Cēsu rajona skolu audzēkņi otro gadu piedalījās Salacgrīvas bibliotēkas rīkotajā Vidzemes patriotiskās dzejas festivālā. Konkursam, kurā bija jāiesūta pašu sacerēti dzejoļi, šogad saņemti 253 darbi no septiņiem Vidzemes rajoniem.
Uz noslēgumu uzaicinātie skolēni un latviešu valodas skolotāji balvās saņēma ļoti vērtīgas grāmatas, jo festivālam ir daudz sponsoru. Dzejoļus bija iesūtījuši Cēsu pilsētas ģimnāzijas, pilsētas pamatskolas un sanatorijas internātskolas, Drustu tautskolas un pamatskolas, Mārsnēnu, Sērmūkšu, Pētera, Līgatnes pamatskolas un Vecpiebalgas vidusskolas skolēni. Ar katras klašu grupas bērniem tikties bija aicināti dzejnieki.
Cēsu pilsētas pamatskolas 5. klases skolniece Elīza Bartkēviča stāsta: ” Uz Vidzemes 2. patriotiskās dzejas festivālu devos kopā ar Sanitu Ozoliņu, Mārtiņu Blūmu un skolotāju Elvīru Bērziņu.
Festivāls sākās ar apbalvošanas ceremoniju. Balvas saņēma trīs labāko dzejoļu autori. Žūriju vadīja dzejnieks Eduards Aivars. Mūs uzrunāja režisors Jānis Streičs, pēc tam tikāmies ar dzejnieci Maiju Laukmani un viņa pastāstīja par saviem darbiem. Bija sagatavots lauku virtuves cienasts, kurā varējām baudīt jaunsargu ēdienu. Vakars noslēdzās ar lāpu gājienu. Mājupceļā piestājām jūras krastā un nofotografējāmies, lai paliek atmiņas no iespaidiem bagātās dienas.”
Skolotāja Mirdza Lībiete, kura uz festivālu aizveda divu Cēsu skolu audzēkņus, domā, ka festivāls kļūs par tradīciju. ”Festivālā valdīja svinīga noskaņa, ar dziesmām, dzeju, filmām. Tas bija veltīts latviešu varoņiem, Lāčplēša dienai.
Pa ceļam iegriezāmies arī Umurgas kapos, lai noliktu ziedus pie dzejnieka Friča Bārdas, kā arī pirmo Dziesmu svētku rīkotāja un rakstnieka Jura Neikena kapa.”
Tie, kuru dzejoļi bija aizsūtīti žūrijai uz Salacgrīvu, iepriekš izturējuši divas konkursa kārtas – skolā un Cēsu centrālajā bibliotēkā.
Komentāri