Latvijas ūdenskrātuvēs turpinās pavasara liegumi, proti, vēl līdz 30. aprīlim aizliegts paturēt līdakas. Aizliegta arī makšķerēšana ar spiningu un makšķerēšana, izmantojot ēsmas zivtiņu. Tomēr vienmēr atradīsies kāds, kurš likumu mēģinās apiet ar līkumu. 13.aprīlī vides inspektori pie Āraišu ezera aizturēja kādu malu zvejnieku ar divām nodurtām līdakām, šobrīd tiek izlemts, vai pret viņu uzsākt kriminālprocesu.
Kā stāsta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes vecākais inspektors Uldis Lencbergs, vainīgais savu rīcību skaidrojis ar vēlmi maltītei dabūt kādu zivtiņu: “Kādam varbūt šķiet, ka tas ir maznozīmīgs pārkāpums, bet likumdošanā paredzēts bargs sods. Jebkura līdaka, liela vai maza, kas iegūta ar neatļautiem līdzekļiem un neatļautā laikā, izmaksā 60 latus par dabai nodarīto kaitējumu, un vēl ir administratīvais sods līdz 500 latiem. Ja tas noticis īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kas mūsu rajonā ir Gaujas Nacionālais parks, var iestāties kriminālatbildība. Lai kā esam mēģinājuši ar “Druvas” un citu masu informācijas līdzekļu palīdzību cilvēkiem iestāstīt, ka nevajag šādi rīkoties, ne visi to ievēro. Bet vēlreiz aicinu nesarežģīt sev visu turpmāko dzīvi, jo, kā zināms, kriminālā sodāmība nav labs ieraksts biogrāfijā.”
Šis pagaidām ir vienīgais aizturētais pavasara lieguma laikā, lai gan inspektoru rīcībā ir informācija arī par citu malu zvejnieku aktivitātēm. Vēl šajā laikā izņemtas divas dakšas, viena pie Auciema, otra – pie Sāruma ezera. Pēdas to apkārtnē liecinājušas par maliķu aktivitātēm.
Gluži kā rudeņos, arī pavasaros cilvēki dodas uz ezeriem vērot līdaku nārstu. Inspektors norāda, ka ir apsveicama interese par dabu, bet slikti, ja nārstu izmanto, lai nelikumīgi iegūtu zivis.
Šonedēļ sācies vēl viens liegums, proti, no 16.aprīļa līdz 31.maijam aizliegts makšķerēt zandartus.
Vēl var atgādināt to, ka no 1.maija varēs makšķerēt no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visās ūdenstilpēs, izņemot makšķerēšanu jūras piekrastes ūdeņos un licencētās makšķerēšanas nolikumos norādītajās vietās. Arī kanālos un caurtecēs, kas savieno ezerus ar upēm, ezerus un upes ar Baltijas jūru vai ar Rīgas jūras līci, kā arī savieno ezerus savstarpēji. Pērn to varēja darīt no 1.jūnija, bet šogad martā šis noteikumu pants tika grozīts.
Komentāri