Pirmdiena, 22. jūlijs
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Sarunājas caur deju Vecpiebalgā

Druva
00:00
02.03.2007
4
9lp Dejugrupa Zigzag 1

Vecpiebalgas vidusskolas jaunieši pirms trim gadiem sanāca, lai dejotu. Netradicionālās dejas ar skolotāju Žannu Otersoni tik ļoti piesaistīja, ka šobrīd bez dejām ikdiena nebūtu iedomājama. „Zig Zag” kolektīvs – seši zēni un sešas meitenes – priecējis skatītājus Vecpiebalgā un citur, bet šogad Cēsu rajona netradicionālo deju skatē izpelnījās skatītāju ovācijas.

– Kas noteica vēlmi dejot?

Ilvija: – Es dejoju jau no bērnudārza laikiem, tādēļ tā jau ir ikdienas sastāvdaļa.

Jānis: – Dejoju no piecu gadu vecuma.

Daiga: – Man vispār patīk skatuves māksla.

Baiba: – Vienmēr ar sajūsmu skatījos koncertus, kuros dejoja pāru kolektīvi. Nejauši kopā ar tagadējo partneri aizgājām paskatīties mēģinājumu un tā arī palikām. Sākumā nevarēju atbrīvoties un atdoties dejai, bet nu jau tas ir mans lielākais vaļasprieks.

Gita: – Ar Ingu esam no Ģikšiem, kur desmit gadus biju deju teātrī „Kustība”, tādēļ iegūto pieredzi vēlējāmies turpināt Vecpiebalgas vidusskolas kolektīvā „Zig Zag”.

Elīna: – Sākums bija nejaušība un jaunizveidots kolektīvs. Jau trešo gadu dejoju ar Alvi, deja kļuvusi par manas dzīves sastāvdaļu.

Imants: – Atnākot uz jaunu skolu, gribējās uzsākt ko jaunu. Sākumā gan biju pret dejošanu, tomēr pamēģināju un iepatikās.

– Ko jums sniedz nodarbības?

Inga: – Dejošana ļauj relaksēties, īpaši pāru dejas, ko skatītāji uzņem ar sajūsmu. Aplausi, smaidi, atsauksmes pēc uzstāšanās, dažreiz arī kritika. Tas viss saistās ar deju.

Elīna: – Dejas sniedz brīvības sajūtu, liek justies dzīvam. Grūtos brīžus, kad bijis grūti iemācīties soļus vai gadījušās traumas, atsver skatītāju sajūsma. Ir vērts izbaudīt trīs laimīgākās minūtes, tās izdejojot.

Baiba: – Jā, dejas sniedz prieku!

Daiga: – Deju stundās jūtu labsajūtu, reizēm adrenalīnu – skaisti kustēties mūzikā, saplūst ar to. Jūtas var izpaust bez vārdiem. Turklāt dzīvē noder, ja ballēs proti kustēties, ir labāka reakcija.

Imants: – Koncertos ir uztraukums, bet mācoties netrūkst jautrības.

Gita: – Dejošana sniedz gandarījumu par sasniegto, uztur fizisko formu, dod garīgo uzpildījumu, tādēļ pēc dejām ir iedvesma!

– Vai meitenēm izdodas noturēt puišu interesi par dejām?

Ilvija: – Uz mūsu kolektīvu neviens zēns nav vilkts ar varu. Saprotamies un esam superīgi klases un skolas biedri.

Inga: – Tas ir ļoti skaisti, ja džeki dejo. Iemācās pagrozīt gurnus, uzstāties publikas priekšā, būt prožektoru gaismās. Manam partnerim Imantam sākums nebija viegls, jo viņš iepriekš nebija dejojis.

Gita: – Mēs, meitenes, esam neatvairāmas, lieliski kustamies un smaidām. Zēni to novērtē.

Elīna: – Meitenēm patīk puiši, kuri prot dejot. Liels nopelns ir deju skolotājai Žannai Otersonei. Viņa prot aizraut ar humoru un degsmi, viņa iemācījusi mīlestību pret deju.

Imants: – Dejot netradicionālās dejas ir interesanti – to iznākums nav paredzams, kamēr deju mācies.

Alvis: – Uz dejām nākam tāpēc, ka tās patīk. Kolektīvs neizjūk arī labo attiecību dēļ.

