Daudz gadu pagājis, daudz cilvēku nākuši un gājuši, mainījušās varas un prioritātes, tomēr Cēsu 1.pamatskola joprojām ir tā, kurā skolēnus māca dzīvot saskaņā ar sevi un mūziku.
Aizvadītais mācību gads bijis panākumiem bagāts vai visiem skolas muzikālajiem kolektīviem: meiteņu korim (diriģente Ilga Šķendere), zēnu korim (diriģente Anna Būre), solistei, 3. klases skolniecei Anetei Suharževskai un 8.a klases vokālā ansambļa dziedātājiem (vadītāja I.Šķendere), balsis lidojušas augstu debesīs, iegūstot 1.pakāpes diplomus valstī. 5.-9.klašu meiteņu koris saņēmis piedāvājumu no Rīgas Skolēnu pils kora vasarā piedalīties meiteņu koru meistarklasē Vācijā. „Kaut gan izsenis atzīts, ka instrumentspēle ir viens no visgrūtākajiem darbiem, ko var veikt cilvēks, ikviens skolas audzēknis spēlē kādu mūzikas instrumentu,” uzsver skolas direktore Anna Būre. „Šogad ziedu putekšņus skolai dāvājuši pūtēju orķestra un akordeona ansambļa dalībnieki, kā arī meistarīgākie pianisti un ģitāristi, uzstājoties valsts prestižākajās koncertzālēs „Ave sol” un Melngalvju namā.” Pūtēju orķestris (pedagogs Aivars Radziņš), piedaloties izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē konkursā Vidzemē, ieguvis 2. vietu. Akordeonisti, aktīvi koncertu un festivālu dalībnieki, šogad mūzikas virziena skolu festivālā valstī ieguvuši 1. vietu.
Dziesma vieno, mūzika kopā aicina jauniešus, kuri mīl mūziku, vēlas uzstāties, klausīties citus. Par tradīciju kļuvusi skolas audzēkņu piedalīšanās bērnu mūzikas festivālā „Draugi” Jaunjelgavā. Festivāla mākslinieciskais vadītājs
nu jau desmit gadus ir skolotājs Edvīns Logins. Arī Gaujienas muzikālās vasaras kuplina Cēsu 1.pamatskolas audzēkņi, lai, mācoties izprast latviešu mūzikas tradīcijas, pilnveidotu savas muzikālās dotības. Pateicoties iespējai iegūt finansiālu atbalstu Vidzemes kultūras programmā, sācies projekts „Vidzemes iekšiņa un āriņa”, kurā 1.pamatskolas muzikālie kolektīvi iecerējuši stāstīt un caur dziesmu iepazīstināt citu novadu jauniešus ar Vidzemes kultūras tradīcijām. Vidzeme tautās aizvesta jau uz Vecumniekiem un Baldoni.
Skolas muzikālie pedagogi ir atsaucīgi un labprāt dalās pieredzē, kā pamanīt, izkopt un dot spārnus jaunajiem talantiem. Šogad ar mūziku profesionāli orientēto skolu pedagogu konferencē Saldus rajona Druvas vidusskolā skolotāja Anna Logina iepazīstināja ar Cēsu skolas muzikālajām tradīcijām.
„Cēsu 1.pamatskolas skolēni zina – pa to laiku, kamēr rotaļlietu veikalos pasaulē pārdod 180 plastmasas Bārbijas un zilā vaļa sirds izdara deviņus sitienus, ir iespējams izdarīt daudz laba apkārtējiem cilvēkiem. Par tradīciju kļuvuši muzikālie sveicieni bērnudārzu audzēkņiem, pensionāriem, pansionāta vecļaudīm – tā ir dāvana, kas skan kā dzērves dziesma – uz mūžīgo vasaru,” stāsta Anna Būre un atzīst, ka labi sagatavotu koncertu var salīdzināt ar brīnumputnu, kuru nedrīkst paturēt tikai sev, jo arī brīnumputnam spārni izplešoties mirdz spožāk. „Stāvot uz vasaras sliekšņa, biežāk gribas nolaisties mazā puķu pasaulē, kur lieli zili zvani klanās pār acīm un iezvana aizmirstību skolas darbiem, jo rit vasaras brīvdienas. Tomēr skolotāju domas nebeidz pārcilāt muzikālo kolektīvu veiksmes konkursos, festivālos un skatēs, jo esam vienīgā skola, kura īsteno profesionāli (uz mūziku) orientēto mācību iestāžu mācības.”
Komentāri