Somu tūristi ir vieni no tiem, kuri Vidzemi apmeklē visbiežāk. Šogad viņu skaits atkal pieaudzis.
Aktīvi notiek prāmju kustība Helsinki – Tallina, vairākas reizes dienā ir
avioreisi no Rīgas uz Helsinkiem. Šogad atvērti vēl divi jauni reisi – uz Oulu un Kuopio, no oktobra varēs atlidot arī no Tamperes. Protams, no Somijas uz Rīgu atlidojušie ne vienmēr nonāk Vidzemē, bet tas notiks biežāk, ja būs vairāk informācijas un piedāvājumi somu tūroperatoriem, medijiem.
Lai veicinātu Somijas sadarbību ar vidzemniekiem, Vidzemes reģiona pašvaldību vadītāji septembrī apmeklēja Somiju. Delegāciju vadīja Cēsu rajona padomes priekšsēdētājs un Vidzemes plānošanas reģiona priekšsēdētāja vietnieks Andris Neimanis. Vizīti organizēja Vidzemes tūrisma asociācija
un Tūrisma attīstības valsts aģentūra sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Somijā.
„Braucienam bija praktisks mērķis – meklēt jaunas iespējas, kā ieinteresēt somu tūristus, iepazīstināt Somijas uzņēmējus ar investīciju un sadarbības iespējām Vidzemē,” pastāstīja A. Neimanis. „Guvām apliecinājumu, ka Somijā pašvaldības uzņēmējdarbības veicināšanā investē gan finansiāli, gan konsultējot uzņēmējus un plānojot reģiona ilgspējīgu attīstību, tajā skaitā tūrisma biznesā.”
Vidzemes pašvaldību vadītāji apmeklēja Latvijas tūrisma biroju, pārliecinājās, ka baltieši – igauņi un
lietuvieši – strādā blakus telpās. Helsinkos, Kotkā un Tamperē vidzemniekiem bija iespēja stāstīt par kultūrvēsturisko mantojumu. Somi bija sajūsmā par senajām Hanzas pilsētām – Cēsīm, Siguldu un Straupi,” atklāja Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts. „Izklāstījām, ka uzņēmumi Cēsu alus, Stora Enso, Fazer sadarbojas ar somu kompānijām. Kotkā tikāmies ar pilsētas mēru, Kotkas – Haminas reģionālās attīstības kompānijas Cursor Oy direktoru, Kotkas ostā satikām valdes priekšsēdētāja vietnieku, reizē Latvijas goda konsulu, kurš gada nogalē palīdzēja Cēsu korim Wenden sarīkot koncertbraucienu. Mums ļoti svarīga šķita sadarbības veidošana ar Kotkas ostu, jo pasažieru pārvadāšanā Kotka – Silamē, pēc tam ceļš Tartu- Valka – Valmiera -Cēsis- Sigulda varētu būt alternatīva ceļam Helsinki –Tallina – Via Baltica,” vērtēja R.Sijāts.
Tamperē Latvijas delegācija tikās ar pilsētas mēra vietnieci, kā arī Tamperes tūrisma kompānijas GoTampere Oy vadību, ar Baltijas institūta vadību pārrunāja kopējus projektus starp Tamperi un Vidzemes reģionu. Helsinkos delegācija tikās ar kompānijas Neste Oil viceprezidentu, kurš informēja par plāniem Vidzemē. Tūrisma informācijas izplatīšanā Somijā tika pārrunātas sadarbības iespējas ar Neste starpniecību.
Latvijas vēstnieka Somijā Einara Semaņa, Latvijas Tūrisma attīstības biroja vadītājas Ingunas Žīgures, Latvijas – Somijas tirdzniecības asociācijas vadītāja, Latvijas goda konsula Tapio Aho rīkojā pieņemšanā piedalījās Somijas amatpersonas, uzņēmēji, tūrisma kompāniju pārstāvji.
„Latvija, it sevišķi Vidzeme somiem ir viegli sasniedzama. Taču starp Latviju un Igauniju pastāv liela konkurence par somu tūristu piesaistīšanu, tādēļ svarīgi, lai valsts un pašvaldības veicinātu jaunas sadarbības formas ar Somiju,” brauciena nozīmi komentēja R.Sijāts.
Komentāri