-Kādēļ tikai Vecpiebalgas vidusskolā zēni nekautrējas attīstīt dejotprasmi?

Elīna: – Vecpiebaldzēniem dejošana ir asinīs. Arī Žanna prot aizraut. Pateicoties viņai, ir kvalitatīvi kolektīvi.

Baiba: – Žanna prot piesaistīt puišus. Tie, kas neizmanto iespēju, ir zaudētāji.

Imants: – Dejas notiek, pateicoties skolotāju un skolēnu veselīgajai attieksmei.

Gita: – Iespējams, šeit ir saprātīgāki puiši. Liela nozīme ir arī pasniedzējas attieksmei un dzīves uztverei.

-Jums kopā nākas pavadīt daudz brīžu, kas no tiem palicis atmiņā?

Inga: – Mums ir korķītis (ta-lismans), kurš palīdzēja tikt tālāk uz novada skati! (Visi smejas!) Protams, ir gadījušās ķibeles, kad meitene izslīd no rokām, un visa zāle sinhroni nopūšas, kad viņu noķer. Zosēnos koncertā apgāzām dekorācijas. Mēģinājumi un aizskatuves dzīve ir tā jautrākā.

Gita: – Mēģinājumi ir paši labākie, jo tad ir daudz emociju – asaras, dusmas, smiekli un replikas.

Imants: – Vienmēr ir jautri!

– Drīz absolvēsiet skolu. Vai ne-pietrūks šo kopīgo brīžu dejā?

Ilvija: – Pat negribu iedomāties dzīvi bez dejām, sava kolektīva! Es ceru, ka arī pēc tam sanāks laiks kopīgai dejai.

Jānis: – Negribēsies šķirties no kolektīva un no Žannas. Tas būs sāpīgi.

Gita: – Man jau tagad, skatoties nofilmētās dejas, acīs sariešas asaras…būs skumji!

Imants: – Būs skumji, jo dejojām trīs gadus, bet kaut ko jau izdomāsim!

Baiba: – Dejošanu atcerēšos ar vispozitīvākajām atmiņām.

Inga: – Nedomāju dejošanu pamest novārtā. Ceru mācīties par deju skolotāju.

Elīna: – Nevaru pat iedomāties, ka nedejošu. Universitātē varētu dejot tautiskās dejas.

-Par ko stāsta deja „Mazliet par mīlestību”, kuru dejojāt rajona un novada skatē?

Inga: – Par jauniešiem, jaunības maksimālismu un iemīlēšanos.

Baiba: – Par aplidošanu, attiecībām un visu skaisto, kas pieder pie mīlestības. Es mīlu šo deju!

Elīna: – Tas ir stāsts par savstarpējām attiecībām, kaislībām, ko jaunieši piedzīvo, par brīvību izlemt pēc sava prāta, par uzdrīkstēšanos. Dzīvojam taču vienu reizi. Tā ir deja par brīvību, bez noteikumiem un normām.

Daiga: – Par to, ka mūsu dzīve ir mainīga, bet gan tāda kā jūra – brīžiem mierīga un skaista, brīžiem mežonīga. To nosaka izjūtas.

Ilvija: – Par skaistu zēna un meitenes mīlestību!

Jaunieši ir pateicīgi Vecpiebalgas vidusskolai par doto iespēju attīstīt dejotprasmi netradicionālajās dejās, par darbu deju skolotājai Žannai Otersonei. Vēl ir daži mēneši līdz eksāmeniem, bet jādejo vēl būs, tādēļ kopīgie brīži uz skatuves vēl tiks izbaudīti.

Žanna Otersone: – Deja – tā ir valoda. Bieži vien ar vārdiem nevar pateikt to, ko var izteikt ar kustību, jo tai līdzi nāk skatiens, attieksme un emocijas. Šis deju kolektīvs ir komanda – draudzīgi, atsaucīgi, atbildīgi. Vēl neesam panākuši pilnīgu kustību plūdumu, izkopuši tehniku, bet dejojam taču prieka pēc. Mūsu mēģinājumi ir ne tikai sviedri un soļu slīpēšana, bet arī dzīves jēgas meklējumi, jauniešu problēmu pārrunāšana. Mācu un nemitīgi mācos no bērniem. Lepojos ar dejotājiem – meitenēm un zēniem, īpaši, redzot viņus deju skatēs un konkursos. Tad nav vajadzīgs nedz diploms, nedz kāda cita balva, jo ir liels lepnums.

