
Vairāki mūsu rajona mednieku kolektīvi piedalījās 10. Latvijas mednieku festivālā “Minhauzens 2008”.
Festivāls, kurā piedalījās vairāk nekā trīs tūkstoši mednieku un līdzjutēju, notika Gulbenes rajona Lejasciemā. Sacensībās startēja 84 komandas, mērojot spēkus daudzos, arī visai atraktīvos sporta un prasmju izrādīšanas veidos. Proti, bija jādemonstrē šaušanas māka – jāšauj pa skrejošo zaķi un alni, bija jātiek galā pīļu medībās, jāšauj ar Minhauzena lodēm, jāapseko barotavas, jāmakšķerē un pat jālabo Lejasciema ūdensvads.
“Lai arī dalībnieku bija daudz, arvien vairāk diskutējam par festivāla mērķi. Mums liekas, ka atraktīvas nodarbības, spēju pārbaude lielās sacensībās ir tas, kas par medniecību varētu ieinteresēt gados jaunus cilvēkus, bet šogad pusaudžu dalība svētkos pēc nolikuma bija liegta. Žēl, jo sabiedrībai ir nepareizs viedoklis par to, ko dara mednieki. Zinu, ka bija aptauja, kurās gandrīz trīs ceturtdaļas aptaujāto vecāku bija pateikuši, ka nekādā gadījumā negribētu, lai bērni piedalās medniecībā. Tas nozīmē, ka ziņa par medību būtību ir nepareiza,” vērtējoši situāciju komentēja mednieku kluba “Mārkulīči” valdes priekšsēdētājs Vilnis Jaunzems. “Mārkulīču” komanda sacensību kopvērtējumā ieguva trešo vietu. Viņus apsteidza vien kolēģi no Talsu un Saldus rajona.
“Druva” izpētīja sacensību kopvērtējumu, rezultāti ir tīkami mūspuses medniekiem, īpaši jau pieminētajam “Mārkulīču” kolektīvam, jo pirmās, otrās un trešās vietas mednieki uzrādījuši arī individuālajās disciplīnās- makšķerējot, šaujot ar Minhauzena lodēm un citās. Savukārt, Raunas medību kolektīva dalībnieks Guntis Ozoliņš bijis otrais skrienošā zaķa notveršanā. Labi ar mednieku festivāla uzdevumiem galā tikuši arī Daibes mednieki.
“Labi startējām. Pietrūka mazliet līdz olimpiskajam sešniekam. Uz notiekošo neraugos kritiski. Man liekas, ka svarīgi ir piedalīties. Un būtiskas jau ir ne vien sacensības, bet arī iespēja satikties, dalīties pieredzē. Daudz izrunājam par medību gaitu, dzīvnieku populāciju maiņu. Dzīvo pasauli Vidzemes un Kurzemes mežos,” tā mednieku kolektīva “Daibe” valdes priekšsēdētājs Jānis Bērziņš.
Pēc desmit gadu pārtraukuma plašais festivāls atkal mājvietu radis Lejasciemā, kur tas noticis pirmoreiz, bet kolektīvu vadītāji spriež līdzīgi- mednieku festivāls desmit gadu laikā ir mainījies, jo apmēram 20 komandas uz festivālu brauc sacensties un pārbaudīt iemaņas, lielākā daļa tomēr dodas vien atpūsties. Tajā pašā laikā neviens no medniekiem nesaka, ka festivālam nevajadzētu būt. Esot vajadzīgas idejas, citi mērķi, bet slavenā meļa vārdam ar Latvijas medību pasauli joprojām ir jāsaistās.
Komentāri