To, ka teātra spēlēšanas un skatīšanās prieks ir kā veselības vitamīni, šonedēļ sarīkojumā „Gudrās vārnas Skroderdienas” izbaudīja vairāki desmiti Cēsu novada pedagogi un bērni.
Starptautiskajā teātra dienā, 27. martā deviņu pirmsskolu izglītības iestāžu darbinieki satikās teātra svētkos, kolēģus iepriecinot ar maziem uzvedumiem – visai jautriem un arī audzinošiem, kuri no sirds ielīksmoja kā tā Cēsu 5. bērnudārza audzēkņus, tā pieaugušos skatītājus.
Lai būtu ne tikai skatīšanās un spēlēšanas prieks, bet arī iespēja saņemt vērtējumu, dienas gaitai sekoja līdzi labvēlības pilna žūrija, ar teātra spēlēšanu tā vai citādi saistīti dažādu profesiju pārstāvji. Viņi savu sakāmo izteica ne vien diplomos, bet arī pasniegtajās balvās. Par lielisku aktiermeistarību spaini ar pienu, ko saražojuši Straupes piensaimnieki, saņēma Dina Sopule – Ķieģele no Cēsu 5., Elga Ramma no Cēsu 1. un Dace Stepaņenko no Cēsu 4. pirmsskolas izglītības iestādes.
„Rakstnieces Dzidras Zemzares – Rinkules grāmatiņu „Gribulītis” jau sen zinu no galvas, to bieži lasījām un citējām kopā ar meitu. Beidzot īstenoju ideju šo stāstu parādīt uzvedumā,” par puikas Gribulīša lomu un režijas darbu uzvedumā gandarīta bija Dina Sopule – Ķieģele. Teātra dienas mājinieki, Cēsu 5. bērnudārza pedagoģes,bija parūpējušies par krāsainu un asociatīvi iespaidīgu uzvedumu, izmantojot tajā ne tikai asprātīgus spēles elementus, bet arī modernās tehnoloģijas ar attēlu projicēšanu uz sienas. To, ka šāds apvienojums uzrunā visu paaudžu skatītājus, liecināja bērnu izsaucieni, pieaugušie smiekli un aplausi izrādes laikā.
2012. gadā radītajos iestudējumos, vai scenārijā būtu izmantoti klasikas darbi kā Cēsu 2. pamatskolas un Cēsu sanatorijas internātpamatskolas pedagogu spēlētajos „Trīs sivēntiņos” un Līvu pamatskolas pedagogu stāstiņā par zaķīša mājiņu, vai pašu radošā izdoma, itin daudz tika apspēlētas mūsdienu aktualitātes. Bija gan stāsts par bērnu ilgstošu sēdēšanu pie datora, gan māmiņas ilgstoša prombūtne konferencēs. No audzēkņa sacerēta stāstiņa ludziņai sižetu bija izveidojusi Lauma Daugiša, ar kolēģiem 3. bērnudārzā iestudējot rūķa piedzīvojumus.
Tērpos, tēlos un mūzikā krāšņu uzvedumu par vistu kūti pirms Lieldienām bija izveidojušas 4. bērnudārza audzinātājas. Viņas arī pirmās saņēma uzaicinājumu uzstāties kaimiņu bērnudārzā. Nemirstīgā Pifa piedzīvojumus jaunā versijā skatītājiem dāvināja Cēsu 1. bērnudārza darbinieki, pieaugušos Teātra dienā sajūsminot arī ar pārģērbšanās spēli – sievieti krusttēva Antona lomā un vīrieti krustmātes Agates lomā.
Īsti pamācošas ludziņas bērniem bija iestudējušas Rāmuļu un Cēsu speciālās pirmsskolas iestādes audzinātājas. Žūrija īpaši pateicās cēsniecēm par izraudzīto formu – leļļu teātri – ar secinājumu, ka leļļu teātri vairs netiek tik bieži iestudēti, kā gribētos.
Komentāri