Mums vēl gaidāma uzstāšanās žetonvakarā. Atliek cerēt, ka dejošana Vecpiebalgas vidusskolā turpināsies ar citiem.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Runā par līdzdalību un saliedējas

07:05
16.07.2024
30

Cēsu novada jauniešu saliedēšanās pasākums “Lauzt Robežas” nemainīgi jau trešo gadu divu dienu garumā aicināja visa novada jauniešus. Pirms septiņiem gadiem to aizsāka toreizējā Pārgaujas novada jaunieši, arī šoreiz, jau septīto reizi, pasākums notika Straupes pagasta atpūtas bāzē “Mārkulīči”, šogad īpaši pievēršot uzmanību tēmai – līdzdalība. Projekta koordinatore Iluta Balode teic, ka pasākums “Mārkulīčos” ir  […]

…no Amatas uz Tūju un tālāk – prom vasarā!

05:17
03.07.2024
47

Skanīgs, sportisks un zaļš šogad izvērtās mācību gada noslēgums Amatas pamatskolā. “Baudījām programmas “Latvijas skolas soma” kultūr­izglītojošās pr­og­ram­mas “Leģendas mūzikā” un “Instrumentu karnevāls”. Skolas direktoram Valdim Nītiņam izdevās ambiciozais, skolēnus tik ļoti intriģējošais divu dienu Vidzemes jūrmalas piedzīvojums: pārgājiens ar nakšņošanu teltīs, pašu gatavotām vakariņām un brokastīm,” tā par atraktīvo skolas mācību gada noslēgumu pastāsta […]

Sapnis par savu mini zoo

10:10
25.06.2024
308
1

Sandijs Polis teic – nav labākas, skaistākas un mierpilnākas vietas uz pasaules par Ieriķiem. Jaunietis ir īsts ieriķietis, te arī šogad absolvē Amatas pamatskolu. “Visa mana dzīve ritējusi pa un ap Ieriķiem. Te noteikti ir vieta, kur rast īstu mieru un ļaut vaļu emocijām. Ieriķos var iziet ārā kopā ar draugiem, bieži apmeklējam sporta laukumu […]

Jauniešiem svarīga iekļaujoša sabiedrība

06:16
19.06.2024
84

Kā jauniešus ar ierobežotām iespējām iekļaut jaunatnes darbā un sabiedrībā kopumā un kādas metodes, strādājot ar šo iedzīvotāju grupu, būtu labākās, tāda bija galvenā tēma Vidzemes nevalstisko organizāciju forumā. Pasākums Liepas jauniešu centrā “Apelsīns” pulcēja 40 pārstāvjus no Cēsu, Valmieras, Lim­bažu, Smiltenes novada un Rīgas organizācijām. Tēma ir plaša, jaunieši ar ierobežotām iespējām nav tikai […]

Švīkas sirds rotaļpagalmā

00:00
18.06.2024
55

Bērni apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, bet galvenais ir katra īpašās izpausmes Ar izstādes “Švīkas sirds rotaļpagalmā” atklāšanu CATA kultūras namā vēl vienu māksliniecisko gadu noslēdz Daigas Jirgensones vadītā mākslas darb­nīca “9 kaķi”. Izstādes atklāšana ir kā svētki pēc padarītā darba, kur bērniem ir iespēja pabūt ar saviem vecākiem un vecvecākiem, kā arī gandarījums redzēt […]

Novada skolēni sadejo Cēsīs. Lietus svētkiem netraucē

14:34
05.06.2024
127

Ap tūkstotim mazu un lielu dejotāju no visa plašā novada 1. jūnijā Cēsu Pils parka estrādē izdejoja Cēsu novada Skolu jaunatnes deju svētkus “Viņi to pa īstam prot”. Svētki notika pēc astoņu gadu pārtraukuma, pulcējot dalībniekus no pašvaldības iestāžu kolektīviem – skolām, kultūras namiem un centriem – Cēsīm, Priekuļiem, Liepas, Straupes, Zaubes, Nī­taures, Drabešiem, Jaunpiebalgas […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
29
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
23
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
17
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
23
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
30
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi