Cēsu pilsētas Mākslas skolā ik gadu norisinās vasaras prakse. Šogad topošos māksliniekus sastapām “Druvas” pagalmā. “Šo pagalmu izvēlējāmies kā vienu no galamērķiem, jo mēs skolā mācāmies zīmēt klucīti, kubu, piramīdu, cilindru – dabā jau tās formas ir tās pašas, tas kubs jau ir tā pati māja, tikai milzīgi liela. Šeit ir daudz dažādu un interesantu koka formu un veidojumu, ir atsevišķas figūras, objekti, kurām pievērst pastiprinātu uzmanību. Te ir tipisks vecpilsētas ieliņas skats. Dažbrīd pat atgādina kādu ainu no Venēcijas,” par vietas izvēli stāstīja Mākslas skolas direktors Vilnis Kļaviņš un turpināja: “Dzīvē šim kubam mainās perspektīvas, piemēram, mājas augšējās līnijas attālinās, iet uz leju, klasē ne vienmēr to var novērot. Šeit bērniem vairāk jāpiepūlē domāšana, lai attēlotu reālās mājas formas arī uz papīra.” Direktors stāsta, ka zīmējuma detaļas salikt kopā bērni iemācās jau ziemā, bet lai to visu pārvērstu ainavā, nepieciešama vasaras prakse.
Mākslas skolas skolniece Anda Upane zīmēja ēkas terases stūrīti, kas piesaistījis meitenes uzmanību, un stāstīja: “Vasaras prakse ir interesanta, jo var vērot vidi, dabu un to attēlot. Esam bijuši pie Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas, Cēsu Bērnu un jauniešu centra, Rožu laukumā. Ļoti interesanti šķita arī izbraucieni ārpus Latvijas.”
Mākslas skolas direktors teica, ka treknajos gados skolēni brauca praksē uz ārvalstīm, esot bijuši arī Venēcijā. Jautājot, kāpēc vairs netiek organizētas vasaras prakses ārpus Latvijas, Vilnis Kļaviņš atbild: “Šobrīd finansiālu apsvērumu dēļ nevaram atļauties izbraukumus, jo Mākslas skolai nav tik daudz līdzekļu, lai apmaksātu skolotājiem komandējumus. Papildu līdzekļi nepieciešami arī ceļu izdevumiem.” Tomēr direktors atzina, ka šeit tepat, Cēsīs un Priekuļos, ir daudz vietu, kur zīmēt: “Varam nodrošināt bērniem visu prakses laiku, zīmējot vienu puķu dobi- vienā dienā skujeņus, citā ziedus, akmentiņus starp puķēm, pieneņu lapas, fonā ķieģeļus, mājas.”
Vasaras prakse bija aptuveni 70 bērniem, neieskaitot pirmo un sesto klasi, kuriem šogad nav vasaras prakses, jo mainās mācību ilgums, respektīvi, piecu gadu vietā Mākslas skolā būs jāmācās seši gadi, bet mācību stundu skaits paliek tas pats. “Nākamgad vasaras praksē nenāks pirmā, otrā un sestā klase, tādējādi audzēkņiem nebūs pārslodzes, bet tāpat tiks izpildīts noteiktais normatīvs,” pastāstīja Cēsu pilsētas Mākslas skolas direktors Vilnis Kļaviņš.
Komentāri