
Rožu jeb bijušais Tirgus laukums vecpilsētā ar katru dienu arvien vairāk iegūst iecerētās aprises. Veidojas dažādu rakstu un krāsu bruģis, viena pēc otras slejas laternas, rosās strādnieki, darbojas tehnika. Darbi virzās uz to, lai septembra beigās rekonstruēto laukumu varētu svinīgi atklāt. Jau rakstījām, ka šajā objektā darbojas vairākas firmas: lietus ūdens kanalizāciju būvē firma “Ūka”, ar elektrību saistītos darbus īsteno SIA “Spriegums”, laukuma bruģēšanu – “Kvinta Plus”, bet ielas daļu atjaunošanu veic “Apse”.
Viens no projekta autoriem un autoruzraugs, SIA “Vides projektu studija” pārstāvis Jānis Rieksts atzīst, ka termiņi gan nedaudz iekavējušies arheoloģisko izrakumu dēļ. “Druva” jau rakstīja, ka, sākot rakšanu, laukumā tika atklāti ne tikai senā bruģa fragmenti, bet vēl senākas vēstures liecības – viduslaiku apbūve. Lielākā daļa vēstures liecību pēc to fiksēšanas palikusi zem jaunā seguma, bet viens vēsturiskā bruģa fragments būs atsegts, to varēs ne tikai apskatīt, bet pat nokāpt līdz tam, lai pastāvētu uz vēsturiskā laukuma seguma.
“Šis ir ļoti interesants projekts, kurā nācās respektēt pilsētas vēsturi. Līdz šim nepārvaramas problēmas nav bijušas, darba gaitā viss atrisināts. Nācās izvēlēties citus seguma materiālus, lai laukums būtu vizuāli interesants, ērti un droši lietojams.
Ceru, ka šeit turpmāk būs aktīva vieta Cēsīs un šī pilsētas daļa atdzīvosies. Izveidoti elektrības un ūdens pieslēgumi, lai varētu notikt tirdzniecība, tā teikt, lai laukums varētu dzīvot. Būs iespējas izvietot āra kafejnīcas, vien negribētos, lai būvētu kaut kādas platformas. Segumi ir kvalitatīvi, galdiņus var likt uz laukuma. Jācer, ka arī apkārtējās ēkas ar laiku atdzims,” saka J. Rieksts.
Cēsu domes komunālinženieris Didzis Ozoliņš pastāstīja, ka septembra beigās gandrīz visam iecerētajam vajadzētu būt kārtībā, nebūs vien strūklakas, bet to vismaz testa režīmā šogad plānots iedarbināt. Tā iecerēta īpaša, ūdens plūdīs tieši no seguma. Kad strūklaka nedarbosies, šo vietu varēs izmantot tāpat kā pārējo laukumu.
“Bruģis izveidots pietiekami drošs, lai uz tā varētu braukt arī smagās mašīnas, taču liela kustība nav paredzēta. Esam aicinājuši “ZAAO” atkritumu savākšanai vecpilsētā iegādāties nedaudz vieglāku tehniku. Pēc rekonstrukcijas transporta kustība nav paredzēta gar “Harmonijas” namu, gar RPIVA Cēsu filiāli un Cēsu sv. Jāņa baznīcu,” stāsta D. Ozoliņš.
Daudzveidīgā bruģa ieklāšanu veic SIA “Kvinta Plus” darbinieki. Uzņēmuma projektu vadītājs Oskars Tooms atzina, ka objekts ir interesants, jo no citiem atšķiras ar seguma materiālu un zīmējumu daudzveidību: “Arī pašiem bruģa klājējiem interesanti strādāt pie šāda projekta, tas nav vienmuļš darbs, te jāpadomā, kā labāk un pareizāk visu paveikt. Strādājam ar prieku, redzot, ka laukums veidojas arvien skaistāks.”
SIA “Spriegums” projektu vadītājs Jānis Ābelīte pastāstīja, ka laukumā tiks uzstādītas 12 laternas, tieši tādas kā citur vecpilsētā. Paredzēts ierīkot arī videonovērošanu.
“Ceram, ka rezultāts priecēs gan cēsniekus, gan pilsētas viesus. Gādāsim, lai turpmāk šajā laukumā būtu dažādas aktivitātes, jau tagad ir skaidrs, ka šogad Ziemassvētku egle iedegsies te,” teica D. Ozoliņš.
Komentāri