Katras meitenes sapnis – garas un skaistas skropstas. Dzenoties pēc šī sapņa, pērkam dārgas skropstas pagarinošas tušas un veicam dažādas procedūras. Taču pēdējos gados daudz dzirdēts par iespēju skropstas pagarināt, tās pieaudzējot. Devos Cēsīs uz salonu “Style 26”, lai noskaidrotu, kas tad ir mīti un kas patiesība par skropstu pieaudzēšanu. Meistare Sanita Zariņa stāsta, ka skropstas, kuras tiek pieaudzētas, ir izgatavotas no sintētiska materiāla. Pēc formas tās ir ļoti līdzīgas dabiskajām skropstām, pie pamatnes resnākas, bet nobeigumā smailas. Atšķirība ir tajā, ka pieaudzētās skropstas ir daudz garākas un kuplākas. Pašreiz modē nākušas ūdeļspalviņu skropstas, taču ir meitenes, kuras izvēlas pieaudzēt zīda skropstas.
Mīts – kaitīgi veselībai. Skropstas ir izgatavotas no cilvēka veselībai nekaitīga materiāla. Savukārt līme, ar kuru pielīmē skropstas, nesaskaras ar ādu, kā tas ir gadījumā, kad mākslīgās skropstas tiek pielīmētas pie acs plakstiņa. Arī skropstai pašai netiek nodarīts nekāds kaitējums, jo mākslīgā skropsta tiek piestiprināta pie dabīgās skropstas un kopā ar to arī izkrīt. Kaitēt var vienīgi neprofesionāli pieaudzētas skropstas.
Patiesība- skropstām tas tomēr nav pats labākais. Sanita Zariņa iesaka skropstas pieaudzēt uz īpašiem svētkiem- kāzām, jubilejām. Meistare atzīst, ka regulāra skropstu pieaudzēšana tomēr neveicina dabisko skropstu augšanu. Tās pamazām nolūzt un izkrīt, jo mākslīgās skropstas taču ir pielīmētas dabiskajām.
Mīts – ar pieaudzētām skropstām nedrīkst apmeklēt baseinu un pirti. Tā gluži nav. Protams, skaistums prasa upurus, būs jāpiedomā, lai pieaudzētās skropstas pirmajās dienās neizkristu. Nedrīkst skropstas berzēt, gulēt ar seju spilvenā, nedrīkst skropstām virsū klāt krēmus, eļļas vai ko citu, kas veicinātu to atlīmēšanos. Kā saka speciāliste, nebūtu vēlams peldēties pirmās 48 stundas pēc procedūras, jo šajā laikā notiek līmes pilnīga nožūšana, bet ilga saskare ar ūdeni varētu līmi padarīt trauslu. Vēlāk, peldoties baseinā vai karsējoties pirtī, skropstas neatlīmēsies un nenokritīs. Patiesība- skropstu tuša nav jālieto. Pieaudzētās skropstas ir dažādās krāsās- melnas, oranžas, lillā, zaļas, sarkanas, brūnas. Pieaudzētās skropstas nav jākrāso ar skropstu tušu. Mākslīgajām skropstām ir vairāki garumi, sākot no astoņiem līdz 15 milimetriem. Arī skropstu biezums ir dažāds. Kā saka meistare S. Zariņa, prasmīgi variējot ar skropstu garumu, iespējams skatienu padarīt gan dziļi konservatīvu, gan arī pasakaini burvīgu. Taču, ja rodas vēlēšanās skropstas uzkrāsot, ieteicams izmantot tušu, kas paredzēta tieši pieaudzētajām skropstām.
Mīts- sāpīgs process. Skropstu pieaudzēšana noteikti jāuztic profesionālim, kas ar to nodarbojas ikdienā. Tas garantēs vēlamo rezultātu un nenodarīs kaitējumu veselībai. Patiesība- procedūra ilgst līdz divām stundām un maksā vidēji ap 15 latu. Skropstu pieaudzēšanas cenas ir atkarīgas no tā, kādā salonā pakalpojums tiek veikts un kādi materiāli izmantoti. Modē nākušas ūdeļspalvu skropstas. Tās būs dārgākas nekā zīda skropstas, kuras bija biežākā izvēle līdz šim.
Mīts- pieaudzētās skropstas ātri izkrīt. Tas atkarīgs no tā, cik ātri aug cilvēka dabiskās skropstas. Vidējais skropstu augšanas ilgums cilvēkiem ir trīs mēneši, tātad tieši tik ilgi pieaudzētās skropstas turēsies pie dabiskajām. Tas gan nenozīmē, ka visu šo laiku par pieaudzētajām skropstām varētu nedomāt. Lai saglabātu perfektu izskatu, ik pēc trim vai četrām nedēļām nepieciešama korekcija – jāpieaudzē papildu skropstas izkritušo vietā, iepriekš pieliktās, kuras mainījušas garumu vai novietojumu, jānoņem un jāpārlīmē. S. Zariņa gan stāsta, ka meitenēm, kuras nāk uz regulārām profilaksēm, viņa ņem nost visas iepriekš pielīmētās skropstas un liek visu no jauna. Patiesība- eļļa nāks talkā, ja gribas skropstas noņemt. Skropstas būtu jānoņem pie speciālista tad, kad izlemts, bet lai acis izskatītos perfektas, tas jādara ne vēlāk kā četras nedēļas pēc pieaudzēšanas. Savukārt, ja pieaudzētās skropstas gribat nēsāt pastāvīgi, tad pirmā korekcija jeb izkritušo vai traumēto skropstu aizvietošanai ar jaunām jāveic ne vēlāk kā četras nedēļas pēc pirmās procedūras. Ja rodas nepieciešamība skropstas noņemt pašai mājās, var uzsmērēt uz tām rīcineļļu vai jebkuru citu parasto eļļu. Pēc skropstu pieaudzēšanas procedūras nākas atzīt, ka process nav ne apgrūtinošs, ne sāpīgs. Skropstas kļuvušas garākas, turklāt lillā krāsas ūdeļskropstas patiesi izskatās dabiski un neuzbāzīgi. Pat tik ļoti dabiski, ka cilvēki neievēro, ka dabiskās skropstas papildina pieaudzētās. Nākas gan atzīt, ka jāpatur prātā – nedrīkst rīvēt acis. Tāpat jāpiekrīt meistares teiktajam, ka pieaudzētās skropstas neprasa īpašas rūpes. Tās ir samērā izturīgas. Vienīgie ieteikumi ir tās neberzēt un neplūkāt, nelietot uz acs augšējā plakstiņa taukainus acu krēmus un uzmanīgi lietot kosmētikas noņemšanas līdzekļus. Pagaidām tas viss izdodas, un jāteic, ka skropstu pieaudzēšana nav tā procedūra, kuru varētu nožēlot. Tiesa gan, es izvēlētos skropstas pieaudzēt vien uz īpašiem svētkiem, nevis ikdienā. Liene Lote Grizāne
Komentāri