Otrdiena, 16. jūlijs
Vārda dienas:

“Druvai” iznācis 12 000. numurs

Andra Gaņģe
23:00
08.10.2015
20
Img 2215 1

Šonedēļ “Druva” – laikraksts Vidzemes novadiem – nosvinējis 12 000. numura iespiešanu. Savās pastkastītēs atrasts vai veikalā nopirkts, pie lasītājiem tas nokļuva vakar. Kā tas tapa? – par to turpmākajā stāstā un reportāžā.

Trešdienas rīts, kā katra darbadiena, “Druvā” sākās ar plānošanas sapulci. Kas svarīgs noticis pēdējās dienās un stundās, kurp doties, kādus tematus izraudzīties nākamās dienas, ceturtdienas, numuram? Sakāmais bija katram žurnālistam, visu to kopā savest vajadzēja redaktoram. Un tad sākās darbs, kurā ikviens skaita minūtes. Žurnālistiem jāpaspēj aizbraukt uz notikuma vietu, satikt cilvēkus, bet vēl pa vidam sazvanīties un sarakstīties ar kādu informācijas devēju e-pastā.

KOMANDĀ. Korektore Sandra Trēziņa un maketētāji Anda Dzenža un Dainis Sprancis strādā pie 12 000. numura sagatavošanas.

* KOMANDĀ. Korektore Sandra Trēziņa un maketētāji Anda Dzenža un Dainis Sprancis strādā pie 12 000. numura sagatavošanas.

KULTŪRAS ZIŅĀM. Korespondents Jānis Gabrāns Dzejas dienu sarīkojumā Priekuļu novada "Leukādijā".

* KULTŪRAS ZIŅĀM. Korespondents Jānis Gabrāns Dzejas dienu sarīkojumā Priekuļu novada “Leukādijā”.

Viss notiek strauji, jo jāpaspēj vēl materiāls uzrakstīt un atdot redaktoram līdz noteiktam laikam, lai tad tas tiktu lasīts, pārlasīts un izlemts, kurā lappusē un tieši kā tas nonāks pie lasītāja. Kamēr žurnālisti vēl tikās ar jaunāko notikumu varoņiem, korektors jau steidza lasīt iepriekšējā dienā saņemtos materiālus, bet maketētājs veidot lappuses, lai tās būtu iespējami labāk pārskatāmas, lasāmas, lai piesaistītu lasītāja acis.

ZINA. Autovadītājs Eduards Kepinskis zina vēsturiskā Cēsu rajona ceļus, tādēļ žurnālistus konkrētajā vietā var nogādāt laikā.

* ZINA. Autovadītājs Eduards Kepinskis zina vēsturiskā Cēsu rajona ceļus, tādēļ žurnālistus konkrētajā vietā var nogādāt laikā.

 

Arī reklāmas nodaļā darba diena vienmēr sākas saspringti, lai arī lielākā daļa pieteikto sludinājumu un reklāmas apkopota jau iepriekšējās dienas vakarā. Taču ik rītu reklāmas konsultantes vēl precizē, sarakstās, sazvanās ar klientiem, lai viss būtu tieši tā, kā viņi vēlas. Kad reklāma samaketēta, tā vēl tiek rūpīgi lasīta un labota, lai neieviestos kāda kļūda.

AKTUALITĀTE. Korespondente Liene Lote Grizāne gatavo ziņu par izmaiņām īslaicīgās aizturēšanas kamerās policijā.

* AKTUALITĀTE. Korespondente Liene Lote Grizāne gatavo ziņu par izmaiņām īslaicīgās aizturēšanas kamerās policijā.

 

Līdz vieniem pēcpusdienā ir skaidrs, kādas korespondences būs nākamajā numurā, kāda reklāma tiks ievietota. Tāpat notika arī trešdien. Žurnālisti jau sāka domāt par piektdienas numuram rakstāmo, bet redaktors, korektors un maketētāji turpināja darbu pie šī, 12 000. numura. Līdz pulksten pieciem pēcpusdienā tam, izmantojot internetu, jātiek nosūtītam uz “Latgales drukas” tipogrāfiju Rēzeknē, kur tiek iespiestas vairākas Vidzemes avīzes.

VĒRTĒ. Korespondente Sarmīte Feldmane un fotogrāfs Māris Buholcs izvēlas fotogrāfiju publicēšanai.

