Dzērbenē
Ar šādu nosaukumu Rīgas kultūras centrā “Imanta” atklāta gleznotāja – scenogrāfa Arņa Amoliņa (1931. – 2007.) gleznu izstāde. Biju ļoti pagodināts par ielūgumu uz izstādes atklāšanu, jo mākslinieks A. Amoliņš ir ne tikai Cēsu novada, bet visas sabiedrības lepnums.
Izstādē kultūras centrā “Imanta” bija jūtama nedalīta cieņa un uzmanība A. Amoliņa mākslai. Jāteic, ka mākslinieka darbos nav tagad bieži sastopamais “deformētais abstrakcionisms” vai žilbinošas luminiscējošu krāsu gradācijas. No gleznām staro vienkārša un patiesa tēvzemes dabas mīlestība, kas skatītājos raisa bagātu pārdzīvojumu gammu. Rūpīgi izsvērtais krāszieds viņa darbos ir noskaņām bagāts un izaug gleznieciskā pacēlumā. Skatītāju uzmanību piesaista gleznas “Nordeķu parkā” (1990. g.), “Gauja” ( 1972. g.), “Agrs pavasaris” (2000. g.) un citas. Visu eksponēto darbu mākslinieciskais līmenis ir augsts. Izstādi atzinīgi novērtējusi mākslas zinātniece Ruta Čaupova, Andrejs Ģērmanis u. c.
Par
veiksmīgu izstādes organizēšanu un ekspozīciju pateicība pienākas mākslinieka dzīvesbiedrei Ilzei Amoliņai.
A.Amoliņš, pamatskolnieka gados iziedams cauri astoņu gadu ieslodzījumam soda nometnēs Kazahijā, atgriezies Latvijā, kļuva par ievērojamu mākslinieku. Atzīmējams Cēsu posms. Būdams kultūras nama dekorators un uzvedumu daļas vadītājs, viņš 1964. gadā iestājās Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātņu neklātienes nodaļā.
Komentāri