Cēsu Bērnu un jauniešu centrs mācību gada laikā divas reizes rezervē audzēkņu koncertiem lielāko pilsētas zāli. Tajos visas 400 skatītāju vietas ir aizņemtas, jo apmeklētāju ir daudz, tie ir jauno mākslinieku ģimeņu locekļi, sākot no mazajiem brāļiem un māsām, kurus mammas un tēti ved pie rokas, beidzot ar vecmammām, vectēviem un krustvecākiem.
Arī šoziem Ziemassvētku ieskaņu koncerta gaidās kā aiz skatuves, tā zālē valdīja satraukums, īpaši satraukti bija jaunākie dalībnieki un viņu līdzjutēji. Paši mazākie dziedātāji un dejotāji – trīs līdz četrus gadus veci bērni – rādīja, ko iemācījušies, apmeklējot vokālo studiju “Vizbulēni” un deju studiju “Grācija”. Jutās negaidīti droši vai arī apmulsuši, izejot uz lielās skatuves. Paši vecākie koncerta dalībnieki radošo meistarību rudens un ziemas mēnešos pilnveidojuši deju grupā “VIVA” un ģitārspēles studijā.
Taču lielāko jautrību Ziemassvētku koncertā – muzikālajā stāstā “Toreiz” sacēla enerģijas un rosības pilnie sākumklašu un pusaudžu vecuma skolēni. Viņi apliecināja, ka brīvo laiku, kuru veltījuši tik dažādām Cēsu Bērnu un jauniešu centra pulciņu nodarbēm, nav izšķieduši velti. Mīļā bērnības laika Ziemassvētku stāsts skanēja, stāstīts režisores un deju pedagoģes Ingas Cipes balsī. Aizdomāties, kā bija toreiz, kad paši vēl bija mazi un no visas sirds ticēja labsirdīgiem un darbīgiem rūķiem, vecākiem, kas atradās skatītāju zālē, uz skatuves palīdzēja jaunie talanti – vai tie būtu mūzikas, kustību apguvēji balles deju klubā “Reveranss”, Jāņa deju skolā, vai arī jaunās rokdarbnieces no klases “Pats”. Domas un jūtas, kas pazīstamas vairākām paaudzēm, izdziedāja jaunie vokālisti, arī V. Belševicas un I. Kalniņa liriskajā dziesmā “Dūdieviņš”. Mairita Kaņepe
Komentāri