* VĒRTĒ. Korespondente Sarmīte Feldmane un fotogrāfs Māris Buholcs izvēlas fotogrāfiju publicēšanai.

 

Un jau naktī, kad avīze bija nodrukāta, to no Rēzeknes aizgādāja uz “Latvijas Pasta” sadales centru Valmierā. Agri no rīta laikrakstu saņēma pārdošanai veikalos un kioskos, bet abonentiem to sašķiroja un piegādāja pasta darbinieki.

 

 

 

Avīze no idejas līdz rokā paņemamām papīra lapām noiet garu ceļu, tajā iesaistīts daudz cilvēku. Un visi ir gandarīti, ka viņu darbs nav velts, ka netrūkst lasītāju, kas novērtē padarīto.

SKAITĻU VALODĀ. Galvenā grāmatvede Ilga Sproģe aprēķina "Druvas" kārtējā laidiena tirāžu.

* SKAITĻU VALODĀ. Galvenā grāmatvede Ilga Sproģe aprēķina “Druvas” kārtējā laidiena tirāžu.

MIRKLIS. Reklāmas konsultante Dita Rudzīte (no kreisās) un Rudīte Brūvere, vidū maketētāja Marta Martinsone redakcijas pagalmā.

* MIRKLIS. Reklāmas konsultante Dita Rudzīte (no kreisās) un Rudīte Brūvere, vidū maketētāja Marta Martinsone redakcijas pagalmā.

INTERVIJA. Korespondente Monika Sproģe intervē cilvēkus topošajam rakstam par Priekuļiem.

* INTERVIJA. Korespondente Monika Sproģe intervē cilvēkus topošajam rakstam par Priekuļiem.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Ar mākslu pret vardarbību

05:14
16.07.2024
5

Cēsīs, Raunas ielas 8 iekšpagalmā, garāmgājēji nevar nepamanīt sienas gleznojumu. Tajā sieviete, kurai uzglūn čūska, bet kāda roka uzbrucēju satver. Kā stāsta biedrības “Latvian Association for Youth Activists”  vadītāja Marija Groza, gleznojums simbolizē  solidaritāti un atbalstu pret vardarbībā cietušajāmsievietēm. Darba autore ir lietuviešu māksliniece Egle Narbutaite. “Vēlējos ilustrēt spēcīgu sievieti, kura spēj stāties pretī briesmām un […]

Ūdenslīdēju mācībās atgādina par drošību pie ūdens

00:00
16.07.2024
10

Šī gada peldēšanās sezonā no ūdenstilpēm izcelti jau 27 bojāgājušie, 2024. gadā līdz šim – 52 cilvēki. Peldsezonā pēdējos trīs gados Valts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izceļ vidēji 50 bojāgājušos. Lai spētu pēc iespējas operatīvāk sniegt palīdzību slīkstošajam vai arī atrast noslīkušo, ūdenslīdēji reizi mēnesī rīko mācības praktisko iemaņu nostiprināšanai. Šonedēļ tās […]

Seminārs "Dīķis kā mazdārziņš"

17:36
15.07.2024
10

SIA “Latvijas Lauku Konsultāciju un Izglītības Cents” zivsaimniecības nodaļa) organizē izglītojošu semināru Cēsīs “Dīķis kā mazdārziņš – ierīkošana un uzturēšana” Norises datums 18.07.2024Ruckas muiža, Piebalgas iela 19, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101Laiks: 10.00 -15.00 Dalībniekiem būs iespējas iegūt zināšanas par zivju audzēšanu, zivju barošanu, par ūdens kvalitātes parametriem, kā izveidot tehniski pareizu zivju dīķi, kā arī […]

Vērtē Ungura veselību

00:00
15.07.2024
29

Ungura, Juvera, Ilzes, Nedža, Tauna un Niniera ezeros šovasar tiek veikta zinātniskā zveja un hidrobioloģiskā izpēte. Pētnieki kontrolzvejā novērtē zivju resursus, ņem ūdens paraugus, lai noteiktu ezera ekoloģisko stāvokli un zivju barības bāzi. Pie Ungura ikvienam bija iespēja parunāties ar pētniekiem, uzklausīt viņu secinājumus. “Ungurs ir viens no Latvijas priecīgākajiem ezeriem. Zivju sabiedrība ir veselīga, […]

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
33

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
31

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
17
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
13
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
10
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
13
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi