Trešdiena, 24. aprīlis
Vārda dienas: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums

Audzēkņu vecāki piketā prasa saglabāt Rāmuļu pamatskolu

Sarmīte Feldmane
00:00
12.02.2024
2
Pikets5

Pirms Cēsu novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas kārtējās sēdes deputātus pie domes ēkas sagaidīja pikets.

Ap divdesmit dažādu paaudžu cilvēki ceturtdien, 8.februārī, bija ieradušies, lai pārliecinātu deputātus, ka Rā­muļu pamatskola jāsaglabā.    Sanākušie plakātos pauda savu viedokli un cerību, ka vietējie politiķi sapratīs, cik skola svarīga.

“Aizslēdzot skolu, tiek aizslēgti lauki. Sērmūkšu skolu slēdza, viss apkārt izmirst. Ja runājam par skolu, nav runa tikai par izglītības iestādi un ēku. Skola ir apkaimes centrs,” runājot ar    “Druvu”, vērtēja  Jānis Kazerovskis, kura bērns mācās Rāmuļu pamatskolā.

Elīnas Tauriņas bērni mācās 6. un 8.klasē, jaunākais septembrī sāks iet 1.klasē, tagad apmeklē bērnudārzu.    “Pirms gada pārcēlāmies uz Cēsīm, mums ieteica Rāmuļu skolu. Pedagogi tur ir apbrīnojami, strādā ar katru bērnu. Skolotājs sagaida, saka: “Pal­dies, ka atnāci, malacis, tev izdosies!” . Te ir cieņpilnas savstarpējās attiecības. Te mācās arī bērni ar īpašām vajadzībām, pārējie iemācās viņus pieņemt,” pastāstīja E.Tauri­ņa.

Dzintars Eglis atzina, ka daudz domājis par šodienas laukiem, to nākotni. “Latvijas lauki tiek iznīcināti, skola vēl ir palikusi. Simboliski Cēsīs ir tie šķībie koki skvērā. Tie parāda, kā stutējas vara. C burts spoguļrakstā. – dzīvojam ačgārni. Deputātiem vajadzētu kaut ko saprast, iztaisnoties un darīt iedzīvotāju labā,” domas izteica Dz.Eglis, kurš bija atnācis atbalstīt tos, kuri aizstāv savu skolu.

Pie piketētājiem iznāca visi domes komitejas deputāti.    Tika uzdoti skaidri jautājumi un gaidītas atbildes. llze Zil­vere-Zālīte norādīja, ka Rā­mu­ļu pamatskola ir patvērums bērniem, kuri nav spējuši iekļauties citās mācību iestādēs. “Kaut arī skola neatbilst  skaitliskiem kritērijiem, tā ir vērtība, kura jāņem vērā. Vecāki, pedagogi, bērni esam stresā, jo nezinām, vai nākamajā mācību gadā skola būs. Mums vajag skaidras atbildes,” skaidroja I.Zilvere-Zālīte un uzsvēra, ka Rāmuļos mācās bērni, kuriem problēmas iedzīvoties lielās skolās, bet te jūtas labi. “Rāmuļu skola var kļūt par unikālu ekoskolu,” teica rāmuliete.

Deputāts, komitejas priekšsēdētājs Ivo Rode piketētājiem atgādināja, ka lēmums par Rāmuļu skolas slēgšanu no komitejas darba kārtības ir izņemts. “Pašvaldībai nav skaidrs  pedagogu finansēšanas modelis, un nevaram pieņemt lēmumu, kamēr nav skaidras atbildes no Izglītības ministrijas. Cēsu novadam nav un nebūs tādas naudas, lai uzturētu skolas,” klāstīja komitejas priekšsēdētājs    un uzteica vecāku iniciatīvu, kā arī piebilda, ka bez plāna nākotnei redzams vien tas, ka bērnu skaits samazinās. Vai gaidīt, līdz klasē būs pāris skolēnu? Vēl jārēķinās, ka teju puse Rāmuļu skolas pedagogu ir pensijas vecumā.

I.Rode arī atgādināja, ka jau gadu pašvaldība ir runājusi ar skolas kolektīvu. Viņš arī noraidīja bažas, ka deputātu lēmumu varētu pieņemt aizmuguriski.

Izglītības pārvaldes vadītāja Linda Markus – Narvila    skaidroja, ka pašvaldībai jāievēro ministrijas noteiktie kritēriji. Kāds piketētājs retoriski pajautāja, kādi kritēriji ir tiem, kuri izstrādā kritērijus. Kad vecākiem skaidroja, ka ēkā jāiegulda lieli līdzekļi, lai kaut vai sakārtotu siltumapgādi, ne viens vien pauda sašutumu un atziņu, ka nav nepieciešams neko mainīt, jo tieši krāsns apkure nodrošina ēkā patīkamu mikroklimatu.

Deputāts Jānis Ķipurs mēģināja, kā pats teica, meklēt problēmas sakni, un pajautāja, cik sanākušo ģimenēs aug četri bērni.    “Iznāk, ka deputāti vainīgi, ka jāslēdz skola. Ja nav bērnu, kas skolā mācās, ko darīt? ” teica J.Ķipurs. I.Rode atgādināja, ka apmēram simts skolas vecuma bērnu no Rāmuļu apkaimes brauc uz skolām Cēsīs.

Tālāk gan saruna ievirzījās par valsts ekonomisko politiku, par attieksme pret laukiem, tika pieminēts, ka Āfrikā ģimenes dzīvo sliktākos apstākļos. Domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs atgādināja, ka novada izglītības iestādēs notiek nepārtrauktas pārmaiņas. Pašvaldības budžeta prioritāte ir izglītība.    Pašvaldībai jāspēj pildīt 15 funkcijas, visam naudas nepietiek.

Pēc teju stundas sarunas uz domes ēkas kāpnēm I.Rode mudināja piketētājus    iet telpās. Tur domapmaiņa bija neilga. Vakar deputāti vēlreiz tikās ar skolas kolektīvu.
Kad tiks pieņemts lēmums, kas skars Rāmuļu skolas nākotni, pagaidām nav zināms. Vispirms ministrija skaidri pateiks, kā tiks finansēti pedagogi, tad dome varēs vērtēt, ko var vai nevar atļauties. Šovasar Rāmuļu skola svinēs 150. gadadienu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Seniori svin pavasari

05:14
24.04.2024
31

Nedēļas nogalē Zosēnu senioru klubiņš aicināja uz dzīves svinēšanu pavasarī, pagasta kultūras namā pulcējot gan vietējos seniorus, gan aicinot viesus no Abrupes, Vecpiebalgas, Taurenes un Dzērbenes. Zosēnu senioru klubiņa vadītāja Ilze Cīrule teic, ka izveidojusies brīnišķīga tradīcija svinēt un katram savā gadalaikā aicināt ciemos pie sevis kaimiņu pagastu seniorus, rīkot arī kopīgas ekskursijas. Saietā priecēja […]

IT speciālisti tīklojas arī klātienē

00:00
24.04.2024
60

Modernās tehnoloģijas rada jaunas profesijas un jaunas iespējas Nebijis pasākums notika Cēsīs, Raiņa kvartālā, tur tikās esošie un topošie dažādu līmeņu IT jomas speciālisti, tehnoloģiju entuziasti, studenti, uzņēmēji un ikviens, kam interesē tehnoloģijas un digitalizācija. Pasākumā “IT Waffle Meetup”raisījās sarunas, pieredzes stāsti un diskusijas par karjeras iespējām nozarē, pieprasītām prasmēm un tehnoloģiju iespējām. Būtiska bija […]

Satiekas darba devēji un ņēmēji

00:00
23.04.2024
158

Darba meklētājus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā “Sezonas darbi” aicināja tikties ar darba devējiem. NVA Cēsu filiālē interesentus sagaidīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), akciju sabiedrības “Cēsu alus” un SIA “Green Line Services” pārstāvji. Divu stundu pasākumā darba devēji stāstīja ne tikai par sezonas, bet arī pastāvīga darba piedāvājumiem. Darba meklētāju netrūka. “Cēsu alus” […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
34

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
34

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
82

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Tautas balss

Ģimnāzijas remonts ievelkas

09:23
23.04.2024
27
Druva raksta:

“Ļoti ievilcies Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas remonts. Esmu pensionēta skolotāja, mani interesē, vai jaunajā mācību gadā ģimnāzisti varēs atgriezties savā skolā vai mācības būs jāturpina pielāgotajās telpās Raunas ielā. Saprotu, ka tur nav slikti, taču ģimnāzijas tēla veidošanai gan tas par labu nenāk,” pārdomās dalījās seniore.

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
37
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
20
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
37
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Sludinājumi