Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Naudas ceļiem vairāk, darbi dārgāki

Druva
00:00
29.11.2006
2

Par Jaunpiebalgas pagasta padomes gatavošanos ziemas ceļiem stāsta komunālās nodaļas vadītājs Jānis Smilgins:

– Sniegu no pašvaldības ceļiem šķūrēs vietējais uzņēmums SIA “Gaujaskalns”. Jau vairākus gadus cenu aptauja pierāda, ka šis ir labākais variants. Firmai ir divi lieljaudas traktori ar šķūrēm, pagasta teritoriju var iztīrīt laikus. Ekstremālos apstākļos, ziemās, kad sasnieg īpaši daudz sniega īsā laikā, atsevišķu ceļa posmu tīrīšanai esam līguši palīgā tuvākos zemniekus.

Sniega tīrīšanu sāk ar ceļiem, pa kuriem brauc skolas autobuss, kas ved bērnus uz mācībām. Vissarežģītāk esot nodrošināt satiksmi Viņķu pusē, kur sniegs ātri aizputina šauros ceļu, atzīst J.Smilgins. Dažkārt nākas šķūrēt ik pa pāris stundām.

Ziemas ceļu tīrīšanai pašvaldībām budžeta naudu iedala tikai pēc viena kritērija – ceļu kopgaruma. Bet Vidzemes augstienē, Piebalgas pusē sniega ir daudz vairāk nekā, piemēram, jūras piekrastē. Tā kā naudas vienmēr par maz, iznāk knapināties, vērtējot, vai tīrīt ceļus tūlīt pēc snigšanas, vai, redzot, ka pavisam drīz snigs atkal, pagaidīt, tā ietaupot viena brauciena izdevumus.

Māju piebraucamie ceļi pašvaldībai nav jātīra, tomēr iespēju robežās mēģina palīdzēt un uz sētām, kur dzīvo veci, vientuļi cilvēki, sniegu izšķūrēt.

– Taču daļa iedzīvotāju domā, ka pagasta padome atbild par visiem ceļiem, nesaprot, ka finansējumu vietējais budžets saņem tikai to ceļu kopšanai un uzturēšanai, kas nodoti pašvaldības ziņā. Valsts ceļus mēs nevaram uzturēt, tāpat māju iebraucamos ceļus ne, – skaidro J.Smilgins.

Komunālās daļas vadītājs saka, ka varētu tikt slēgti līgumi par sniega šķūrēšanas pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. Cilvēki par to ir informēti, bet līdz šim neviens nav sācis nopietnas sarunas. Šķūrēšana nav lēts pakalpojums, vienā pārgājienā notīrīt kilometru izmaksā 3,5 lati, tātad izšķūrēt abas ceļa puses maksās septiņus latus. J.Smilgins vērtē, ka zemnieki, kuriem ir sava tehnika, māju ceļus sakopj paši un varbūt piepalīdz arī kaimiņiem.

Pašvaldības atbildībā ir 85,8 kilometri, no tiem asfalta segums – 5,4 kilometri. Aizvadītajā sezonā visi grants ceļi greiderēti. Pakalpojumus veic valsts autoceļu apsaimniekotājs VAS „Vidzemes ceļi” filiāle Cēsu 3.CP 2.iecirknis. Ar šiem darbu veicējiem līgums slēgts pirmo gadu. Uzņēmumam ir kvalitatīva tehnika un profesionāli cilvēki.

Grants ceļi arī remontēti. Segums salabots vairākos ceļu posmos, pavisam 3,8 kilometru garumā. Uzvesta desmit centimetru bieza grants kārta. Ceļu remonts pašvaldībai izmaksājis 22,6 tūkstošus latu. Līdzekļi ceļu remontiem ņemti no Cēsu rajona padomes autoceļu rezerves fonda un mērķdotācijas ceļu uzturēšanai.

J.Smilgins vērtē, ka ceļu uzturēšanai šogad pašvaldība no valsts budžeta saņēmusi vairāk nekā iepriekšējā gadā. Taču, kaut naudas apjoms katru gadu palielinās, izmaksas aug strauji un līdzekļu papildu darbiem trūkst.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Divi EP soļi, lai mazinātu zaļmaldināšanu

06:32
17.04.2024
8

Izpratne par videi draudzīgu dzīvesveidu daudziem kļūst par ikdienas normu. Arī tie, kas tam nepievēršas mērķtiecīgi, iegādājoties kādu lietu, pat tādu sīkumu kā iepirkuma maisiņu veikalā, bieži izvēlas to, pie kura ir norāde – bioloģiski noārdāms vai mazāk piesārņo. Taču ne vienmēr uzrakstiem, preču aprakstiem un ražotāju ziņām par it kā videi draudzīgu ražošanas ciklu […]

Amatierteātriem savs saiets

05:22
17.04.2024
10

Lai kopā pavadītu laiku, sevi parādītu un citus apskatītu, Kaives tautas namā    pašmāju amatierteātris “AkA” uzņēma ciemiņus: kaimiņus no Skujenes, Taurenes amatierteātri “Radi” un draugus no Murmastienas.    Viņus kopā bija saaicinājis Kaivena Runcis. “Kur humors, tur Runcim jābūt,” saka Kaives tautas nama vadītāja Agnese Caunīte-Bērziņa un piebilst, ka Kaivena Runcis, kad grib, tad […]

ASV koris dzied latviešu valodā

00:00
17.04.2024
20
1

ASV vīru koris “Faithful men” jeb “Uzticīgie vīri” ar sirsnīgu koncertu uzstājās Cēsu pilsētas pansionātā, uzņēmumā “Designed to live”, kurā izgatavo protēzes karā cietušajiem ukraiņiem, un Liepas kultūras namā. Koncerttūre notiek visā Latvijā. Liepas kultūras nama vadītāja Sandija Pētersone pastāsta, ka 1992. gadā mācītājs no Tenesī štata bija Latvijā un apmeklēja arī Liepu, viņam te […]

LTAB brīdina: izveidota viltus mājaslapa un sociālo tīklu profili, lai vāktu personu datus

15:24
16.04.2024
33

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) brīdina, ka izmantota biroja identitāte un izveidota viltus interneta vietne, Tajā izsludināts konkurss, kuram iedzīvotājus aicina atstāt savus personas datus. Līdzīgas aktivitātes ar viltotiem profiliem tiek veiktas arī sociālajos tīklos, tāpēc LTAB aicina iedzīvotājus uzmanīties un nekādā gadījumā nesniegt informāciju, tostarp bankas konta numurus, par sevi un sev […]

Kompensācijas mežu īpašniekiem

13:39
16.04.2024
19

Var pieteikties uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) līdz 15. maijam pieņem iesniegumus no privāto mežu īpašniekiem uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem. Pieteikumus var sūtīt uz pārvaldes e-adresi, pa pastu vai iesniedzot klātienē kādā no pārvaldes […]

Smiltenē, brīvi iekļūstot šķūnī, nozog motorzāģi

13:32
16.04.2024
23

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 67 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 104 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 61 par ātruma pārsniegšanu, kā arī vienā gadījumā automašīnas vadītājs […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
16
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
24
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi