Zaubes kokogļu ceha īpašnieks Agris Cērpiņš atzīst, ka grūtības jūtamas arī šajā nozarē.
“Tirgus ir ļoti piesātināts, un pirktspēja ir maza, lai gan galvenokārt savu produkciju eksportējam uz Franciju. Eiropā ir iestājusies ekonomiskā krīze, un tās sekas jūtam arī mēs. Esam saņēmuši vairākus atteikums par līgumu slēgšanu. Jāsaka – ierasti ziemas periodā jau slēdzām līgumus, lai vasarā dažādās tirdzniecības vietās būtu pietiekams nodrošinājums ar kokoglēm. Pieļauju, ka šobrīd ir izveidojies uzkrājums, jo pagaidām netiek steigta sadarbības līgumu parakstīšana par kokogļu piegādāšanu,” situāciju raksturo A. Cērpiņš un uzsver, ka šī krīze daudziem uzņēmējiem ir liktenīga. Taču tie, kuri šos grūtos laikus pārdzīvos, pēcāk būs daudz stiprāki.
“Tieši ar jaunām idejām var mēģināt noturēties tirgū. Paši sadarbībā ar igauņiem esam izdomājuši jaunu produktu – pašaizdegošās ogles. To aizdedzināšanai nav nepieciešams speciālais šķīdums. Tās tagad piedāvājam tirdzniecībā. Patiesībā šī ideja radās jau pirms trim gadiem, tikai dažādu apsvērumu dēļ to spējām realizēt tikai šogad. Šis produkts ir interesants gan vietējā tirgū, gan Eiropā. Bijām izstādē Parīzē, un tur par šo produktu izrādīja lielu interesi, jo nevienam citam tāda vēl nav,” stāsta kokogļu ceha īpašnieks, atzīstot, ka šobrīd ražotne stāv mierā, gaidot, kad varēs atsākt darbību.
“Ceram, ka janvāra beigās ražošanu varēsim atsākt. Pēc sākotnējām sarunām bija domāts, ka jau novembrī sāksim strādāt. Pagaidām darbinieki ir bez darba, taču ceru, ka viss aizies. Turklāt šogad ar Eiropas projektu līdzdalību kokogļu cehu atvērām jaunā kvalitātē. Viss mums tagad ir, sākot no modernām iekārtām un beidzot ar atbilstošām darba telpām. Ja vien saražotajam būtu noiets, par dzīvi nesūdzētos. Banku kredīts spiež, darbinieki darbu gaida, un spriedze nenoliedzami ir. Domāju, ka nākamais gads būs visgrūtākais, bet pēc tam visam pamazām vajadzētu nostāties savās vietās ,” komentē A. Cērpiņš.
Komentāri