
Vairākos bērnudārzos strādā speciālisti, kas veicina bērnu veselību, bet Jāņmuižas bērnu dārzā ir izveidota atbalsta grupa, kurā strādā – logopēds, fizioterapeits, masieris un Montesori pedagogs.
“Nodarbībās trenē pacietību. Ja darbojas pirkstiņi, tad uzreiz uzlabojas arī runa. Nodarbībās izmanto dabiskus materiālus un spēles. Piemēram, bērnam jācenšas no viena trauka citā, izmantojot mazu karotīti, pārbērt grūbas. Tas nebūt nav viegli. Nodarbības ir jāapmeklē regulāri un to pie mums dara kādi 20 bērni, bet šādās nodarbībās katram bērnam būtu ko darīt. Te viņš apzinās savu varēšanu,” sacīja Montesori pedagoģe Gunta Krūmiņa un paskaidroja, ka bērnu veselības veicināšanai speciālisti darbojas komandā un rezultāti reizēm jāgaida ilgstoši. Gunta piekrīt, ka Montesori pedagogs galvaspilsētā vairs nav nekāds retums, daudzi speciālisti izveidojuši arī privātprakses, bet bērnudārzos laukos tas ir vajadzīgs un ar laiku būs ļoti pieprasīts speciālists. Plānots, ka drīzumā darbu iestādē sāks arī psihologs un būs ārpus nodarbību mākslas stundas mazajiem.
Bērnudārzu pedagogi nepārspīlē, sakot, ka gandrīz trešdaļa audzēkņu pirmsskolas vecumā nepieciešamas logopēda konsultācijas. Iemesli var būt dažādi, bet viens no tiem – vecāku steiga. Vecāki ar bērniem par maz sarunājas, to darot, neskatās mazajam acīs, tāpēc valodu bērniņi apgūst pēc dzirdes un padodas nenoslīpētas skaņas. Fizioterapeiti neslēpj, ka tikai dažiem no pirmsskolas vecuma bērniem ir nevainojama stāja un tikai dažu bērnu var nosaukt par veselu. Lauku bērnudārzos situācija esot nedaudz labāka, bet pilsētā, kur pastaigām un spēlēm brīvā dabā tiek veltīta vēl mazāka uzmanība, skaitļi esot neiepriecinošāki.
Komentāri