“Tev brīvlaiks beidzies! Ļauj atpūsties arī savam telefonam!” Ar šādu saukli pēc pavasara brīvlaika bērnus aicināja Stalbes pamatskolas pedagogu kolektīvs, mudinot skolēnus mazināt iespējamo atkarību no mobilajiem telefoniem un atstāt tos mājās vai ik rītu pie klases audzinātājas.
No 21. līdz 25.martam skolā visas deviņas klases atpūtās no mobilajām ierīcēm un vairāk centās izmantot laiku, spēlējot galda spēles vai rosoties citās aktivitātēs. “Ideja radās tādēļ, ka skolā, īpaši vienā no vecāko skolēnu klasēm, bija radušās problēmas ar viedtālruņu lietošanu mācību procesa laikā, pat sporta stundās. Tad skolotāja ierosināja šo ideju, kurai arī piekrita skolēnu vecāki – nedēļā pirms pavasara brīvlaika šī klase nelietoja mobilos telefonus. To, protams, ievēroja citu klašu audzēkņi, un radās interese par to,” stāsta Stalbes pamatskolas direktores vietniece mācību darbā Inese Lunte. Viņa arī teic, ka pēc šīs aktivitātes norisināšanās veikta skolēnu, viņu vecāku un skolotāju aptauja. Vislielākās pozitīvās atsauksmes bijušas no audzēkņu vecākiem. Skolotāji bijuši mazliet dalītās domās, jo mobilie telefoni tiekot izmantoti arī mācību procesa vajadzībām. “Protams, ja mācību darbā telefona lietošana bija nepieciešama, tad to varēja paņemt, tā nebija problēma,” skaidro direktores vietniece.
Skolēnu aptaujas rezultāti parādījuši, ka aptuveni piektā daļa bērnu skolas nedēļu bez viedtālruņiem atzinusi par mazproduktīvu. “Tomēr prieks, ka īpaši mazāko klašu audzēkņi bija ar skolotājiem kārtīgi pārrunājuši pasākumu un ievērojuši ieguvumus, ko dod retāka skatīšanās ekrānos, tai skaitā lielāku atslodzi acīm.”
Skolas vadība esot apņēmusies šādu akciju laiku pa laikam atkārtot. Skaļi protesti no skolēniem neesot bijuši. “Protams, bija kādas sūdzības no devīto klašu audzēkņiem, bija dažs, kas negodīgi bija paņēmis telefonu līdzi, bet kopumā visi skolēni ļoti labi ievēroja noteikumus,” teic I.Lunte. “Interesanti pieminēt, ka daudzi bērni jutās mazliet apjukuši, jo nezināja, kāda stunda pēc saraksta nākamā, lielākoties viņi seko stundu sarakstam e-klases vietnē. Tāpat arī daudzi nezināja, cik rāda pulkstenis, jo, lai gan skolā katrā klasē pie sienas pulkstenis ir, skolēni tomēr laikam līdzi seko savos viedtālruņos.”
Komentāri