Jaunais mācību gads Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu Studiju un zinātnes centrā sācies veiksmīgi. Mācības notiek klātienē, bet galvenais, no šī mācību gada studentiem pieejamas gaišas, modernas auditorijas.
Cēsu centra direktors Armands Sīlītis stāsta, ka iepriekšējā mācību gadā, kad telpās nekas nenotika, galvenokārt pašu spēkiem veikts remonts. Pārbūvētas vairākas auditorijas, ierīkota neliela konferenču telpa, gan studentiem gan pasniedzējiem pieejama atvērtā virtuve. Pārmaiņas piedzīvojusi arī laboratorija “TheLab Cēsis”, kas tiek papildināta ar aprīkojumu, jaunākais ieguvums – lāzergriešanas iekārta. A. Sīlītis saka, ka laboratorijas telpa jau esot par mazu, tiekot domāts par paplašināšanos.
Gādāts, lai studiju process nepārtrūktu arī tiem, kuriem nākas būt karantīnā, ir nodrošināta iespēja tiešsaistē pieslēgties lekcijām. Katrai auditorijai ir sava pieslēgšanās saite, klātienes studenti ir auditorijā, bet, tie, kuriem mācības attālināti, pieslēdzas konkrētajai auditorijai.
Centra direktora palīdze Rita Bībere, kura pati ir arī studente, stāsta, ka šāds formāts ir ļoti ērts: “Lekciju laikā varam pilnvērtīgi organizēt diskusijas, kurās piedalās gan tie, kuri klātienē, gan tie, kuri pieslēdzas no mājām. Tas palīdz neaizmirst kursabiedrus.”
“Druva” uz brīdi ielūkojās angļu valodas lekcijā, kur vairums studentu bija auditorijā, bet viens stundā piedalījās attālināti. Pasniedzēja Santa Laurīte atzina, ka šāds risinājums ir ļoti labs, vienīgi dažkārt problēmas rada ne vienmēr kvalitatīvs interneta savienojums, kad kaut kas aizķeras vai pieviļ tehnika. Tomēr mācību procesu tas neietekmējot.
Runājot par uzsākto mācību gadu, A. Sīlītis norāda, ka studentu uzņemšana notikusi sekmīgi, grupu nav izdevies nokomplektēt tikai programmā “Materiālu tehnika un dizains”. Programmā “Datorsistēmas” interesentu bijis vairāk nekā budžeta vietu, rīkots konkurss. Programmā “Uzņēmējdarbība un vadīšana” uzņemti studenti arī maksas studijās. Šī gada jaunums bija programma “Adaptronika”, tajā no astoņām budžeta vietām aizpildītas četras. Taču tā ir maz zināma nākotnes programma, jauniešiem tā jāizprot. “Adaptronikas” programma būšot arī turpmāk. “Iespējams, uzņemšanas rādītājus ietekmēja tas, ka iepriekšējā mācību gadā nevarējām braukt uz skolām, lai stāstītu par piedāvājumu. Var rīkot tikšanās tiešsaistē, bet jauniešiem jau tā visas dienas pagāja tiešsaistēs, vēl vienu viņi negribētu,” atzīst R. Bībere.
RTU Cēsu studiju un zinātnes centrs aktīvi iesaistās arī tālākizglītības un kursu rīkošanā, gan organizējot paši, gan iesaistoties Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) programmās. Pēc A. Sīlīša teiktā, šīs iespējas gan pārsvarā izmantojot citās pilsētās dzīvojošie, galvenokārt no Rīgas un Siguldas: “Piemēram, programmā “Datordizains” nav neviena cēsnieka, un šāda tendence vērojama jau kopš laika, kad pārgājām uz attālinātajām mācībām. Siguldieši aktīvi arī klātienes kursu apmeklētāji, jo viņiem vieglāk atbraukt uz Cēsīs, nekā braukt cauri Rīgai, kavēties sastrēgumos.”
Šajā ziemā Cēsu centrs ieplānojis robotikas pulciņu pieaugušajiem. Līdz šim tas bijis bērniem, bet interesējušies arī pieaugušie.
Turpmākajos gados iecerēts palielināt programmu skaitu. A.Sīlītis saka: “Protams, ir daudz nezināmā, ko varēs, ko nē. Piemēram, vai skolēnu brīvlaikā drīkstēsim rīkot kādas nodarbības, vai bērni gribēs nākt? Šajā mācību gadā gribētu lielāku akcentu virzīt uz vidusskolēniem, lai atnāk, paskatās, kādi esam, kā notiek mācības. Nerīkot ierastās atvērto durvju dienas, bet uzsvaru likt uz konkrētiem pasākumiem jauniešiem,” saka A. Sīlītis.
Komentāri