
Būvniecībā ir krīze, būvmateriālu veikalos samazinās apgrozījums, daudzus pat slēdz, informē masu saziņas līdzekļi. Aplūkojot situāciju rajonā, jāsecina, ka kapitālos remontus vai jaunu objektu būvniecību veic mazāk, bet būvmateriālu un apdares materiālu tirdzniecība rajonā neapsīkst. Klienti turpina iepirkšanos sīkajiem remontiem un mājokļa uzlabošanai, darbus veicot pašu spēkiem.
SIA “Firma Kurmītis” valdes locekle Diāna Dančauska uz nākotni raugās optimistiski: “Darbinieku skaitu nesamazinām, sortimentu nemainām. Bet vērojama vidējā slāņa pircēju skaita samazināšanās. Cilvēki baidās tērēt naudu, arī tie, kam ir – viņi nogaida. Mazinājies to pircēju skaits, kuri nāca kopā ar savu celtnieku, meistaru. Vērienīgu remontu un jaunu projektu ir mazāk. Tomēr esmu pārliecināta, ka sievietes vienmēr gribēs atsvaidzināt mājokli, interjeru, sev skaistu mirkli sagādāt – jaunas tapetes, gaismekli, kaut trauku žāvētāju, kas atbilst tā brīža noskaņojumam. Un mēs viņām cenšamies palīdzēt.”
Ogres firmas SIA “RIVETO” veikals Līgatnē no 1.novembra darbu pārtraucis. Tajā vietā būvmateriālu tirdzniecību turpina Līgatnes pagasta zemnieku saimniecības “Dravanti” veikals. Vadītājs Edmunds Jurevičš, kurš bijis arī Ogres filiāles veikala vadītājs, pastāstīja, ka apgrozījums visām preču grupām pusotra gada laikā krities apmēram uz pusi. Veikals ar jaunu īpašnieku darbu turpinās, jo ir savs pircēju loks, un kāds vienmēr kaut ko būvēs vai remontēs.
Vecpiebalgā darbojas SIA “Balga” veikals. Valdes priekšsēdētājs Ilmārs Glāzers saka, lai gan apgrozījums būtiski samazinājies, veikalu slēgt neplāno, jo to izmanto arī kā noliktavu precēm, kas vajadzīgas citiem firmas darbības virzieniem. Uzņēmumam svarīgi, lai pēc specifiskām skrūvītēm un citām lietām nebūtu jābrauc citur.
SIA “Leo” valdes priekšsēdētājs Leontijs Rutkovskis uzsvēra, ka saspringtā ekonomiskā situācija valstī ietekmē arī būvmateriālu veikalus, tomēr jācenšas noturēt sasniegto līmeni, varbūt pagaidām atliekot paplašināšanās plānus. “Cilvēkiem vairāk jāpiedomā par tēriņiem, kredītu atdošanu, jaunas būves viņi neceļ, bet iekšdarbi un kosmētiskie remonti turpinās. Grūtākie mēneši varētu būt gada sākums. Valstij vajadzētu domāt par to, kā atbalstīt mazos un vidējos uzņēmējus ne tikai vārdos, bet arī darbos. Firma pārskata izdevumu posteņus, kadru racionālu izvietojumu”, viņš informēja.
„Druva” izzināja arī pircēju viedokli. Vai cilvēki atļaujas uzlabot savus mājokļus? Inese Kalve teica: „Ir īstais brīdis celt, jo celtnieki sēž bez darba, nu viņi vairs nevar prasīt tik lielu samaksu, kā agrāk. Normālus celtniekus nevarēja dabūt, jo visi rāvās pa vairākiem objektiem, sludinājumus lika tie, kas nejēdz, kā naglu taisni iedzīt.” Jānis Kārkliņš sacīja: „Tuvākajos divos gados noteikti neplānoju nekādus būtiskus remontus, taču no jauna interjera priekšmeta neatsakos.” Bet Kārlis Apsītis atzina, ka „ “ ja būtu sataisījies remontēt, īpaši naudu neskaitītu, bet tuvākajā laikā to netaisos darīt” . Inga Lazdiņa vērtēja: “Tagad jau plāno tikai remontus. Šobrīd man draudzene remontē mājokli – pērk, ko un cik vajag. Veikalos samazinājies sortiments, nevar nopirkt to, kas nepieciešams, jāpasūta. Pati nepērku no būvmateriāliem neko, nav vajadzības.”
Komentāri