Vidzemes rehabilitācijas centrā “Līgatne” līdztekus valsts apmaksātajām programmām aizvien lielāks pieprasījums ir pēc komercpiedāvājuma.
Izskaidrojums tam vienkāršs – cilvēki lielāku nozīmi pievērš veselības profilaksesi, tāpēc labprāt nododas dažādām ārstnieciskām un relaksējošām procedūrām, lai uzturētu sevi labā formā. Centra mārketinga speciālisti vērtē, ka rehabilitācijas nozarei valstī ir liela perspektīva, jo uz vienas rokas pirkstiem ir saskaitāmi centri, kas to profesionālā līmenī var piedāvāt.
“Ar SPA tagad cilvēki saprot dažādas lietas. Ja to vērtē, kā pārņemts no Eiropas valstīm, tad tā ir gulšņāšana, baseins, pirts. Mēs uzsvaru liekam uz veselības profilaksi, programmas izstrādā ārsti rehabilitologi. Un pārsvarā mūsu piedāvājumu pērk cilvēki, kas izsīkuši darbā, viņiem ir sirds vai muguras problēmas. Cilvēki šeit uzlabo veselību, tas ir mūsu darba mērķis,” skaidroja rehabilitācijas centra valdes priekšsēdētāja Andra Zušmane, bet mārketinga direktore Inga Jaunzeme piebilda, ka pieprasījums pēc rehabilitācijas ir milzīgs. Aprīlī centrā vairs nav brīvu vietu. Aizpildās saraksts maijam un vasarai. Tajā pašā laikā centra vadība uzsver, ka līdz ar darba apjoma palielināšanos nesarūk valsts apmaksāto pacientu aprūpe. Centra speciālisti ir gatavi palīdzēt atjaunot organisma funkcijas pēc smagām saslimšanām, traumām, bet valsts apmaksāto pakalpojumu rinda ir nesamērīgi gara.
“Tā ir rehabilitācijas sistēmas nesakārtotība. Milzīga problēma. Uz vietu jāgaida astoņi mēneši, kaut pēc likuma rehabilitācijai jābūt pieejamai pusgada laikā pēc traumas. Centra galvenais uzdevums ir izpildīt valsts pasūtījumu, palīdzēt iedzīvotājiem atgūt pilnvērtīgas organisma funkcijas, veselību, bet jāparedz arī citas iespējas, jo nozare attīstās un augs, ” tā Inga Jaunzeme un paskaidroja – lai centrs attīstītos, kas pēdējo trīs gadu laikā noticis vērienīgi, jāmeklē peļņas iespējas. Tās nodrošina komercprogrammas.
“Attīstības laiks ir grūts. Mūsu īpašnieki, Cēsu rajona padome, atbalstījusi centra darbu finansiāli, bet attīstībai strādājam paši. Papildinām pakalpojumu klāstu, sakārtojam centru, remontējam istabas, iegādājamies tehnoloģijas, jo jādzīvo un jāattīstās šodien,” sacīja Andra Zušmane un priecājās, ka pērn atrisinājies centra apkures jautājums. Tagad plašās telpas apsilda ar gāzi, kas ir energoefektīvi un finansiāli izdevīgi.
Aprīlī klajā nācis arī pirmais rehabilitācijas centra žurnāla “Līgatne” numurs, kurā plaši stāstīts par iestādē pieejamajiem pakalpojumiem. Vēl centra speciālisti uzsver, ka iestādes attīstību sekmē sakārtotā vide, dabas resursi un pašvaldības teritorijas attīstība.
“Zvaigznes ir sastājušās pareizā stāvoklī, lai Līgatne augtu un būtu visu redzeslokā. Līgatnes vārdam jābūt vietējo un starptautisko tūrisma karšu augšgalā, jo ik pa laikam speram pa solim attīstības virzienā. Pirms pāris gadiem runājām, ka jāsakārto Līgatnes papīrfabrikas vēsturiskais centrs, jo tas ir valsts vēsturiskais kultūras piemineklis. Tagad izstrādāta vēsturiskā centra attīstības un izpētes koncepcija. Runājām par Līgatnes vienotas tūrisma zonas izveidi, un tas ir izdevies. Arī rehabilitācijas centram bija skaista attīstības iecere, un tagad ir taustāmi rezultāti. Mums izdodas,” vērtēja Līgatnes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins un aicināja ikvienu jau šovasar novērtēt dabas un cilvēku rokām paveikto.
Komentāri