Lai iejustos ģimenes veidotāju lomā, rajona vidusskolēni satikās pasākumā “Saskaroties sajūtam”.
Satikšanās un pārdomu iespēju deva Cēsu bērnu un jauniešu izglītības un veselības centra pedagogi un psihologi. Vidusskolēni bija aicināti padomāt, ko ģimene katram nozīmē, arī par savstarpējo attiecību nozīmi ne tikai ikdienā, bet arī ilgstošākā laikā. Bija iespējas izvērtēt pozitīvas un atbalstošas ģimenes priekšrocības.
Komandu uzdevumi, kurus bija sagatavojuši pedagogi un psihologi, aicināja jauniešus meklēt ceļus, kā risināt konfliktus, kas ik uz soļa rodas ikdienas sīkumu dēļ. „Patīkami, ka visu komandu dalībnieki kā emocionālās, tā fiziskās vardarbības pielietošanas vietā piedāvāja sarunu ceļu – ceļu uz ieklausīšanos otra vēlmēs, emocijās, pārdzīvojumos, ceļu uz otra izpratni, tādējādi meklējot uz savstarpēju cieņu balstītu risinājumu,” vērtēja izglītības un veselības centra vadītāja Diāna Briede. „Jācer, ka arī dzīvē šie jaunieši viens pie otra ies ar sarunu, ne sažņaugtu dūri vai skarbu vārdu.”
Skolu komandas bija sagatavojušas atraktīvus mājas darbus, kuros rādīja, kā ģimene kopā var atpūsties, dodoties tuvākā vai tālākā ceļojumā. Jauniešiem bija jāizstrādā
stratēģija, jāmeklē risinājuma ceļi. Jaunieši apliecināja, ka prot neapjukt, var veiksmīgi sadarboties, būt atjautīgi, drosmīgi. Vecāko klašu skolēni mācēja rast atbildes gan uz ļoti nopietniem jautājumiem, gan ar humoru atbildēt uz ne tik nopietniem.
Pasākumā valdīja labvēlīga, nepiespiesta, uzticēšanas gaisotne, smiekli mijās ar nopietnību, mākslinieciskas aktivitātes ar praktiskām lietām, bet pāri visam komandas gars, satikšanās prieks. Noslēgumā
dalībnieki atzina, ka galvenais ieguvums ir dotā iespēja pilnveidot sadarbības prasmes, iespēja pavērties uz sevi no malas, lai apjaustu, ka dzīvē galvenais nav pierādīt savu varenību, bet gan prast dzīvot saskaņā ar sevi, cienot, mīlot, saprotot gan savus vecākus, gan draugus, gan nākamos dzīvesbiedrus un savus bērnus.
Komentāri