Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajā skolēnu nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā šogad kopumā piedalījušies 3804 skolēni, aģentūra LETA uzzināja NVA.
57% no pasākumā iesaistītajiem bija meitenes, bet 43% – puiši. Iespēju strādāt vasaras brīvlaikā visvairāk izmantoja skolēni vecumā no 15 līdz 17 gadiem. 3170 jeb 83% skolēnu bija vecumā no 15 līdz 17 gadiem. Savukārt 634 jeb 17% skolēnu bija vecumā no 18 līdz 20 gadiem.
Vislielākais skolēnu skaits pasākumā iesaistīts jūlija mēnesī – 1584 jeb 42% skolēnu. Tas saistāms ar to, ka jūlijā darba devēji piedāvāja vislielāko darbvietu skaitu.
Šī gada skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums īstenots sadarbībā ar 467 darba devējiem, no kuriem 126 jeb 27% no kopējā darba devēju skaita bija pašvaldības, kopumā izveidojot 3188 darbvietas. Pašvaldību uzņēmumos bija nodarbināti 1804 skolēni jeb 47% no kopējā nodarbināto skolēnu skaita.
Visaugstākā darba devēju aktivitāte ir bijusi Rīgas reģionā, bet viszemākā – Zemgales reģionā.
Analizējot pašvaldību aktivitāti, kuras nodarbinājušas lielāko skaitu skolēnu, NVA secināja, ka visvairāk skolēnu nodarbinājusi Tukuma novada pašvaldība, kopumā nodarbinot 81 skolēnu. No komersantiem vislielāko skaitu skolēnu ir nodarbinājis SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils”” – 100 skolēnus.
Ņemot vērā, ka skolēniem nav pietiekamu darba prasmju, pieredzes un kvalifikācijas, daudzi skolēni bija nodarbināti mazkvalificētās profesijās – palīgstrādnieks, labiekārtošanas darbu strādnieks, pārdevēja palīgs, apkopējs, sētnieks un tamlīdzīgi.
Tomēr bijuši arī skolēni, kuri tika nodarbināti arī tādās profesijās, kas prasa augstāku atbildību un darba prasmes – pārdošanas speciālista asistents, muzeja izstāžu un ekspozīciju zāļu uzraugs, klientu apkalpošanas speciālists, lidostas dienesta darbinieks, projektu asistents.
Skolēni esot izteikuši vēlmi, piemēram, lai viņus nodarbina ilgāk – līdz diviem mēnešiem. Tāpat daudzi skolēni izteica vēlmi tikt nodarbinātiem radošākās profesijās.
Savukārt darba devēji NVA ieteikuši pilnveidot skolēnu reģistrēšanās kārtību un palielināt dotācijas apjomu skolēnu ikmēneša darba algai.
Jau ziņots, ka skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisinājās no 1.jūnija līdz 31.augustam.
Pasākumā tika iesaistīti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākuma mērķis bija veicināt skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darbavietās, nodrošinot viņiem iespēju iegūt darba prasmes, iemaņas un darba pieredzi.
Komentāri