmeklētājus pārsteigs laikmetīgās mākslas instalācija uz domes ēkas Beverīnas ielā 3 – “Valcēniešu skats”.

No plkst.21.30 pilsētas kultūras namā, ģimnāzijā, mākslas skolā un Lugažu laukumā – neformālas tikšanās un balles ar grupām “Baltie lāči”, “AAA” un DJ Dzintaru.

Ģimnāzijā balle ar grupu “Baltie lāči” sāksies ap plkst.22, savukārt kultūras namā ballē spēlēs Kārķu jauniešu grupa un “AAA”. Tā sāksies pusnaktī.

Organizatori aicina visus valcēniešus, kuri paši nevar ierasties uz pasākumu, uz elektroniskā pasta adresi “valceniesi@valka.lv” nosūtīt savu kontaktinformāciju, lai būtu iespējams izveidot datu bāzi un apzinātu valcēniešus pasaulē. Tāpat aicinājums arī rakstīt un sūtīt sveicienus Valkai.

Organizatori atgādina, ka norises var tikt papildinātas un sākumu laiki koriģēti. Pasākumu atbalsta Valkas novada dome un SIA “Baltic Candles”.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Mazajam liepēnietim Kārlim īpaša uzmanība

00:00
22.07.2024
25

Vidzemes slimnīcā sagaidīts šī gada 400. bērniņš – puisītis Kārlis, kurš piedzimis liepēniešu ģimenei, informēja Vidzemes slimnīcā. Pasauli satikt Kārlis ieradās 10. jūlijā plkst. 11:52, mazulis dzimšanas brīdī svēra 3020 g un bija 51 cm garš. Tā kā arī abiem vecākiem – Kristiānai un Kristiānam – vārds sākas ar K, arī jaundzimušajam dots vārds, kas […]

Dienestu posteņiem būs ērtākas telpas

00:00
21.07.2024
29

Lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, aktīvi noris būvdarbi pašvaldības ēkā Brāļu Kaudzīšu ielā 9, Jaunpiebalgā. Ēkā atrodas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jaunpiebalgas postenis. Darbi jau no pirmajām dienām pavasara beigās sokas raiti, vērtē Jaunpiebalgas apvienības pārvaldes vadītāja Dace Bišere-Valdemiere. Ja atklājas kādas problēmas, tām ātri rod risinājumu: “Bet jāteic, […]

Sirsnīgi un priecīgi nosvin Cēsu pansionāta jubileju

00:00
20.07.2024
57

Ar dziesmām, dejām, pansionāta jeb namiņa, kā iestādi dēvē darbinieki un iemītnieki, atmiņu stāstiem, svētku torti, daudziem sveicieniem, laba vēlējumiem, atzinības rakstiem un pateicībām aizvadīta Cēsu pilsētas pansionāta 30. jubileja. Svinot dienu, kad pirms 30 gadiem pašvaldības pansionāts pārcēlās no Glūdas kalna uz Cīrulīšiem, kopā ar iestādē dzīvojošajiem bija esošie un bijušie darbinieki, kādreizējie lēmumu […]

Sportiskā ģimenes diena Rīdzenē

00:00
19.07.2024
29

Ģimenes sporta dienā “Pilna laime, kad sporto saime!” Vaives pagasta Rīdzenē biedrība “Kiwanis Cēsis” otro gadu pulcināja vietējā un tuvējo pagastu iedzīvotājus aktīvi izkustēties. Uz pasākumu bija ieradies ap simt cilvēku. Ikviens varēja piedalīties skrējienā, mest šautriņas, spēlēt volejbolu, galda tenisu, kā arī dažādas lielformāta un neierastākas izklaidējošas spēles, būt kopā un noslēgumā ēst uz […]

Raunā Dziesmu svētkos svin Cimzes jubileju

00:00
19.07.2024
37

Raunā pie novadnieka Jāņa Cimzes pieminekļa dienas gaitā sagūla ziedu paklājs, bet brīvdabas estrādē izskanēja viņa 210.jubilejai veltītais koru koncerts “Rotā Dziesma”. Tā raunēnieši un astoņu kolektīvu dziedātāji godināja latviešu kora mūzikas pamatlicēju. Vai nu dienas gaitā mēģinājumos    pāri Raunai izskanējušās dziesmas, vai    vēlēšanās dzirdēt Raunas Dziesmu svētku kori, vai, iespējams, cita iemesla […]

Amatas apvienības svētkos ceļ godā pļaušanu ar izkapti

00:00
18.07.2024
151

Nītaurē tikās pieci pagasti, kas savulaik veidoja Amatas novadu, tagad svinot apvienības svētkus. Bija daudz aizraujošu atrakciju un koncertu, bet zīmīgākais notikums – nītaurieši uzspodrināja senāk laukos neaizstājamās prasmes, proti, rīkoties ar izkapti. “Pļaušanai ar izkapti Nītaurē ir tradīcijas. Nītaurieši gan bijuši labākie Latvijas čempionātā pļaušanā, gan paši bijuši šo sacensību rīkotāji,” stāsta Nītaures kultūras […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
29
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
24
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
17
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
23
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
30
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi